Není Fortuna liga jako Fortuna liga. Toto jsou 4 nejdražší Češi, kteří hrají ve slovenské nejvyšší soutěži

Na soupiskách českých ligových klubů najdeme momentálně téměř čtyřicet slovenských hráčů. Ve slovenské Fortuna lize pak působí 14 Čechů.

V Plzni dostává prostor Erik Jirka, ve Slavii působí Jakub Hromada či Ivan Schranz a Sparta má na soupisce Lukáše Haraslína. Jak je to ale naopak? Na portálu TransferMarkt jsme našli tržní hodnoty českých fotbalistů působících na Slovensku a jména čtyř nejdražších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Filip Twardzik (Spartak Trnava) – 250 tisíc eur

Filip Twardzik.jpg

Devětadvacetiletý rodák z Třince, jenž prošel mládežnickými reprezentačními výběry, se dříve snažil prosadit v Herthě Berlín, Celtiku Glasgow či Boltonu, díru do světa ale nikde neudělal a v roce 2017 zamířil do Vítkovic. O rok později si Filip Twardzik plácl s Ružomberkem, za který odehrál dvě sezony, než se vrátil na české pažity.

V létě roku 2020 se upsal Karviné, v klubu odehrál podzimní část ročníku a na konci ledna nabral opět směr Slovensko, kde podepsal kontrakt do roku 2023 se Spartakem Trnava. Loni v zimě ho však slovenský klub prodal do Rakouska, kde se upsal do roku 2025 Linci. Před pár dny se do Trnavy vrátil na hostování do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Jurij Medveděv (Slovan Bratislava) - 425 tisíc eur

Jurij Medveděv.jpg

Narodil se v Kazachstánu, hraje na Slovensku, ale má český pas a na kontě i 14 zápasů v mládežnických reprezentačních výběrech do 18 a 19 let. Jurij Medveděv patříval do kádru Viktorie Plzeň, ale na západě Čech neodehrál jediné ligové utkání. Klub ho nejdříve uvolnil na hostování do Sokolova a posléze přestoupil do Senice, kde pobyl jednu sezonu a zamířil do Slovanu Bratislava, kde působí dodnes. Jeho tržní cena byla nejvýše v prosinci roku 2019, kdy činila půl milionu eur. Nyní portál TransferMarkt hodnotí Medveděva na 425 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Erik Daniel (Spartak Trnava) – 450 tisíc eur

Erik Daniel-Trnava1.jpg

Třicetiletý krajní záložník Erik Daniel dříve hrával za Liberec, odkud v roce 2013 zamířil do Myjavy. Poté působil v Ružomberoku a od léta roku 2019 byl hráčem Slovanu Bratislava, odkud si v minulé sezoně odskočil na hostování do polského Zaglebie. Loni v létě se vrátil na Slovensko, ale přestoupil ke konkurenci do Spartaku Trnava. Klubu se upsal na dva roky. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 ligových zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal k nim jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Jaromír Zmrhal (Slovan Bratislava) – 1,7 milionu eur

Jaromír Zmrhal-Slovan.jpg

Jaromír Zmrhal zamířil po zisku mistrovského titulu v roce 2019 ze Slavie do italské Brescie. S klubem ale zažil pád do Serie B, a pak už moc nenastupoval. V únoru 2021 se dohodl na hostování s Mladou Boleslaví, vydržel tam do konce ročníku a následně se přesunul jako volný hráč do Slovanu Bratislava. Ve slovenské metropoli ho váže smlouva do roku 2024. V aktuální sezoně odehrál 13 utkání, v nichž zaznamenal dva góly a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud