Největší favorit na titul? Podívejte se, jak vypadá optimální sestava Slavie

Největší favorit na titul? Podívejte se, jak vypadá optimální sestava Slavie

Největší favorit na titul? Podívejte se, jak vypadá optimální sestava Slavie

Jarní část ePojisteni.cz ligy bude náramně zajímavá. Mírný náskok před konkurenty má Plzeň, na titul myslí Sparta, s pořadím ale může zamíchat i Slavia. Ta je mnohými považována za nejžhavějšího adepta na celkové vítězství.

Bez názvu.jpg

V Edenu se v zimě zase pořádně utrácelo. Kabinu Slavie neopustil žádný hráč základní sestavy, zato přišlo několik posil, které by jinde měly jistý flek v zahajovací jedenáctce. Jak to trenér Jaroslav Šilhavý vyřeší? Může vsadit na rozestavení 4-4-2, ale taky může hrát na pět záložníků a jednoho útočníka. S touto variantou pracujeme my – podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

Jedna z jistot v sestavě. Martin Berkovec, který se rval o místo v letní přípravě, odešel na hostování do Bohemians 1905, a novic Přemysl Kovář přišel plnit roli náhradníka. Jiří Pavlenka se během roku v Edenu stal pevnou jedničkou týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Jan Bořil

Jan Bořil.jpg

Jan Bořil hrál na podzim i na druhém kraji obrany, jeho místo je ale napravo. Na tento post by se měl nyní vrátit. Nebo snad dostane přednost Michal Frydrych?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Jiří Bílek

Jiří Bílek.jpg

Třiatřicetiletý Jiří Bílek nechyběl na podzim na hřišti ani jedinou minutu. Kapitán týmu má před sebou obrovskou výzvu – dovést tým k titulu. Jeho role na hřišti i v kabině je zcela zásadní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Simon Deli

Simon Deli Slavia.jpg

Tak, jak má pevné místo Bílek, má ho i Simon Deli. Obránce z Pobřeží slonoviny, který v zimě hrál na Africkém poháru národů, patří mezi nejlepší střední obránce ligy a v sestavě Slavie nemůže chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Per-Egil Flo

Per Egil Flo.jpg

Na levém kraji obrany může hrát Jan Bořil, o místo se porve i Dušan Švento, aktuálně má ale nejblíže do základní sestavy Per-Egil Flo. Osmadvacetiletý rychlonohý bek přišel do Slavie v zimě z Norska a v Edenu si od něj hodně slibují. Přípravu však neměl úplně nejlepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

O Jana Sýkoru se přetahovala Sparta s Plzní a Slavií, která ho nakonec získala. Třiadvacetiletý univerzál, který si na podzim odbyl reprezentační premiéru, má prakticky jisté místo v sestavě. Kde nastoupí? Na začátek nejspíš na pravém kraji záložní řady.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Michael Ngadeu-Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Největší hvězda současného kádru. Michael Ngadeu-Ngadjui vyhrál s Kamerunem mistrovství Afriky, na turnaji dal dvě branky a patřil mezi nejlepší hráče šampionátu. Jeho cena rapidně vzrostla, teď je ale třeba, aby se soustředil na Slavii. Získá po sezoně další trofej?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Slavia má několik možností, jak poskládat střed zálohy. Téměř jistě v něm však nebude chybět Josef Hušbauer, který byl na podzim jedním z klíčových hráčů týmu, o čemž svědčí 16 startů v základní sestavě. Jeho role je jiná, než na jakou býval zvyklý ve Spartě, dokázal se ale přizpůsobit a stal se nepostradatelným článkem sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Pokud Slavia bude hrát na čtyři záložníky, možná v sestavě nezbude místo pro Antonína Baráka, který za sebou má životní podzim. Vypracoval se v oporu týmu, nakoukl do reprezentace, v premiéře dokonce skóroval a v zimě ho za 80 milionů korun koupilo Udinese. Jaro však ještě stráví v Edenu. V jaké roli?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Sešívaní v zimě neprodali žádného hráče základní sestavy. Jediná opora, kterou byli ochotni pustit pryč, byl Jaromír Zmrhal. Adekvátní nabídka pro klub ani pro něj ale nepřišla a český reprezentant, který se gólově prosadil v kvalifikačním zápase s Norskem, zůstává. Proto je třeba s ním počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Milan Škoda

Milan Škoda 2.jpg

Kouč Jaroslav Šilhavý má k dispozici čtyři útočníky. Mezi náhradníky zůstane Mick van Buren a Muris Mešanovič se Stanislavem Teclem se budou rvát o místo, pokud se bude hrát na dva hroty. Když ale Slavia vyšle do hry jen jednoho útočníka, bude to Milan Škoda. Ten je s osmi góly nejlepším střelcem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud