Největší favorit na titul? Podívejte se, jak vypadá optimální sestava Slavie

Jarní část ePojisteni.cz ligy bude náramně zajímavá. Mírný náskok před konkurenty má Plzeň, na titul myslí Sparta, s pořadím ale může zamíchat i Slavia. Ta je mnohými považována za nejžhavějšího adepta na celkové vítězství.

Bez názvu.jpg

V Edenu se v zimě zase pořádně utrácelo. Kabinu Slavie neopustil žádný hráč základní sestavy, zato přišlo několik posil, které by jinde měly jistý flek v zahajovací jedenáctce. Jak to trenér Jaroslav Šilhavý vyřeší? Může vsadit na rozestavení 4-4-2, ale taky může hrát na pět záložníků a jednoho útočníka. S touto variantou pracujeme my – podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

Jedna z jistot v sestavě. Martin Berkovec, který se rval o místo v letní přípravě, odešel na hostování do Bohemians 1905, a novic Přemysl Kovář přišel plnit roli náhradníka. Jiří Pavlenka se během roku v Edenu stal pevnou jedničkou týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Jan Bořil

Jan Bořil.jpg

Jan Bořil hrál na podzim i na druhém kraji obrany, jeho místo je ale napravo. Na tento post by se měl nyní vrátit. Nebo snad dostane přednost Michal Frydrych?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Jiří Bílek

Jiří Bílek.jpg

Třiatřicetiletý Jiří Bílek nechyběl na podzim na hřišti ani jedinou minutu. Kapitán týmu má před sebou obrovskou výzvu – dovést tým k titulu. Jeho role na hřišti i v kabině je zcela zásadní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Simon Deli

Simon Deli Slavia.jpg

Tak, jak má pevné místo Bílek, má ho i Simon Deli. Obránce z Pobřeží slonoviny, který v zimě hrál na Africkém poháru národů, patří mezi nejlepší střední obránce ligy a v sestavě Slavie nemůže chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Per-Egil Flo

Per Egil Flo.jpg

Na levém kraji obrany může hrát Jan Bořil, o místo se porve i Dušan Švento, aktuálně má ale nejblíže do základní sestavy Per-Egil Flo. Osmadvacetiletý rychlonohý bek přišel do Slavie v zimě z Norska a v Edenu si od něj hodně slibují. Přípravu však neměl úplně nejlepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

O Jana Sýkoru se přetahovala Sparta s Plzní a Slavií, která ho nakonec získala. Třiadvacetiletý univerzál, který si na podzim odbyl reprezentační premiéru, má prakticky jisté místo v sestavě. Kde nastoupí? Na začátek nejspíš na pravém kraji záložní řady.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Michael Ngadeu-Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Největší hvězda současného kádru. Michael Ngadeu-Ngadjui vyhrál s Kamerunem mistrovství Afriky, na turnaji dal dvě branky a patřil mezi nejlepší hráče šampionátu. Jeho cena rapidně vzrostla, teď je ale třeba, aby se soustředil na Slavii. Získá po sezoně další trofej?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Slavia má několik možností, jak poskládat střed zálohy. Téměř jistě v něm však nebude chybět Josef Hušbauer, který byl na podzim jedním z klíčových hráčů týmu, o čemž svědčí 16 startů v základní sestavě. Jeho role je jiná, než na jakou býval zvyklý ve Spartě, dokázal se ale přizpůsobit a stal se nepostradatelným článkem sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Pokud Slavia bude hrát na čtyři záložníky, možná v sestavě nezbude místo pro Antonína Baráka, který za sebou má životní podzim. Vypracoval se v oporu týmu, nakoukl do reprezentace, v premiéře dokonce skóroval a v zimě ho za 80 milionů korun koupilo Udinese. Jaro však ještě stráví v Edenu. V jaké roli?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Sešívaní v zimě neprodali žádného hráče základní sestavy. Jediná opora, kterou byli ochotni pustit pryč, byl Jaromír Zmrhal. Adekvátní nabídka pro klub ani pro něj ale nepřišla a český reprezentant, který se gólově prosadil v kvalifikačním zápase s Norskem, zůstává. Proto je třeba s ním počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Milan Škoda

Milan Škoda 2.jpg

Kouč Jaroslav Šilhavý má k dispozici čtyři útočníky. Mezi náhradníky zůstane Mick van Buren a Muris Mešanovič se Stanislavem Teclem se budou rvát o místo, pokud se bude hrát na dva hroty. Když ale Slavia vyšle do hry jen jednoho útočníka, bude to Milan Škoda. Ten je s osmi góly nejlepším střelcem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud