5. Denis Godla (Verva Litvínov) – 932 minut  V minulém ročníku byl Denis Godla druhým nejvytíženějším brankářem v extralize. Také v tom současném si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nastoupil do šestnácti utkání a vychytal v nich všech sedm výher, které si dosud Chemici do tabulky připsali. Procentuální úspěšnost 90,7 % ho řadí mezi všemi gólmany, kteří odchytali aspoň deset utkání, na 11. příčku a průměr 2,64 inkasovaných branek na zápas na devátou pozici. Profimedia.cz

5. Denis Godla (Verva Litvínov) – 932 minut
V minulém ročníku byl Denis Godla druhým nejvytíženějším brankářem v extralize. Také v tom současném si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nastoupil do šestnácti utkání a vychytal v nich všech sedm výher, které si dosud Chemici do tabulky připsali. Procentuální úspěšnost 90,7 % ho řadí mezi všemi gólmany, kteří odchytali aspoň deset utkání, na 11. příčku a průměr 2,64 inkasovaných branek na zápas na devátou pozici. Profimedia.cz

 4. Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec) – 972 minut  Na to, že má teprve 24 let, už toho má Petr Kváča dost za sebou. Rodák z Brandýsa nad Labem hokejově vyzrával v Mladé Boleslavi a posléze v Českých Budějovicích, kde se také poprvé objevil na ledě v seniorské soutěži a odchytal i baráž o postup do extraligy. Mihl se jako hostující hráč v Benátkách nad Jizerou, ve Spartě a v Litvínově a v roce 2019 zamířil do Třince. Po jedné sezoně už ale opět měnil povětří a minulý ročník hájil barvy Liberce. A činil tak opravdu dobře. V základní části i v play-off podával famózní výkony a po právu obdržel ocenění pro nejlepšího gólmana soutěže. V současném ročníku nastoupil do 16 utkání a vychytal sedm výher. Nadále patří mezi nejlepší brankáře podle procentuální úspěšnosti zákroků (92,7 %) i průměru inkasovaných gólů na zápas (2,1). Profimedia.cz
 3. Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 984 minut  Od sezony 2017/18 je Filip Novotný nezpochybnitelnou brankářskou jedničkou Karlových Varů. Třicetiletý borec, který s hokejem začínal v jihlavské Dukle, už úročí zkušenosti a drží si dlouhodobě stabilní výkonnost. V aktuálním ročníku naskočil do 17 střetnutí, vychytal v nich ale jen šest vítězství, a to navzdory slušné procentuální úspěšnosti zákroků (91,7 %), která ho řadí na deváté místo mezi brankáři, kteří odchytali aspoň deset zápasů. Profimedia.cz
 2. Dominik Hrachovina (Motor České Budějovice) – 1120 minut  Brněnský rodák Dominik Hrachovina už v 16 letech zamířil na sever a hokejově vyzrával ve Finsku, posléze chytal v KHL a ve Švýcarsku. V průběhu ročníku 2019/20 se přestěhoval do Liberce. Na severu Čech doslova zářil. Bílí Tygři i díky jeho výkonům suverénně vyhráli základní část soutěže a byli velkými favority na zisk mistrovského titulu. Naneštěstí pro nabuzený tým přišlo koronavirové běsnění a vyřazovací část byla zrušena. Z vytoužené zlaté medaile nebylo nic, Hrachovina se však mohl alespoň radovat z ocenění pro nejlepšího brankáře sezony. Následně „zmizel“ zase na rok ve Finsku a před aktuálním ročníkem se vrátil domů, tentokrát se ale upsal na jednu sezonu Českým Budějovicím, které drží kvalitními výkony v horní polovině tabulky. Profimedia.cz
 1. Landon Bow (Rytíři Kladno) – 1137 minut  Extraligový nováček z Kladna má v aktuálním ročníku jediný cíl - udržet se mezi elitou. K tomu by měl pomoci také kanadský brankář Landon Bow, který má zkušenosti z NHL. Urostlý, skoro dvoumetrový obr, nikdy nebyl draftován, ale smlouvu mu nabídl Dallas, za který nastoupil v sezoně 2018/19 do dvou zápasů. Jinak ale trávil čas ve farmářském celku Texas Stars, odkud zamířil letos v létě za svou první evropskou štací za Jaromírem Jágrem do České republiky. Když si balil kufry, zřejmě ani v nejmenším netušil, že bude v pro něj neznámé soutěži nejvytíženějším brankářem. Z devatenácti utkání, které Kladenští dosud odehráli, nechyběl mezi tyčemi ani v jediném z nich. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nepostradatelní. 5 extraligových brankářů, kteří v aktuální sezoně odchytali nejvíc minut

Základní část hokejové extraligy se pomalu blíží k polovině a dosud do ní zasáhlo v patnácti týmech 34 brankářů. Někteří se na ledě mihli na pár desítek minut, jiní jich už mají na kontě přes tisíc.

Kladenský David Stahl odchytal v aktuálním extraligovém ročníku jen jedinou třetinu, protože jej do branky prakticky nepustila jednička Rytířů Landon Bow, který patří mezi pětici nejvytíženějších mužů v maskách v dosavadním průběhu sezony. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Denis Godla (Verva Litvínov) – 932 minut

Denis Godla-Litvínov.jpg

V minulém ročníku byl Denis Godla druhým nejvytíženějším brankářem v extralize. Také v tom současném si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nastoupil do šestnácti utkání a vychytal v nich všech sedm výher, které si dosud Chemici do tabulky připsali. Procentuální úspěšnost 90,7 % ho řadí mezi všemi gólmany, kteří odchytali aspoň deset utkání, na 11. příčku a průměr 2,64 inkasovaných branek na zápas na devátou pozici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec) – 972 minut

Petr Kváča-Liberec1.jpg

Na to, že má teprve 24 let, už toho má Petr Kváča dost za sebou. Rodák z Brandýsa nad Labem hokejově vyzrával v Mladé Boleslavi a posléze v Českých Budějovicích, kde se také poprvé objevil na ledě v seniorské soutěži a odchytal i baráž o postup do extraligy. Mihl se jako hostující hráč v Benátkách nad Jizerou, ve Spartě a v Litvínově a v roce 2019 zamířil do Třince. Po jedné sezoně už ale opět měnil povětří a minulý ročník hájil barvy Liberce. A činil tak opravdu dobře. V základní části i v play-off podával famózní výkony a po právu obdržel ocenění pro nejlepšího gólmana soutěže.

V současném ročníku nastoupil do 16 utkání a vychytal sedm výher. Nadále patří mezi nejlepší brankáře podle procentuální úspěšnosti zákroků (92,7 %) i průměru inkasovaných gólů na zápas (2,1).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 984 minut

Filip Novotný.jpg

Od sezony 2017/18 je Filip Novotný nezpochybnitelnou brankářskou jedničkou Karlových Varů. Třicetiletý borec, který s hokejem začínal v jihlavské Dukle, už úročí zkušenosti a drží si dlouhodobě stabilní výkonnost. V aktuálním ročníku naskočil do 17 střetnutí, vychytal v nich ale jen šest vítězství, a to navzdory slušné procentuální úspěšnosti zákroků (91,7 %), která ho řadí na deváté místo mezi brankáři, kteří odchytali aspoň deset zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Dominik Hrachovina (Motor České Budějovice) – 1120 minut

Dominik Hrachovina-Budějovice.jpg

Brněnský rodák Dominik Hrachovina už v 16 letech zamířil na sever a hokejově vyzrával ve Finsku, kde pobyl osm sezon, S Tapparou Tampere vybojoval v roce 2017 mistrovský titul a o rok později stříbro, a velmi výrazně na sebe výbornými výkony upozornil i v KHL, kam před ročníkem 2018/19 přestoupil a hájil barvy Astany. po jediné sezoně však zamířil do Švýcarska, kde však odchytal jen sedm utkání v dresu Ambri-Pioty a v průběhu ročníku 2019/20 se přestěhoval do Liberce.

Na severu Čech doslova zářil. Bílí Tygři i díky jeho výkonům suverénně vyhráli základní část soutěže a byli velkými favority na zisk mistrovského titulu. Naneštěstí pro nabuzený tým přišlo koronavirové běsnění a vyřazovací část byla zrušena. Z vytoužené zlaté medaile nebylo nic, Hrachovina se však mohl alespoň radovat z ocenění pro nejlepšího brankáře sezony. Následně „zmizel“ zase na rok ve Finsku a před aktuálním ročníkem se vrátil domů, tentokrát se ale upsal na jednu sezonu Českým Budějovicím, které drží kvalitními výkony v horní polovině tabulky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Landon Bow (Rytíři Kladno) – 1137 minut

Landon Bow.jpg

Extraligový nováček z Kladna má v aktuálním ročníku jediný cíl - udržet se mezi elitou. K tomu by měl pomoci také kanadský brankář Landon Bow, který má zkušenosti z NHL. Urostlý, skoro dvoumetrový obr, nikdy nebyl draftován, ale smlouvu mu nabídl Dallas, za který nastoupil v sezoně 2018/19 do dvou zápasů. Jinak ale trávil čas ve farmářském celku Texas Stars, odkud zamířil letos v létě za svou první evropskou štací za Jaromírem Jágrem do České republiky.

Když si balil kufry, zřejmě ani v nejmenším netušil, že bude v pro něj neznámé soutěži nejvytíženějším brankářem. Z devatenácti utkání, které Kladenští dosud odehráli, nechyběl mezi tyčemi ani v jediném z nich.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud