Martin Toml (FK Pardubice)  Pětadvacetiletý obránce Martin Toml pomohl v roce 2020 Pardubicím do nejvyšší soutěže a v minulém ročníku nechyběl na hřišti ve 34 zápasech ani jedinou minutu. Ve stejném duchu pokračuje také v aktuální sezoně. Ve 14 dosavadních zápasech zaznamenal jeden gól. Ve východočeském klubu má odchovanec pražské Sparty podepsanou smlouvu do konce ročníku a není vyloučeno, že se po jeho skončení vydá za lukrativnějším angažmá. Zájem o jeho služby rozhodně je. Profimedia.cz

Martin Toml (FK Pardubice)
Pětadvacetiletý obránce Martin Toml pomohl v roce 2020 Pardubicím do nejvyšší soutěže a v minulém ročníku nechyběl na hřišti ve 34 zápasech ani jedinou minutu. Ve stejném duchu pokračuje také v aktuální sezoně. Ve 14 dosavadních zápasech zaznamenal jeden gól. Ve východočeském klubu má odchovanec pražské Sparty podepsanou smlouvu do konce ročníku a není vyloučeno, že se po jeho skončení vydá za lukrativnějším angažmá. Zájem o jeho služby rozhodně je. | Profimedia.cz

 Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav)  Sparťanský odchovanec, který je hráčem Slavie a momentálně hraje v Mladé Boleslavi, kde je na hostování do konce sezony – tak by mohla vypadat vizitka obránce Ondřeje Karafiáta. Šestadvacetiletý borec už odehrál v nejvyšší soutěži skoro 150 utkání. V současném ročníku nechyběl na hřišti ani minutu a vstřelil jednu branku. Profimedia.cz
 Jan Mikula (Slovan Liberec)  Obránce Jan Mikula se poprvé objevil v lize během sezony 2013/14 v dresu Jihlavy, kde byl na hostování ze Slavie. V Edenu pak odehrál dva a půl sezony, ale nastálo se nedokázal prosadit do prvního týmu, takže od roku 2017 působí v Liberci, kde patří k pilířům mužstva. V aktuálním ročníku si zapsal do statistik dvě gólové nahrávky. Se Slovanem má podepsanou smlouvu do konce sezony. Profimedia.cz
 Jaroslav Zelený (FK Jablonec)  Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech. Momentálně je na hostování ze Slavie v Jablonci a na severu Čech je nepostradatelným hráčem. Dosud nechyběl na hřišti ani minutu, a i když neskóroval a ani si nezapsal do statistik žádnou nahrávku, je pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě má čtvrtý nejvyšší počet přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší je podle počtu podstoupených obranných soubojů a vyhraných obranných soubojů. Profimedia.cz
 Marek Suchý (Mladá Boleslav)  Už jako mladičký se Marek Suchý prosadil do sestavy pražské Slavie. Objev ligy v ročníku 2005/06 byl oporou sešívaných, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Od roku 2010 nastupoval za Spartak Moskva. Zpočátku hrával pravidelně, postupem času už ale tolik šancí nedostával a přestoupil do Basileje. Ve Švýcarsku jako by ho pokropili živou vodou. Stal se oporou a jedním z pilířů týmu, s nímž pravidelně hrával v Lize mistrů. Následně působil v německém Augsburgu, odkud se letos vrátil domů a posílil Mladou Boleslav. A že jde o opravdovou posilu, o tom mluví i statistická čísla. Suchý patří k nejvytíženějším hráčům a nejlepším zadákům v lize. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. 6 fotbalistů, kteří během 14 ligových kol nechyběli na hřišti ani jedinou minutu

Fotbalová Fortuna liga má reprezentační přestávku. Ze svého programu prozatím stihla ukrojit 14 kol. Jen šest hráčů v nich nechybělo na hřišti ani jedinou minutu.

Do čtrnácti ligových utkání v aktuální sezoně Fortuna ligy zasáhlo 39 fotbalistů. Jen šestice ale odehrála všechny zápasy od první do poslední minuty. Všechny tyto „nepostradatelné“ borce najdete v následujících kapitolách. Do výběru zařazujeme jen hráče mužstev, které odehrály plný počet ligových kol.

Pokračování 2 / 7

Martin Toml (FK Pardubice)

Martin Toml1.jpg

Pětadvacetiletý obránce Martin Toml pomohl v roce 2020 Pardubicím do nejvyšší soutěže a v minulém ročníku nechyběl na hřišti ve 34 zápasech ani jedinou minutu. Ve stejném duchu pokračuje také v aktuální sezoně. Ve 14 dosavadních zápasech zaznamenal jeden gól. Ve východočeském klubu má odchovanec pražské Sparty podepsanou smlouvu do konce ročníku a není vyloučeno, že se po jeho skončení vydá za lukrativnějším angažmá. Zájem o jeho služby rozhodně je.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav)

Ondřej Karafiát.jpg

Sparťanský odchovanec, který je hráčem Slavie a momentálně hraje v Mladé Boleslavi, kde je na hostování do konce sezony – tak by mohla vypadat vizitka obránce Ondřeje Karafiáta. Šestadvacetiletý borec už odehrál v nejvyšší soutěži skoro 150 utkání. V současném ročníku nechyběl na hřišti ani minutu a vstřelil jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Mikula (Slovan Liberec)

Jan Mikula.jpg

Obránce Jan Mikula se poprvé objevil v lize během sezony 2013/14 v dresu Jihlavy, kde byl na hostování ze Slavie. V Edenu pak odehrál dva a půl sezony, ale nastálo se nedokázal prosadit do prvního týmu, takže od roku 2017 působí v Liberci, kde patří k pilířům mužstva. V aktuálním ročníku si zapsal do statistik dvě gólové nahrávky. Se Slovanem má podepsanou smlouvu do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jaroslav Zelený (FK Jablonec)

Jaroslav Zelený1.jpg

Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech. Momentálně je na hostování ze Slavie v Jablonci a na severu Čech je nepostradatelným hráčem. Dosud nechyběl na hřišti ani minutu, a i když neskóroval a ani si nezapsal do statistik žádnou nahrávku, je pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě má čtvrtý nejvyšší počet přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší je podle počtu podstoupených obranných soubojů a vyhraných obranných soubojů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Marek Suchý (Mladá Boleslav)

Marek Suchý-Ml. Boleslav.jpg

Už jako mladičký se Marek Suchý prosadil do sestavy pražské Slavie. Objev ligy v ročníku 2005/06 byl oporou sešívaných, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Od roku 2010 nastupoval za Spartak Moskva.

Zpočátku hrával pravidelně, postupem času už ale tolik šancí nedostával a přestoupil do Basileje. Ve Švýcarsku jako by ho pokropili živou vodou. Stal se oporou a jedním z pilířů týmu, s nímž pravidelně hrával v Lize mistrů. Následně působil v německém Augsburgu, odkud se letos vrátil domů a posílil Mladou Boleslav. A že jde o opravdovou posilu, o tom mluví i statistická čísla. Suchý patří k nejvytíženějším hráčům a nejlepším zadákům v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Michal Kadlec (1. FC Slovácko)

Michal Kadlec-Slovácko.jpg

Bez Michala Kadlece si v posledních sezonách nelze sestavu Slovácka představit. Šestatřicetiletý veterán má pořád na českou soutěž hodně slušnou kvalitu a na tom, že je mužstvo z Uherského Hradiště na čtvrtém místě tabulky a šlape na paty trojici Slavia, Plzeň, Sparta, má nemalou zásluhu. V aktuálním ročníku nechyběl v sestavě ani minutu a byť se dosud nezapsal do statistik, patří k nejlepším zadákům v lize a je třetím nejpilnějším distributorem přihrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud