Ročník 2021/22 španělské La Ligy je minulostí. Nyní – po odehrání všech kol soutěže - můžeme poskládat ideální ligovou jedenáctku. A byl by to hodně silný tým.
Jak by vypadala ideální sestava sezony 2021/22 ve španělské Primera Division, poskládaná napříč celou ligou? Na tyto otázky odpovídají následující kapitoly, v nichž najdete ideální jedenáctku aktuálního ročníku La Ligy. Hrála by v rozestavení 4-4-1-1 a s jejím vytvořením nám pomohlo hodnocení hráčů na portálu WhoScored.com.
Pokračování 2 / 12
Brankář: Jeremías Ledesma (Cádiz)
Víte, proč se Cádiz zachránil mezi španělskou elitou? Protože měl v brance Jeremíase Ledesmu. Devětadvacetiletý gólman inkasoval v 38 zápasech 51 branek, ale vychytal třináctkrát čisté konto a připsal si do statistik 119 úspěšných zákroků. Argentinský borec je v Cádizu necelé dva roky, ale od příchodu do klubu jeho hodnota vzrostla více než pětinásobně a nyní činí šest milionů eur. V Andalusii má podepsanou smlouvu do roku 2025.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 12
Pravý obránce: Pablo Maffeo (Mallorca)
V sezoně 2019/20 hostoval Pablo Maffeo v druholigové španělské Gironě, v dalším ročníku byl ve stejném postavení coby hráč klubu Huesca v La Lize, a v nejvyšší soutěži na Pyrenejském poloostrově hostoval i v aktuální sezoně. Jeho zaměstnavatel – německý Stuttgart – ho tentokrát zapůjčil do Mallorky.
Čtyřiadvacetiletý pravý bek si v ostrovním klubu vedl nadmíru dobře a výrazně na sebe upozornil povedenými výkony. V 35 ligových zápasech vstřelil jednu branku, přidal tři asistence a jednou si odnesl také ocenění pro nejlepšího hráče utkání.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 12
Stoper: Éder Militao (Real Madrid)
Tři sezony už odkopal v La Lize brazilský stoper Éder Militao a radoval se ze dvou národních titulů a letos navíc i z vítězství v Lize mistrů. Jeden z nejdražších „kanárků“ všech dob přestupoval na San Bernabeu v roce 2019 za 50 milionů eur a tyto peníze splácí mírou vrchovatou. Jeho aktuální hodnota činí podle portálu TransferMarkt 60 milionů eur a stále roste. Smlouvu v královském klubu má podepsanou do roku 2025. V nedávno skončené sezoně si zapsal do statistik v Primera Division jeden gól a tři nahrávky.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 12
Stoper: David García (Osasuna)
Osmadvacetiletý Španěl David García zraje jako dobré víno. V La Lize odkroutil čtvrtou sezonu a všechny strávil v dresu Osasuny, jejímž je také odchovancem. V roce 2019 pomohl klubu „vykopat“ nejvyšší soutěž a od té doby se i díky jeho výkonům mužstvo drží mezi elitou.
V aktuálním ročníku se mančaftu poměrně dařilo a v tabulce skončilo na desátém místě. García naskočil do 35 utkání, pokaždé jako člen základní sestavy, a dal v nich čtyři branky. Třikrát získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 6 / 12
Levý obránce: Javi Galán (Celta Vigo)
Nikdy nehrál ve španělské reprezentaci ani v žádném velkém a bohatém klubu. Levý obránce Javi Galán je subtilním hráčem, který od loňska kouzlí s balonem v dresu Celty Vigo. Jeho jméno v tomto výběru vás asi překvapí, kdo ale viděl tohoto chlapíka někdy v akci, ten by měl uznat, že sem patří zcela po právu. Málokterý bek si s míčem u nohy rozumí tak báječně jako tento sedmadvacetiletý borec.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 7 / 12
Pravý záložník: Yannick Carrasco (Atlético Madrid)
Belgický záložník Yannick Carrasco obléká dres Atlétika Madrid, s nímž už toho poměrně dost zažil. S klubem vyhrál loni španělský titul a v roce 2018 Evropskou ligu. O dva roky dříve byl u toho, když ve finále Ligy mistrů podlehl jeho tým v městském derby Realu. V nedávno skončené sezoně se sice žádné trofeje nedočkal, z individuálního hlediska se mu však povedla. Odehrál 34 ligových utkání, ve kterých dva šest gólů a u stejného počtu asistoval. Pětkrát si odnesl ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí. V Atlétiku má podepsanou smlouvu do roku 2024. Jeho hodnotu vyčísluje portál TransferMarkt na 40 milionů eur.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 8 / 12
Střední záložník: Casemiro (Real Madrid)
Třicetiletý Brazilec Casemiro je motorem Realu Madrid. Součástí Bílého baletu je od roku 2013, jen v sezoně 2014/15 si odskočil na hostování do portugalského Porta. Na San Bernabeu se už radoval ze tří titulů ve španělské La Lize, jednou vyhrál pohár Copa del Rey, třikrát národní Superpohár a pětkrát se podepsal pod triumfem v Lize mistrů. Navíc se podílel třikrát na vítězství na mistrovství světa klubů. Až jednou bude opouštět Real, bude to v roli klubové legendy. Zatím k tomu má ale poměrně daleko – stávající smlouva mu vyprší až v roce 2025.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 9 / 12
Střední záložník: Daniel Parejo (Villarreal)
Španěl Daniel Parejo se na začátku kariéry nedokázal prosadit v Realu Madrid, v několika dalších klubech v La Lize však dokázal, že je skvělým fotbalistou. Po odchodu ze San Bernabeu hrál dva roky v Getafe, nejlepší roky však strávil ve Valencii, kde byl devět sezon klíčovým článkem týmu. V srpnu roku 2020 odešel jako volný hráč do Villarrealu, kde podepsal čtyřletý kontrakt. V nové destinaci se mu skvěle daří. Mužstvo vyhrálo před rokem Evropskou ligu a v uplynulé sezoně skončilo na sedmém místě tabulky La Ligy. Parejo se o to zasloužil dvěma góly a deseti nahrávkami.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 10 / 12
Levý záložník: Vinícius Júnior (Real Madrid)
V pouhých 21 letech už odkroutil Vinícius Júnior čtyři sezony v La Lize a je jednou z největších hvězd soutěže. V roce 2018 koupil Real Madrid talentovaného mladíka z Flamenga a udělal z něho jednoho z nejdražších brazilských fotbalistů v historii. Sázka na šikovného křídelníka Bílému baletu vychází. Vinícius Júnior je s každým zápasem lepší a lepší, a to se také promítá do jeho tržní ceny. Za necelý rok vyskočila o neuvěřitelných 60 milionů eur. V aktuálním ročníku se blýskl ve 35 ligových zápasech 17 brankami a na dalších deset nahrál.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 11 / 12
Ofenzivní záložník: Nabil Fekir (Real Betis)
Real Betis vybojoval v uplynulé sezoně La Ligy páté místo a zahraje v nadcházejícím ročníku Evropské ligy. A moc nechybělo, aby se tým prokousal do Ligy mistrů. Velkou zásluhu na tom má také francouzský ofenzivní záložník Nabil Fekir. Osmadvacetiletý borec přišel do španělského klubu v roce 2019 z Lyonu a okamžitě se stal pilířem mužstva. V sezoně 2021/22 se prezentoval šesti ligovými góly, k nimž přidal osm asistencí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 35 milionů eur. Smlouvu v klubu letos v lednu prodloužil až do roku 2026.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 12 / 12
Útočník: Karim Benzema (Real Madrid)
Odchod Cristiana Ronalda z Realu Madrid, který se uskutečnil v roce 2018, pomohl Karimu Benzemovi, aby zvedl pomyslnou hozenou rukavici a ukázal všem pochybovačům, že je fantastickým útočníkem, který umí střílet hodně gólů. V posledních čtyřech ligových sezonách se pokaždé prostřílel nad metu dvaceti branek za sezonu. V té uplynulé však exceloval. Ve 32 utkáních se trefil sedmadvacetkrát, navíc zaznamenal 12 asistencí, a ve 34 letech ukazuje, že je ve vrcholné formě. Je vážným aspirantem na Zlat míč pro nejlepšího fotbalistu roku.
Foto: Profimedia.cz