Tomáš Vaclík – 540 minut.  V kvalifikaci vynechal dva duely, nechytal v Anglii a Bulharsku – tedy ve dvou utkáních, které Češi prohráli. Ve zbylých šesti zápasech inkasoval pět branek. Bude jedničkou i na EURU? Foto: Profimedia.cz
 Alex Král – 591 minut.  Byl to právě trenér Šilhavý, kdo jej vytáhl do reprezentace. Bývalý záložník Slavie, který v létě odešel do Spartaku Moskva, patřil v kvalifikaci k nejlepším hráčům českého týmu a zasáhl do sedmi zápasů. Náramně mu vyšel především klíčový duel proti Kosovu, ve kterém jeden gól dal a druhý zařídil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Jankto – 639 minut.  Dřív nebýval tak výrazný, v reprezentaci nemohl naplno prodat to, co umí, poslední kvalifikace to ale změnila. Jakub Jankto se vypracoval mezi klíčové muže Šilhavého družiny a jako jeden z mála hráčů zasáhl do všech osmi zápasů. Do statistik si připsal i jeden gól, který vstřelil v domácím zápase s Černou Horou. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Souček – 720 minut.  Stejnou roli, jakou plní ve Slavii, zastává i v národním týmu. Tomáš Souček patří k ústředním postavám reprezentace a v kvalifikaci nevynechal ani minutu. Na kontě má i jeden gól, který dal v Černé Hoře. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. 5 českých hráčů, kteří toho v kvalifikaci o EURO odehráli nejvíc

Kvalifikace o postup na EURO 2020 je z českého pohledu minulostí. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého sice nezvládli poslední zápas v Bulharsku, cestu na šampionát už si ale zajistili v předstihu.

Trenér Jaroslav Šilhavý v kvalifikaci příliš neexperimentoval a na plac posílal hráče, které měl vyzkoušené. Víte ale, kdo toho odehrál nejvíc? To se dozvíte v následujících kapitolách.