Není to jen o úprku z Ruska. 3 kvalitní zahraniční fotbalisté, kteří se v létě upsali klubům z Premier ligy

Ve všech sférách jsou na Rusko uvalovány tvrdé sankce. Výjimkou není ani fotbalový svět, v němž se ruské kluby nemohou účastnit klání v evropských pohárech a reprezentace je diskvalifikována z mezinárodního dění. Na scéně v tamní nejvyšší soutěži to však příliš znát není.

Spousta zahraničních fotbalistů, mezi nimiž je například Jan Kuchta, jenž zamířil z Lokomotivu Moskva na hostování do Sparty, během uplynulých měsíců odešla z ruské Premier ligy. To však neznamená, že by do nejvyšší soutěže nepřicházeli noví kvalitní hráči ze zahraničí. V následujících kapitolách najdete tři cizince, kteří v letním přestupovém období podepsali kontrakty v ruských klubech a měli by patřit k ozdobám tamní ligy.

Pokračování 2 / 4

Jorge Carrascal (Kolumbie) – CSKA Moskva

Jorge Carrascal.jpg

Kolumbijský ofenzivní záložník Jorge Carrascal není v aktuální sezoně v ruské Premier lize nováčkem. V minulém ročníku totiž odehrál 11 utkání (všechny v základní sestavě) za CSKA Moskva, kde byl na hostování z argentinského River Plate. Vedl si natolik dobře, že klub o něho projevil zájem a nakonec i zaplatil šest milionů eur, aby nadále mohl působit v hlavním městě Ruska. Podepsal smlouvu do roku 2026. Podle portálu TransferMarkt činí jeho současná tržní cena sedm milionů eur.

Bývalý mládežnický reprezentant měl parádní start do nové sezony. V sedmi zápasech nasázel soupeřům čtyři góly, přidal k nim dvě asistence a vyslal jasný signál kouči národního týmu o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Christopher Martins Pereira (Lucembursko) – Spartak Moskva

Christopher Martins Pereira.jpg

Pětadvacetiletý záložník Christopher Martins Pereira si v minulosti mohl vybrat, zda bude reprezentovat zemi svých předků, tedy Kapverdy, nebo stát, v němž se narodil, a tím je Lucembursko. Nakonec se rozhodl pro druhou možnost a nyní už má na kontě 55 startů v národním celku.

V minulosti působil v Lyonu a od roku 2019 byl hráčem švýcarského klubu YB Bern, odkud zamířil v minulé sezoně na hostování do Spartaku Moskva. Za vojenský oddíl zvládl odehrát deset ligových utkání, udělal svými výkony slušný dojem a vysloužil si přestup za 6,4 milionu eur. V nové sezoně Premier ligy odehrál sedm utkání, dal gól a zaznamenal jednu asistenci. V Rusku má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nicolás Marichal (Uruguay) – Dynamo Moskva

Nicolás Marichal.jpg

Teprve jednadvacetiletý stoper Nicolás Marichal hrál ještě před pár dny nejvyšší uruguayskou soutěž v mateřském klubu Nacional. Na konci srpna se talentovaný mladík domluvil na přestupu do Dynama Moskva, které za něho poslalo do Montevidea 4,2 milionu eur. V ruském klubu podepsal pětiletou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud