Tomáš Poznar (32 let, Zlín) V roce 2016 zamířil ze Zlína do Plzně, ve Viktorce se mu ale nevedlo. Stejně jako později v Baníku, a tak se poté vrátil zpátky do Baťova města. Už loni se blýskl devíti góly a letos přidal dalších devět tref. Zlínským letošní ročník příliš nevyšel, s výkony Tomáše Poznara ale v klubu panuje spokojenost.  Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 Michael Rabušic (31 let, Liberec) Zdálo se, že to nejlepší má už za sebou. Letos se ale někdejší reprezentační útočník znovu připomněl parádními výkony a opět nazul i střelecké kopačky. Loni působil v Českých Budějovicích, za které odehrál šest zápasů a dal v nich dva góly, letos už byl ale zpátky v Liberci, kde se mu dříve tolik dařilo, a opět ožil. Michael Rabušic nasázel devět branek a prožil svou druhou nejlepší sezonu v kariéře.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Mareš (34 let, Teplice) Teplice neprožily vůbec dobrou sezonu a dlouho se strachovaly o záchranu. Tu nakonec sice vybojovaly, moc dalších pozitiv ale letošní ročník pro tým ze Stínadel nenabídl. Za zmínku každopádně stojí výkony Jakuba Mareše, který i v 34 letech patřil k ústředním postavám týmu. Bývalý hráč Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi či Dukly nastřílel devět branek a prožil tak nejúspěšnější sezonu v kariéře.  Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Michal Škoda (33 let, Mladá Boleslav) V Mladé Boleslavi na letošní sezonu moc rádi vzpomínat nebudou. Tým z města Škodovky se dlouho trápil a bojoval o záchranu. Tu nakonec uhrál, i díky velkému gólovému příspěvku Michala Škody. Třiatřicetiletý útočník nastřílel deset branek (vyrovnal tak své ligové maximum), čtyři z nich dal v posledních třech duelech a stal se nejlepším střelcem týmu. V příští sezoně už bude hájit barvy Českých Budějovic.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nepatří do starého železa. 5 zkušených útočníků, kteří letos prožili parádní sezonu

Jedním ze dvou elitních kanonýrů uplynulé sezony Fortuna ligy se stal teprve osmnáctiletý Adam Hložek. Hodně vidět byli ale také o poznání zkušenější útočníci.

Osmnáctiletý Adam Hložek letos nasázel patnáct branek. Stejně jako o šest let starší Jan Kuchta, se kterým se podělil o korunu pro krále střelců. Střelecky úspěšnou sezonu ale prožilo také několik zkušených ligových třicátníků. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Michal Papadopulos (36 let, Karviná) 

Michal Papadopulos Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ligová bilance: 31 zápasů / 8 gólů 

Bývalý reprezentační útočník působil řadu let v zahraničí. Ještě loni nastupoval v Polsku, před sezonou se ale vrátil domů a plácl si s Karvinou. Na ruku navlékl kapitánskou pásku a prožil úspěšnější ročník, než sám očekával. Nasázel osm branek, stal se nejlepším střelcem slezského celku a dokonce jej lákal Baník, kde nastartoval svou kariéru. Šestatřicetiletý Michal Papadopulos však přidá ještě rok v Karviné. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Poznar (32 let, Zlín) 

Tomáš Poznar Zlín Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Ligová bilance: 31 zápasů / 9 gólů 

V roce 2016 zamířil ze Zlína do Plzně, ve Viktorce se mu ale nevedlo. Stejně jako později v Baníku, a tak se poté vrátil zpátky do Baťova města. Už loni se blýskl devíti góly a letos přidal dalších devět tref. Zlínským letošní ročník příliš nevyšel, s výkony Tomáše Poznara ale v klubu panuje spokojenost. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Michael Rabušic (31 let, Liberec) 

Michael Rabušic Liberec 20.jpg

Ligová bilance: 29 zápasů / 9 gólů 

Zdálo se, že to nejlepší má už za sebou. Letos se ale někdejší reprezentační útočník znovu připomněl parádními výkony a opět nazul i střelecké kopačky. Loni působil v Českých Budějovicích, za které odehrál šest zápasů a dal v nich dva góly, letos už byl ale zpátky v Liberci, kde se mu dříve tolik dařilo, a opět ožil. Michael Rabušic nasázel devět branek a prožil svou druhou nejlepší sezonu v kariéře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jakub Mareš (34 let, Teplice) 

Jakub Mareš Teplice 'Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Ligová bilance: 27 zápasů / 9 gólů 

Teplice neprožily vůbec dobrou sezonu a dlouho se strachovaly o záchranu. Tu nakonec sice vybojovaly, moc dalších pozitiv ale letošní ročník pro tým ze Stínadel nenabídl. Za zmínku každopádně stojí výkony Jakuba Mareše, který i v 34 letech patřil k ústředním postavám týmu. Bývalý hráč Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi či Dukly nastřílel devět branek a prožil tak nejúspěšnější sezonu v kariéře. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michal Škoda (33 let, Mladá Boleslav) 

Michal Škoda MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ligová bilance: 29 zápasů / 10 gólů 

V Mladé Boleslavi na letošní sezonu moc rádi vzpomínat nebudou. Tým z města Škodovky se dlouho trápil a bojoval o záchranu. Tu nakonec uhrál, i díky velkému gólovému příspěvku Michala Škody. Třiatřicetiletý útočník nastřílel deset branek (vyrovnal tak své ligové maximum), čtyři z nich dal v posledních třech duelech a stal se nejlepším střelcem týmu. V příští sezoně už bude hájit barvy Českých Budějovic. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Martin Doležal (31 let, Jablonec) 

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Ligová bilance: 31 zápasů / 14 gólů 

Letos se rozjížděl pomaleji, první gól vstřelil až v prosinci, nakonec se ale rozehrál do parádní formy. Jednatřicetiletý Michal Doležal nasázel 14 branek, v duelu s Teplicemi se dokonce blýskl hattrickem a až do posledního kola bojoval o korunu pro krále střelců. V posledním duelu s Pardubicemi skóroval, na Kuchtu s Hložkem mu ale jeden gól chyběl. Přesto má lví podíl na tom, že Jablonec skončil třetí a dostal se do Evropské ligy. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud