Petr Reinberk – 34 let Čtyřiatřicetiletý obránce si odbyl ligovou premiéru v ročníku 2010/11 v barvách Slovácka. Nikde jinde v lize nehrál a za tým z Uherského Hradiště odkopal už 311 ligových zápasů. Stále patří k pilířům.
 Jan Kalabiška – 36 let Jan Kalabiška v lize hrával za Brno, Příbram, Mladou Boleslav a Karvinou, odkud na začátku sezony 2018/19 zamířil do Slovácka. V týmu získal dobrou pozici a ve všech čtyřech uplynulých ročnících dokázal vstřelit čtyři branky. Letos už se šestatřicetiletý bek zapsal mezi střelce dvakrát.
 Michal Kadlec – 38 let Bývalý reprezentační bek, který hrával i za německý Leverkusen nebo turecké Fenerbahce, ve Slovácku nastartoval ligovou kariéru. V roce 2018 se do Uherského Hradiště vrátil ze Sparty a od té doby je v týmu oporou. Letos nevynechal ani jednu minutu.
 Milan Petržela - 40 let Už dávno by si mohl užívat fotbalovému důchodu, do toho se mu ale nechce. Čtyřicetiletý záložník, který hrával dlouhá léta za Plzeň, načal ve Slovácku už pátou sezonu. Bývalý reprezentant však v týmu není jen do počtu, stále patří do základní sestavy a letos má na kontě už tři asistence.
5
Fotogalerie

Nenahraditelní matadoři. 5 zkušených hráčů, kteří stále patří k oporám Slovácka

Slovácko se už několik let drží mezi předními týmy Fortuna ligy. Tým ale bude muset projít přestavbou.

Mládí vpřed? To ve Slovácku tak úplně neplatí. Tým trenéra Martina Svědíka stále staví především na zkušených matadorech. Jména pěti třicátníků (i jednoho čtyřicátníka), kteří patří k oporám Slovácka, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Heča – 32 let

Bez názvu.jpg

Milan Heča zamířil v roce 2018 ze Slovácka do Sparty. Na Letné byl nějaký čas jedničkou, musel však bojovat s tvrdou konkurencí. Před letošním ročníkem se vrátil do Uherského Hradiště a v deseti zápasech dostal jen 12 branek. Pětkrát vychytal čisté konto.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Petr Reinberk – 34 let

Petr Reinberk Slovácko Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý obránce si odbyl ligovou premiéru v ročníku 2010/11 v barvách Slovácka. Nikde jinde v lize nehrál a za tým z Uherského Hradiště odkopal už 311 ligových zápasů. Stále patří k pilířům.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Kalabiška – 36 let

Jan Kalabiška Slovácko Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Jan Kalabiška v lize hrával za Brno, Příbram, Mladou Boleslav a Karvinou, odkud na začátku sezony 2018/19 zamířil do Slovácka. V týmu získal dobrou pozici a ve všech čtyřech uplynulých ročnících dokázal vstřelit čtyři branky. Letos už se šestatřicetiletý bek zapsal mezi střelce dvakrát.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Kadlec – 38 let

Michal Kadlec Slovácko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační bek, který hrával i za německý Leverkusen nebo turecké Fenerbahce, ve Slovácku nastartoval ligovou kariéru. V roce 2018 se do Uherského Hradiště vrátil ze Sparty a od té doby je v týmu oporou. Letos nevynechal ani jednu minutu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Milan Petržela - 40 let

Milan Petržela Slovácko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Už dávno by si mohl užívat fotbalovému důchodu, do toho se mu ale nechce. Čtyřicetiletý záložník, který hrával dlouhá léta za Plzeň, načal ve Slovácku už pátou sezonu. Bývalý reprezentant však v týmu není jen do počtu, stále patří do základní sestavy a letos má na kontě už tři asistence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud