Antonín Melka  Kladenský rodák prožil mezi Rytíři nejdelší část své kariéry. Jednatřicetiletý útočník si s Kladnem zahrál i v extralize, kam by se nyní rád vrátil. K 26 (12+14) bodům v základní části přidal i devět bodů v play-off, ve kterém nasázel už sedm branek.  Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia
 Ondřej Machala  Dvaadvacetiletý útočník je nejlepším střelcem prvoligového play-off, ve kterém nasázel už osm branek. Navrch přidal i jednu nahrávku a navázal tak na povedené výkony ze základní části, ve které za Kladno odehrál jedenáct zápasů a posbíral v nich devět bodů. Sedm duelů odehrál taky za Vrchlabí a 16 startů si letos připsal v extraligových Pardubicích.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Zachary Frye  Jaromír Jágr má skvělých čich na zahraniční posily. Dalším důkazem je Zachary Frye - sedmadvacetiletý americký bek, který to za Atlantikem dotáhl až do farmářské AHL. Před sezonou se poprvé vydal do Evropy a plácl si s Kladnem. V základní části pobíral devatenáct bodů a dalších pět jich přidal v play-off.  Foto: YouTube.com
 Andrej Košarišťan  Zatímco mezi třemi tyčemi Jihlavy v play-off září ruský gólman Maxim Žukov, v bráně Kladna vládne Andrej Košarišťan. Sedmadvacetiletý brankář, jenž má na kontě i pět startů za slovenskou reprezentaci, přišel mezi Rytíře před sezonou z Košic. Velmi dobré výkony předváděl už v základní části a spoleh je na něj také v play-off, ve kterém vychytal osm výher z devíti zápasů.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Není to jen o Jágrovi. 5 dalších hráčů, kteří mohou vrátit kladenské Rytíře do extraligy

Ještě v loňské sezoně Kladno hrálo v extralize. Tu ale opustilo a vrátilo se do Chance ligy. Teď je však blízko návratu mezi elitu.

Jaromír Jágr Kladno 21 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kladenští Rytíři touží po návratu do extraligy. Ve finále Chance ligy na ně čeká silná Jihlava, Jágrovo Kladno ale touží uspět. Právě Jágr na sebe strhne největší pozornost, výkony Rytířů ale stojí i na dalších pilířích. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Antonín Melka 

Antonín Melka Barbora Reichová Barbora Reichova CNC Profimedia.jpg

Kladenský rodák prožil mezi Rytíři nejdelší část své kariéry. Jednatřicetiletý útočník si s Kladnem zahrál i v extralize, kam by se nyní rád vrátil. K 26 (12+14) bodům v základní části přidal i devět bodů v play-off, ve kterém nasázel už sedm branek. 

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Machala 

Ondřej Machala Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník je nejlepším střelcem prvoligového play-off, ve kterém nasázel už osm branek. Navrch přidal i jednu nahrávku a navázal tak na povedené výkony ze základní části, ve které za Kladno odehrál jedenáct zápasů a posbíral v nich devět bodů. Sedm duelů odehrál taky za Vrchlabí a 16 startů si letos připsal v extraligových Pardubicích. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Zachary Frye 

Zach Frye YT.jpg

Jaromír Jágr má skvělých čich na zahraniční posily. Dalším důkazem je Zachary Frye - sedmadvacetiletý americký bek, který to za Atlantikem dotáhl až do farmářské AHL. Před sezonou se poprvé vydal do Evropy a plácl si s Kladnem. V základní části pobíral devatenáct bodů a dalších pět jich přidal v play-off. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 5 / 6

Andrej Košarišťan 

Andrej Košarišťan Kladno Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zatímco mezi třemi tyčemi Jihlavy v play-off září ruský gólman Maxim Žukov, v bráně Kladna vládne Andrej Košarišťan. Sedmadvacetiletý brankář, jenž má na kontě i pět startů za slovenskou reprezentaci, přišel mezi Rytíře před sezonou z Košic. Velmi dobré výkony předváděl už v základní části a spoleh je na něj také v play-off, ve kterém vychytal osm výher z devíti zápasů. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Plekanec 

Tomáš Plekanec 21 Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Kladno nemá v kádru jen Jágra, ale i další zkušené borce. Jedním z nich je Tomáš Plekanec, který je s 12 (4+8) body nejproduktivnějším hráčem Rytířů v play-off. Bývalý reprezentační kapitán, jenž působil řadu let v NHL, nastupoval loni v extralize za Kometu. Bude ji příští rok hrát s Kladnem? 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud