Brankář: Luís Maximiano (Granada)  Brankář Luís Maximiano je jedním z mnoha skvělých odchovanců Sportingu Lisabon. Dvaadvacetiletý Portugalec přestoupil v létě za čtyři a půl milionu eur do Granady, kde podepsal čtyřletý kontrakt, a provinční klub drží svými excelentními výkony těsně nad sestupovou hranicí. Odchytal devět ligových utkání, blýskl se v nich 41 úspěšnými zákroky a dvěma čistými konty.

Brankář: Luís Maximiano (Granada)
Brankář Luís Maximiano je jedním z mnoha skvělých odchovanců Sportingu Lisabon. Dvaadvacetiletý Portugalec přestoupil v létě za čtyři a půl milionu eur do Granady, kde podepsal čtyřletý kontrakt, a provinční klub drží svými excelentními výkony těsně nad sestupovou hranicí. Odchytal devět ligových utkání, blýskl se v nich 41 úspěšnými zákroky a dvěma čistými konty.

 Pravý obránce: Pablo Maffeo (Mallorca)  V předminulé sezoně hostoval Pablo Maffeo v druholigové španělské Gironě, v minulém ročníku byl ve stejném postavení coby hráč klubu Huesca v La Lize, a v nejvyšší soutěži na Pyrenejském poloostrově hostuje i v aktuální sezoně. Jeho zaměstnavatel – německý Stuttgart – ho tentokrát zapůjčil do Mallorky. Čtyřiadvacetiletý pravý bek si v ostrovním klubu vede nadmíru dobře a už na sebe výrazně upozornil povedenými výkony. V 11 ligových zápasech vstřelil jednu branku a jednou si odnesl také ocenění pro nejlepšího hráče utkání.
 Stoper: Aritz Elustondo (Real Sociedad)  V baskickém San Sebastianu se narodil, učil se tam hrát fotbal a také tam kope nejvyšší španělskou soutěž. Obránce Aritz Elustondo je kromě kratičké anabáze, kdy byl v sezoně 2012/13 na hostování v Beasainu, věrný Realu Sociedad, kde si vybojoval pevnou a neotřesitelnou pozici. Sedmadvacetiletý stoper zažívá fantastickou sezonu. Ve 13 ligových zápasech nastřílel už tři branky a k nim přidal jednu asistenci. Jednou byl vyhlášen „Hráčem utkání“. Jeho silnými fotbalovými zbraněmi jsou hlavičkové souboje, přesná přihrávka a dokonalá koncentrace v každém okamžiku utkání.
 Stoper: David García (Osasuna)  Sedmadvacetiletý Španěl David García zraje jako dobré víno. V La Lize kroutí čtvrtou sezonu a všechny strávil v dresu Osasuny, jejímž je také odchovancem. V roce 2019 pomohl klubu „vykopat“ nejvyšší soutěž a od té doby se i díky jeho výkonům mužstvo drží mezi elitou. V aktuálním ročníku se mančaftu nebývale daří a v tabulce je po 13 odehraných kolech na sedmém místě. García do všech utkání naskočil jako člen základní sestavy a dal v nich dvě branky. Jednou získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.
 Levý obránce: Sergiňo Dest (Barcelona)  Je mu 21 let, ale už tři roky má místo v reprezentaci Spojených států. Obránce Sergiňo Dest je rychlý, přímočarý, ale zároveň kreativní borec, který dokáže podpořit ofenzívu mužstva. Tenhle mladík umí hrát zatraceně tvrdě a útočníci celků z La ligy to bezpochyby palčivě pociťují. V aktuálním ročníku odehrál 11 ligových střetnutí a zaznamenal v nich tři asistence.
11
Fotogalerie

Neporazitelný tým! Takto by vypadala ideální jedenáctka španělské La Ligy po první třetině sezony

Španělská La Liga má za sebou 13 kol. Už nyní – po odehrání třetiny soutěže - můžeme poskládat ideální ligovou jedenáctku. A byl by to hodně silný tým.

Jak by vypadala ideální sestava první třetiny sezony 2021/22 ve španělské Primera Division, poskládaná napříč celou ligou? Na tyto otázky odpovídají následující kapitoly, v nichž najdete ideální jedenáctku aktuálního ročníku La Ligy. Hrála by v rozestavení 4-4-2 a s jejím vytvořením nám pomohlo hodnocení hráčů na portálu WhoScored.com.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Luís Maximiano (Granada)

Luís Maximiano.jpg

Brankář Luís Maximiano je jedním z mnoha skvělých odchovanců Sportingu Lisabon. Dvaadvacetiletý Portugalec přestoupil v létě za čtyři a půl milionu eur do Granady, kde podepsal čtyřletý kontrakt, a provinční klub drží svými excelentními výkony těsně nad sestupovou hranicí. Odchytal devět ligových utkání, blýskl se v nich 41 úspěšnými zákroky a dvěma čistými konty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce: Pablo Maffeo (Mallorca)

Pablo Maffeo.jpg

V předminulé sezoně hostoval Pablo Maffeo v druholigové španělské Gironě, v minulém ročníku byl ve stejném postavení coby hráč klubu Huesca v La Lize, a v nejvyšší soutěži na Pyrenejském poloostrově hostuje i v aktuální sezoně. Jeho zaměstnavatel – německý Stuttgart – ho tentokrát zapůjčil do Mallorky.

Čtyřiadvacetiletý pravý bek si v ostrovním klubu vede nadmíru dobře a už na sebe výrazně upozornil povedenými výkony. V 11 ligových zápasech vstřelil jednu branku a jednou si odnesl také ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper: Aritz Elustondo (Real Sociedad)

Aritz Elustondo.jpg

V baskickém San Sebastianu se narodil, učil se tam hrát fotbal a také tam kope nejvyšší španělskou soutěž. Obránce Aritz Elustondo je kromě kratičké anabáze, kdy byl v sezoně 2012/13 na hostování v Beasainu, věrný Realu Sociedad, kde si vybojoval pevnou a neotřesitelnou pozici.

Sedmadvacetiletý stoper zažívá fantastickou sezonu. Ve 13 ligových zápasech nastřílel už tři branky a k nim přidal jednu asistenci. Jednou byl vyhlášen „Hráčem utkání“. Jeho silnými fotbalovými zbraněmi jsou hlavičkové souboje, přesná přihrávka a dokonalá koncentrace v každém okamžiku utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper: David García (Osasuna)

David García.jpg

Sedmadvacetiletý Španěl David García zraje jako dobré víno. V La Lize kroutí čtvrtou sezonu a všechny strávil v dresu Osasuny, jejímž je také odchovancem. V roce 2019 pomohl klubu „vykopat“ nejvyšší soutěž a od té doby se i díky jeho výkonům mužstvo drží mezi elitou.

V aktuálním ročníku se mančaftu nebývale daří a v tabulce je po 13 odehraných kolech na sedmém místě. García do všech utkání naskočil jako člen základní sestavy a dal v nich dvě branky. Jednou získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce: Sergiňo Dest (Barcelona)

Sergiňo Dest.jpg

Je mu 21 let, ale už tři roky má místo v reprezentaci Spojených států. Obránce Sergiňo Dest je rychlý, přímočarý, ale zároveň kreativní borec, který dokáže podpořit ofenzívu mužstva. Tenhle mladík umí hrát zatraceně tvrdě a útočníci celků z La ligy to bezpochyby palčivě pociťují. V aktuálním ročníku odehrál 11 ligových střetnutí a zaznamenal v nich tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník: Mikel Oyarzabal (Real Sociedad)

Mikel Oyarzabal.jpg

Španělský reprezentační záložník Mikel Oyarzabal spojil klubovou kariéru s baskickým Realem Sociedad, kde kroutí už sedmou sezonu v La Lize. Čtyřiadvacetiletý borec je komplexním fotbalistou, který oplývá tvořivostí, umí přesně nahrát i pohotově vystřelit. V současném ročníku nasázel v osmi ligových zápasech šest gólů a na jeden přihrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník: Mikel Merino (Real Sociedad)

Mikel Merino.jpg

Real Sociedad překvapivě kraluje tabulce španělské La Ligy a v tomto výběru to musí být také znát. Jedním z motorů týmu je pětadvacetiletý Mikel Merino. Urostlý středopolař je univerzálním hráčem, který je vynikající v ofenzívě, ale plní si skvěle i defenzívní práci. V aktuálním ročníku zasáhl v základní sestavě do všech 13 ligových utkání a do statistik si zapsal dvě branky a jednu asistenci. Dvakrát se stal nejlepším hráčem střetnutí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník: Frenkie de Jong (Barcelona)

Frenkie de Jong1.jpg

V roce 2019 koupila Barcelona z Ajaxu Amsterdam nizozemského záložníka Frenkieho de Jonga a v katalánském klubu zřejmě vynaložené astronomické částky ve výši 75 milionů eur nelitují. Ve španělské lize nyní kroutí čtyřiadvacetiletý borec třetí sezonu a patří k pilířům mužstva.

V aktuálním ročníku sice ještě nevstřelil branku a na kontě má „jen“ dvě asistence z devíti zápasů, ale když je na hřišti, patří mezi nejlepší. Může hrát ve středu zálohy nebo trochu níž jako defenzivní štít, a pokaždé je vysoce nadprůměrný. Je silný na míči, umí perfektně přihrát, dokáže být dokonale koncentrovaný po celé utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Levý záložník: Vinícius Júnior (Real Madrid)

Vinícius Júnior-Real.jpg

V pouhých 21 letech už kroutí Vinícius Júnior čtvrtou sezonu v La Lize a je jednou z největších hvězd soutěže. V roce 2018 koupil Real Madrid talentovaného mladíka z Flamenga za 45 milionů dolarů a udělal z něho jednoho z nejdražších brazilských fotbalistů v historii. Sázka na šikovného středopolaře Bílému baletu vychází. Vinícius Júnior je s každým zápasem lepší a lepší. V aktuálním ročníku se blýskl ve 12 ligových zápasech sedmi brankami a na další dvě nahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník: Karim Benzema (Real Madrid)

Benzema.jpg

Odchod Cristiana Ronalda z Realu Madrid, který se uskutečnil v roce 2018, pomohl Karimu Benzemovi, aby zvedl pomyslnou hozenou rukavici a ukázal všem pochybovačům, že je fantastickým útočníkem, který umí střílet hodně gólů. V minulých třech ligových sezonách se pokaždé prostřílel nad metu dvaceti branek za sezonu a v té současné tam míří znovu. V 11 utkáních se trefil desetkrát, navíc zaznamenal sedm asistencí, a ve 33 letech ukazuje, že je ve vrcholné formě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník: Memphis Depay (Barcelona)

Memphis depay-Barcelona.jpg

Možná nevíte, že holandský záložník Memphis Depay nemusel vůbec hrát fotbal. Měl totiž skvěle rozjetou hudební kariéru a málem se stal profesionálním rapperem. Do určité doby zvládal Memphis fotbal i muziku, ale jednoho dne mu dal trenér Fred Rutten na vybranou – buď mičuda, nebo mikrofon. Vybral si fotbal.

Depaye přivedl v létě roku 2015 na Old Trafford za více než 30 milionů liber trenér - a jeho krajan - Louis van Gaal z Eindhovenu, kde byl navzdory mladému věku oporou mužstva. První sezonu si zvykal na odlišný herní styl i prostředí. Nejčastěji hrál na postu levého ofenzivního záložníka, ale když na to přišlo, mohl se posunout i do středu hřiště nebo na hrot útoku.

Jeho angažmá však bylo pro fanoušky i manažery zklamáním. Evidentně mu chyběly především fyzické předpoklady k tomu, aby se mohl úspěšně vypořádat s konkurencí v Premier League. V lednu roku 2017 jeho ostrovní trápení ukončil přestup do francouzského Lyonu, kde zázračně ožil a předváděl skvělé výkony. Dokonce tak skvělé, že po něm letos sáhla Barcelona. Jako volný hráč přišel letos v létě do katalánského klubu zadarmo a náramně se vyplácí. Ve 12 ligových utkáních dal šest branek a zaznamenal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud