Někteří jsou pryč, další (asi) odejdou. 5 brankářů Sparty, kteří jsou na odstřel

Někteří jsou pryč, další (asi) odejdou. 5 brankářů Sparty, kteří jsou na odstřel

 Hugo Jan Bačkovský - 23 let   Hugo Jan Bačkovský chytal za mládežnické reprezentační výběry, ovšem ve Spartě, které stále patří, se dosud neprosadil. Ligu zatím okusil ve dvaceti duelech v barvách Bohemians 1905, na podzim byl ale v akci jen třikrát. Teď se pokusí prosadit na severu Čech, v zimě odešel na hostování s opcí do Liberce. 
 Milan Heča - 31 let   Milan Heča je ve Spartě od léta 2018, po sezoně mu ale končí smlouva a zdá se, že jeho pražská mise spěje ke konci. Ještě loni na jaře byl sice jedničkou, na podzim už byl ale brankářem číslo tři a během jara si nejspíš nezachytá. I proto se spekuluje o jeho návratu do Slovácka, odkud do Sparty přišel. V Uherském Hradišti by jednatřicetiletý gólman měl zastoupit Filipa Nguyena, jenž má namířeno do Vietnamu. Teď jen záleží, kdy ke všemu dojde. 
 Dominik Holec – 28 let  Sparta jej přivedla v létě roku 2020 poté, co skončil v Žilině. Na Letné se nejprve neprosadil, a tak odešel hostovat do Rakówa, se kterým získal polský pohár. Poté se do Prahy vrátil a začal stoupat vzhůru. Šanci mu dal Pavel Vrba, který jej nasadil v pohárovém utkání proti Rangers, slovenský gólman chytil příležitost za pačesy a coby jednička vstoupil i do letošní sezony. Pak ale Sparta přivedla Matěje Kováře a osmadvacetiletý Holec se už do brány nedostal. V zimě proto odešel hostovat do polské Poznaně, v létě mu navíc končí smlouva.
 Florin Nita – 35 let   Zkušený rumunský gólman býval svého času považován za nejlepšího brankáře ligy. Ve Spartě už s ním ale nepočítají a Florin Nita trčí na vedlejší koleji. V Praze má smlouvu do léta, klidně se ale může stát, že odejde už v zimě. Na konci listopadu se objevily zprávy o tom, že jej chce francouzské St. Étienne, pak ale spekulace utichly. 
6
Fotogalerie

Někteří jsou pryč, další (asi) odejdou. 5 brankářů Sparty, kteří jsou na odstřel

Sparta přivedla na startu ročníku brankáře Matěje Kováře, který dorazil z Manchesteru United. Dostat se mezi tři tyče místo něj? Nemožné.

Bez názvu.jpg

Matěj Kovář se postavil do brány hned poté, co jej Sparta přivedla. Od té doby před sebe nikoho nepustil a jasnou jedničkou bude i na jaře. Pražané se proto v zimě několika dalších brankářů zbavila a další možná ještě odejdou. Více se dozvíte v následujících pěti kapitolách.  

Pokračování 2 / 6

Hugo Jan Bačkovský - 23 let 

profimedia-0734474615.jpg

Hugo Jan Bačkovský chytal za mládežnické reprezentační výběry, ovšem ve Spartě, které stále patří, se dosud neprosadil. Ligu zatím okusil ve dvaceti duelech v barvách Bohemians 1905, na podzim byl ale v akci jen třikrát. Teď se pokusí prosadit na severu Čech, v zimě odešel na hostování s opcí do Liberce. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Milan Heča - 31 let 

Milan Heča Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Milan Heča je ve Spartě od léta 2018, po sezoně mu ale končí smlouva a zdá se, že jeho pražská mise spěje ke konci. Ještě loni na jaře byl sice jedničkou, na podzim už byl ale brankářem číslo tři a během jara si nejspíš nezachytá. I proto se spekuluje o jeho návratu do Slovácka, odkud do Sparty přišel. V Uherském Hradišti by jednatřicetiletý gólman měl zastoupit Filipa Nguyena, jenž má namířeno do Vietnamu. Teď jen záleží, kdy ke všemu dojde. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dominik Holec – 28 let 

Dominik Holec Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sparta jej přivedla v létě roku 2020 poté, co skončil v Žilině. Na Letné se nejprve neprosadil, a tak odešel hostovat do Rakówa, se kterým získal polský pohár. Poté se do Prahy vrátil a začal stoupat vzhůru. Šanci mu dal Pavel Vrba, který jej nasadil v pohárovém utkání proti Rangers, slovenský gólman chytil příležitost za pačesy a coby jednička vstoupil i do letošní sezony. Pak ale Sparta přivedla Matěje Kováře a osmadvacetiletý Holec se už do brány nedostal. V zimě proto odešel hostovat do polské Poznaně, v létě mu navíc končí smlouva.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Florin Nita – 35 let 

Florin Nita Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zkušený rumunský gólman býval svého času považován za nejlepšího brankáře ligy. Ve Spartě už s ním ale nepočítají a Florin Nita trčí na vedlejší koleji. V Praze má smlouvu do léta, klidně se ale může stát, že odejde už v zimě. Na konci listopadu se objevily zprávy o tom, že jej chce francouzské St. Étienne, pak ale spekulace utichly. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Vojtěch Vorel – 26 let 

Vojtěch Vorel Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V minulé sezoně byl oporou Českých Budějovic, odkud se poté vrátil do Sparty. Vojtěch Vorel chtěl na Letné zabojovat o post jedničky, nakonec ale nedostal žádnou šanci. Nedávno dostal laso z Jablonce, šestadvacetiletý gólman však zůstává v Praze. Prozatím.  

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud