Libor Kozák (Sparta Praha) – 14 gólů. Nejvážnějším adeptem na zisk střelecké koruny je Libor Kozák. Sparťanský útočník dal naposledy dva góly Jablonci a dotáhl se na čelo střelecké tabulky. Jednatřicetiletý forvard má před sebou poslední zápas sezony proti Slavii. Foto: Profimedia.cz
 Petar Musa (Slavia Praha) – 14 gólů.  Stejný počet branek jako Kozák má na kontě taky Petar Musa. Dvaadvacetiletý útočník Slavie, který ještě na podzim hostoval v Liberci, dal v neděli čtrnáctý gól právě do sítě Slovanu, jenže zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Navíc se vykartoval a do derby se Spartou už nezasáhne. Situaci tak už nemá ve svých rukou. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Budínský (Mladá Boleslav) – 13 gólů.  Do hry o titul pro krále střelců může promluvit i Lukáš Budínský, který dal v posledním zápase dva góly proti Bohemians 1905 a dostal se už na 13 branek. Na rozdíl od Kozáka by před sebou navíc měl mít ještě dva zápasy – odvetu s klokany a následnou bitvu o místo v pohárové Evropě. Osmadvacetiletý záložník je tak stále reálně ve hře. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Řezníček (FK Teplice) – 12 gólů. Teoretickou šanci má i Jakub Řezníček z Teplic. Zkušený útočník se v závěru sezony dostal do formy a v posledních pěti zápasech dal šest branek. V utkání se Zlínem se blýskl dokonce hattrickem, je však otázkou, jestli se skupina o záchranu, ve které Teplice jsou, kvůli koronaviru v Karviné vůbec dohraje. Pokud ano, tak Teplicím zbývají odehrát ještě dva duely. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Není to jen o Musovi s Kozákem. Podívejte se, kdo bojuje o střeleckou korunu

Fortuna liga jde do finále. O titulu už je sice rozhodnuto, stále se ale bojuje o korunu pro krále střelců. Získat ji může několik hráčů.

Petar Musa Slavia gól MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Fortuna liga vrcholí. Titul zůstává v Edenu, druhá bude Plzeň a třetí Sparta, ligový finiš bude přesto dramatický. Stále se totiž hraje o korunu pro krále střelců, o kterou se uchází pět hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Libor Kozák (Sparta Praha) – 14 gólů

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Nejvážnějším adeptem na zisk střelecké koruny je Libor Kozák. Sparťanský útočník dal naposledy dva góly Jablonci a dotáhl se na čelo střelecké tabulky. Jednatřicetiletý forvard má před sebou poslední zápas sezony proti Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petar Musa (Slavia Praha) – 14 gólů

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejný počet branek jako Kozák má na kontě taky Petar Musa. Dvaadvacetiletý útočník Slavie, který ještě na podzim hostoval v Liberci, dal v neděli čtrnáctý gól právě do sítě Slovanu, jenže zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Navíc se vykartoval a do derby se Spartou už nezasáhne. Situaci tak už nemá ve svých rukou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Budínský (Mladá Boleslav) – 13 gólů

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do hry o titul pro krále střelců může promluvit i Lukáš Budínský, který dal v posledním zápase dva góly proti Bohemians 1905 a dostal se už na 13 branek. Na rozdíl od Kozáka by před sebou navíc měl mít ještě dva zápasy – odvetu s klokany a následnou bitvu o místo v pohárové Evropě. Osmadvacetiletý záložník je tak stále reálně ve hře.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Řezníček (FK Teplice) – 12 gólů

Jakub Řezníček Teplice Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Teoretickou šanci má i Jakub Řezníček z Teplic. Zkušený útočník se v závěru sezony dostal do formy a v posledních pěti zápasech dal šest branek. V utkání se Zlínem se blýskl dokonce hattrickem, je však otázkou, jestli se skupina o záchranu, ve které Teplice jsou, kvůli koronaviru v Karviné vůbec dohraje. Pokud ano, tak Teplicím zbývají odehrát ještě dva duely.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Guélor Kanga (Sparta Praha) – 12 gólů

Guélor Kanga 20 gól Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Má na kontě stejně gólů jako Řezníček, na další zásah už ale čeká čtyři zápasy. Guélor Kanga šel do posledních dvou zápasů Sparty z lavičky náhradníků, proti Slavii ale možná odehraje poslední duel v rudém dresu, a tak by mohl mít o motivaci postaráno.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud