Únor 2017: Real Madrid  Sezona 2016/17 byla druhou, kterou trávil Andrea Belotti v Turíně. Byl to jeho vůbec nejpovedenější ročník v italské Serii A. Tehdy třiadvacetiletý snajpr během něj nasázel v 35 ligových zápasech 26 branek a neunikl pozornosti skautů z bohatých velkoklubů. Ve smlouvě měl však výkupní klauzuli ve výši sto milionů eur, takže seriózně se o jeho přestup mohly zajímat jen nejbohatší oddíly. Na San Bernabeu se tehdy spekulovalo o odchodu Karima Benzemy a právě Belotti měl být jeho nástupcem v dresu Bílého baletu. Profimedia.cz

Únor 2017: Real Madrid
Sezona 2016/17 byla druhou, kterou trávil Andrea Belotti v Turíně. Byl to jeho vůbec nejpovedenější ročník v italské Serii A. Tehdy třiadvacetiletý snajpr během něj nasázel v 35 ligových zápasech 26 branek a neunikl pozornosti skautů z bohatých velkoklubů. Ve smlouvě měl však výkupní klauzuli ve výši sto milionů eur, takže seriózně se o jeho přestup mohly zajímat jen nejbohatší oddíly. Na San Bernabeu se tehdy spekulovalo o odchodu Karima Benzemy a právě Belotti měl být jeho nástupcem v dresu Bílého baletu. | Profimedia.cz

 Březen 2017: Manchester City  Real Madrid nebyl v sezoně 2016/17 jediným klubem, kterému se zalíbily Belottiho výkony. Jakmile v Turíně zavětřili zájem dalšího superbohatého klubu – Manchesteru City – prohlásil prezident oddílu, že výstupní klauzule ve výši stovky milionů eur je nastavená příliš nízko. Informaci přinesl deník The Mirror. K vážným jednáním o přestupu mezi kluby však nakonec nedošlo. Profimedia.cz
 Srpen 2017: AC Milán  Zhruba v polovině letního přestupního termínu v roce 2017 se objevil další vážný zájemce o Andreu Belottiho. Po fantastické sezoně si o něho řekl AC Milán. Podle deníku La Gazzetta dello Sport nabídli Rossoneri za šikovného forvarda 70 milionů eur a navíc ještě dva hráče – M’Baye Nianga a Gabriela Palettu, turínský klub se ale rozhodl hráče neprodávat. Profimedia.cz
 Prosinec 2019: Atlético Madrid  Portál AS přišel v prosinci 2019, jen nedlouho před otevřením lednového přestupního okna, s informací, že za Andreu Belottiho nabídlo Atlético Madrid 35 milionů eur. Psalo se také o tom, že pětadvacetiletý borec nehodlá v létě prodloužit kontrakt s FC Turín a klub by o něho mohl přijít bez finanční náhrady. Problém byl však v tom, že italský klub šíleně přestřelil cenu, kterou za Belottiho požadoval. K dohodě nedošlo. Profimedia.cz
 Červenec 2020: Manchester United  Manchester United pokukoval po Belottim už od roku 2017, vážný zájem o hráče však anglický klub projevil až o tři roky později. Zástupci z Old Trafford se pokusili o jednání, aby nemuseli platit vysokou výstupní klauzuli, a nabízeli hráčskou kompenzaci, se svými návrhy ale v Itálii neuspěli. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Nenápadná hvězda. 6 klubů se v minulosti zajímalo o Andreu Belottiho. Teď ho chce sedmý

Nikdy nehrál v žádném slavném velkoklubu, přestože o jeho podpis stály ty nejbohatší oddíly. Mistr Evropy Andrea Belotti však zřejmě během léta přece jen změní dres a jako volný hráč zamíří z Turína za novou výzvou.

V 28 letech je Andrea Belotti na vrcholu kariéry. Sedm sezon byl ikonou FC Turín, za pár dní mu ale vyprší kontrakt a on se posune někam dál. Zájem o jeho služby vždycky byl a stále je. V následujících kapitolách najdete šest klubů, které ho chtěly získat v uplynulých pěti letech a k nim i žhavého zájemce o jeho podpis během letošního přestupního termínu.

Pokračování 2 / 8

Únor 2017: Real Madrid

Andrea Belotti.jpg

Sezona 2016/17 byla druhou, kterou trávil Andrea Belotti v Turíně. Byl to jeho vůbec nejpovedenější ročník v italské Serii A. Tehdy třiadvacetiletý snajpr během něj nasázel v 35 ligových zápasech 26 branek a neunikl pozornosti skautů z bohatých velkoklubů. Ve smlouvě měl však výkupní klauzuli ve výši sto milionů eur, takže seriózně se o jeho přestup mohly zajímat jen nejbohatší oddíly. Na San Bernabeu se tehdy spekulovalo o odchodu Karima Benzemy a právě Belotti měl být jeho nástupcem v dresu Bílého baletu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Březen 2017: Manchester City

Andrea Belotti1.jpg

Real Madrid nebyl v sezoně 2016/17 jediným klubem, kterému se zalíbily Belottiho výkony. Jakmile v Turíně zavětřili zájem dalšího superbohatého klubu – Manchesteru City – prohlásil prezident oddílu, že výstupní klauzule ve výši stovky milionů eur je nastavená příliš nízko. Informaci přinesl deník The Mirror. K vážným jednáním o přestupu mezi kluby však nakonec nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Srpen 2017: AC Milán

Andrea Belotti2.jpg

Zhruba v polovině letního přestupního termínu v roce 2017 se objevil další vážný zájemce o Andreu Belottiho. Po fantastické sezoně si o něho řekl AC Milán. Podle deníku La Gazzetta dello Sport nabídli Rossoneri za šikovného forvarda 70 milionů eur a navíc ještě dva hráče – M’Baye Nianga a Gabriela Palettu, turínský klub se ale rozhodl hráče neprodávat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Prosinec 2019: Atlético Madrid

Andrea Belotti3.jpg

Portál AS přišel v prosinci 2019, jen nedlouho před otevřením lednového přestupního okna, s informací, že za Andreu Belottiho nabídlo Atlético Madrid 35 milionů eur. Psalo se také o tom, že pětadvacetiletý borec nehodlá v létě prodloužit kontrakt s FC Turín a klub by o něho mohl přijít bez finanční náhrady. Problém byl však v tom, že italský klub šíleně přestřelil cenu, kterou za Belottiho požadoval. K dohodě nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Červenec 2020: Manchester United

Andrea Belotti4.jpg

Manchester United pokukoval po Belottim už od roku 2017, vážný zájem o hráče však anglický klub projevil až o tři roky později. Zástupci z Old Trafford se pokusili o jednání, aby nemuseli platit vysokou výstupní klauzuli, a nabízeli hráčskou kompenzaci, se svými návrhy ale v Itálii neuspěli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Prosinec 2021: FC Toronto

Andrea Belotti5.jpg

Do americké Major League Soccer odcházejí fotbalisté z Evropy většinou až po třicátých narozeninách, aby si v dobře placené soutěži přilepšili na důchod, Andrea Belotti však mohl za Atlantik zamířit už v 28 letech. O jeho služby projevil zájem kanadský klub FC Toronto. K seriozním jednáním ale nakonec nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Červen 2022: AS Monako

Andrea Belotti7.jpg

Za pár dní vyprší Belottimu prodloužená smlouva z prosince roku 2016 a on se stane volným hráčem. Pro mnohé evropské kluby je velmi lákavým cílem. Navzdory tomu, že značnou část sezony 2021/22 promarodil se svalovým zraněním, FC Turín osmadvacetiletému útočníkovi předložil další kontrakt, ale italský reprezentant na nabídku zatím nereagoval. Vypadá to, že po sedmi letech klub opustí a zamíří jinam. Vážným zájemcem o jeho podpis je AS Monako.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud