Peter Vindahl Sezonu začal mezi třemi tyčemi Vojtěch Vorel, ten ale v lize nakonec zvládl jen dva zápasy. Poté na Letnou přišel pětadvacetiletý dánský gólman Peter Vindahl, jenž dorazil na hostování z Alkmaaru. V šesti ligových startech dostal pět branek a v posledních dvou duelech vychytal čistá konta. Pražany už několikrát hodně podržel.

Peter Vindahl
Sezonu začal mezi třemi tyčemi Vojtěch Vorel, ten ale v lize nakonec zvládl jen dva zápasy. Poté na Letnou přišel pětadvacetiletý dánský gólman Peter Vindahl, jenž dorazil na hostování z Alkmaaru. V šesti ligových startech dostal pět branek a v posledních dvou duelech vychytal čistá konta. Pražany už několikrát hodně podržel.

 Asger Sørensen Sedmadvacetiletý dánský stoper je ve Spartě druhým rokem. Získal si pevný flek v sestavě, v minulém ročníku pomohl k titulu taky pěti góly a jednou nahrávkou. K lídrům zadních řad Asger Sørensen patří i letos.
 Kaan Kairinen Finský reprezentační záložník dorazil do Prahy v zimě. Do sparťanského kádru zapadl skvěle, na jaře dal jeden gól, přidal čtyři nahrávky a na konci ročníku zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Čtyřiadvacetiletý Kaan Kairinen má od kouče Priskeho důvěru také v tomto ročníku.
 Lukáš Haraslín Pravda, na začátku sezony nebyl v optimální formě, teď už ale Lukáš Haraslín hraje zase tak, jak od něj na Letné čekali. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant se dostal do skvělé pohody a táhne sparťanskou ofenzivu. Letos se v lize trefil už šestkrát, na kontě má i dvě nahrávky.
 Veljko Birmančevič Srbský ofenzivní fotbalista přicházel do Sparty v létě s velkými očekáváními, která taky naplňuje. Pětadvacetiletý Veljko Birmančevič patří k nejnebezpečnějším hráčům rudého týmu, což demonstroval i v posledním ligovém kole proti Slovácku, kterému dal dvě branky a přidal jednu nahrávku. Letos se v lize zatím pyšní bilancí 3+2.
5
Fotogalerie

Nepostradatelní! 5 cizinců, kteří v současné době patří k oporám sparťanské sestavy

Sparta už je zase plná cizinců. Ovšem zahraniční hráči nejsou na Letné jen do počtu.

Všichni zahraniční fotbalisté, kteří ve Spartě působí, mají důležitou roli. Pět z nich je ale v současné době pro kouče Briana Priskeho nepostradatelných. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Peter Vindahl

Bez názvu.jpg

Sezonu začal mezi třemi tyčemi Vojtěch Vorel, ten ale v lize nakonec zvládl jen dva zápasy. Poté na Letnou přišel pětadvacetiletý dánský gólman Peter Vindahl, jenž dorazil na hostování z Alkmaaru. V šesti ligových startech dostal pět branek a v posledních dvou duelech vychytal čistá konta. Pražany už několikrát hodně podržel.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Asger Sørensen

Asger Sorensen 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý dánský stoper je ve Spartě druhým rokem. Získal si pevný flek v sestavě, v minulém ročníku pomohl k titulu taky pěti góly a jednou nahrávkou. K lídrům zadních řad Asger Sørensen patří i letos.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Kaan Kairinen

Kaan Kairinen 23 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Finský reprezentační záložník dorazil do Prahy v zimě. Do sparťanského kádru zapadl skvěle, na jaře dal jeden gól, přidal čtyři nahrávky a na konci ročníku zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Čtyřiadvacetiletý Kaan Kairinen má od kouče Priskeho důvěru také v tomto ročníku.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Haraslín

Lukáš Haraslín 23 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Pravda, na začátku sezony nebyl v optimální formě, teď už ale Lukáš Haraslín hraje zase tak, jak od něj na Letné čekali. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant se dostal do skvělé pohody a táhne sparťanskou ofenzivu. Letos se v lize trefil už šestkrát, na kontě má i dvě nahrávky.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Veljko Birmančevič

Veljko Birmančevič Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Srbský ofenzivní fotbalista přicházel do Sparty v létě s velkými očekáváními, která taky naplňuje. Pětadvacetiletý Veljko Birmančevič patří k nejnebezpečnějším hráčům rudého týmu, což demonstroval i v posledním ligovém kole proti Slovácku, kterému dal dvě branky a přidal jednu nahrávku. Letos se v lize zatím pyšní bilancí 3+2.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud