Florin Nita (Rumunsko) Do sezony vstoupil v roli brankářské jedničky Sparty Milan Heča. Ten ale nepředváděl nijak oslnivé výkony, a tak dostal šanci Florin Nita, jenž se nabídnuté příležitosti chopil za pačesy. Třiatřicetiletý rumunský gólman nedostal gól už tři zápasy v řadě a v každém utkání je velkou oporou rudého týmu. Po sezoně mu sice končí smlouva, dá se však čekat, že na Letné zůstane. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dávid Hancko (Slovensko) Slovenský reprezentační stoper působil na Letné už loni. Ve Spartě s ním byli nadmíru spokojeni, a tak Rosický a spol. vyjednali s Fiorentinou, které Dávid Hancko patří, nové hostování. Jeho součástí je i výrazně nižší opce, za kterou jej Sparta po sezoně nejspíš vykoupí. Pokud je totiž třiadvacetiletý Hancko fit, tak má jistý flek v základní jedenáctce. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Andreas Vindheim (Norsko) Zdá se, že Sparta konečně našla zdatného nástupce Pavla Kadeřábka.  Andreas Vindheim z Norska, jenž dorazil před rokem a půl, se zabydlel na pravém kraji obrany a v každém zápase patří k nejlepším hráčům Sparty. V letošní sezoně dal gól a přidal už čtyři nahrávky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Moberg Karlsson (Švédsko) Ještě před rokem se mělo za to, že David Moberg Karlsson ze Sparty odejde. Na Letné se mu nedařilo a nikdo nevěděl, co se s ním děje. Šestadvacetiletý záložník či křídelní ale dostal ještě jednu šanci, kterou dokázal využít. Vyšlo mu loňské jaro a taky letos patří k oporám Sparty. V aktuálním ročníku dal dva góly a připsal si i dvě asistence. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Nepostradatelní cizinci. 4 zahraniční fotbalisté, kteří nyní patří k oporám Sparty

Časy, kdy ve Spartě vládl italský trenér Andrea Stramaccioni, jenž na Letnou přivedl řadu cizinců, jsou pryč. I v současném týmu kouče Václava Kotala však působí několik hráčů se zahraničním pasem.

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pamatujete na časy, kdy se Spartě byli Kaya, Ben Chaim, Mandjeck či Kanga? Všichni už jsou z Letné pryč. V rudém týmu však působí i další cizinci, přičemž čtyři z nich nyní patří k oporám základní sestavy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Florin Nita (Rumunsko)

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do sezony vstoupil v roli brankářské jedničky Sparty Milan Heča. Ten ale nepředváděl nijak oslnivé výkony, a tak dostal šanci Florin Nita, jenž se nabídnuté příležitosti chopil za pačesy. Třiatřicetiletý rumunský gólman nedostal gól už tři zápasy v řadě a v každém utkání je velkou oporou rudého týmu. Po sezoně mu sice končí smlouva, dá se však čekat, že na Letné zůstane.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Dávid Hancko (Slovensko)

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační stoper působil na Letné už loni. Ve Spartě s ním byli nadmíru spokojeni, a tak Rosický a spol. vyjednali s Fiorentinou, které Dávid Hancko patří, nové hostování. Jeho součástí je i výrazně nižší opce, za kterou jej Sparta po sezoně nejspíš vykoupí. Pokud je totiž třiadvacetiletý Hancko fit, tak má jistý flek v základní jedenáctce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Andreas Vindheim (Norsko)

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zdá se, že Sparta konečně našla zdatného nástupce Pavla Kadeřábka.  Andreas Vindheim z Norska, jenž dorazil před rokem a půl, se zabydlel na pravém kraji obrany a v každém zápase patří k nejlepším hráčům Sparty. V letošní sezoně dal gól a přidal už čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ještě před rokem se mělo za to, že David Moberg Karlsson ze Sparty odejde. Na Letné se mu nedařilo a nikdo nevěděl, co se s ním děje. Šestadvacetiletý záložník či křídelní ale dostal ještě jednu šanci, kterou dokázal využít. Vyšlo mu loňské jaro a taky letos patří k oporám Sparty. V aktuálním ročníku dal dva góly a připsal si i dvě asistence.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud