5. Jan Kopic – 32 let  Dvaatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už osmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té další se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V minulém ročníku se v lize dostal na hřiště sedmadvacetkrát a většinou byl v základní sestavě. Dal pět gólů a zaznamenal tři asistence a pomohl k dalšímu prvenství v lize. V Plzni v létě prodloužil kontrakt o dva roky. Profimedia.cz
 4. Jhon Mosquera – 32 let  Jhon Mosquera je jihoamerickým klenotem v sestavě Viktorky. Do Plzně přišel v roce 2021 po povedené sezoně v dresu Liberce. Ještě předtím hrával v pražské Bohemce. Šikovný kolumbijský záložník přispěl v minulém ročníku k zisku mistrovského titulu sedmi brankami a šesti asistencemi a do aktuální sezony vstoupil naprosto famózně. Ve 13 zápasech zaznamenal šest gólů a dvě nahrávky, jednou si vysloužil za výkon na hřišti ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce ročníku. Profimedia.cz
 3. Lukáš Hejda – 32 let  Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z šesti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších pěti mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 32 let a s Viktorkou před rokem prodloužil smlouvu do konce ročníku 2023/24. Profimedia.cz
 2. Radim Řezník – 33 let  Radim Řezník kroutí už dvanáctou sezonu v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v  ročníku 2020/21 však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do minulé sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a čtyřmi brankami a třemi asistencemi pomohl k zisku titulu. Na západě Čech v létě prodloužil kontrakt do konce ročníku 2022/23, neodehrál v něm ale kvůli zranění ani jedinou minutu. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nejzkušenější borci z týmu, který vládne Fortuna lize. 6 třicátníků v kádru Viktorie Plzeň

V minulých letech došlo v Plzni k postupnému omlazení kádru. Pryč jsou doby, kdy v něm figurovali Milan Petržela, Jan Kovařík, Tomáš Hořava, Aleš Hruška či David Limberský. Přesto i nyní najdeme na soupisce pár zkušených borců.

Nejmladším hráčem plzeňského kádru je útočník Fortune Bassey z Nigérie, jemuž je 24 let. Na druhé straně věkové spektra najdeme šestici zkušených třicátníků. Kdo mezi ně patří, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

6. Luděk Pernica – 32 let

Luděk Pernica1.jpg

Když je zdravý, patří do základní sestavy a na hřišti maká od první do poslední minuty. Dvaatřicetiletý obránce Luděk Pernica dělal první ligové kroky v brněnské Zbrojovce, následně se stal oporou Jablonce. V roce 2018 se upsal Plzni, kde působí dodnes (s výjimkou krátkého návratu na hostování do Brna). V minulém ročníku pomohl Viktorce k mistrovskému titulu a v aktuální sezoně má po 11 zápasech na kontě jeden gól a asistenci. Na západě Čech má podepsanou smlouvu do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Jan Kopic – 32 let

Jan Kopic1.jpg

Dvaatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už osmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té další se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V minulém ročníku se v lize dostal na hřiště sedmadvacetkrát a většinou byl v základní sestavě. Dal pět gólů a zaznamenal tři asistence a pomohl k dalšímu prvenství v lize. V Plzni v létě prodloužil kontrakt o dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Jhon Mosquera – 32 let

Jhon Mosquera.jpg

Jhon Mosquera je jihoamerickým klenotem v sestavě Viktorky. Do Plzně přišel v roce 2021 po povedené sezoně v dresu Liberce. Ještě předtím hrával v pražské Bohemce. Šikovný kolumbijský záložník přispěl v minulém ročníku k zisku mistrovského titulu sedmi brankami a šesti asistencemi a do aktuální sezony vstoupil naprosto famózně. Ve 13 zápasech zaznamenal šest gólů a dvě nahrávky, jednou si vysloužil za výkon na hřišti ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Lukáš Hejda – 32 let

Lukáš Hejda2.jpg

Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z šesti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších pěti mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 32 let a s Viktorkou před rokem prodloužil smlouvu do konce ročníku 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Radim Řezník – 33 let

Radim Řezník1.jpg

Radim Řezník kroutí už dvanáctou sezonu v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v  ročníku 2020/21 však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do minulé sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a čtyřmi brankami a třemi asistencemi pomohl k zisku titulu. Na západě Čech v létě prodloužil kontrakt do konce ročníku 2022/23, neodehrál v něm ale kvůli zranění ani jedinou minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Václav Pilař – 34 let

Václav Pilař-2022.jpg

Někdejší reprezentant Václav Pilař, který pomohl v roce 2015 Plzni k mistrovskému titulu, je i ve 34 letech stále platným hráčem. Viktorku opustil po necelých čtyřech letech v rozehrané sezoně 2017/18 a zamířil do Liberce. Přes další angažmá v Olomouci a Jablonci se letos v létě na západ Čech vrátil a upsal se klubu do konce sezony. Je nejstarším hráčem na soupisce týmu. V deseti ligových zápasech této sezony dal jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud