Nejstarší česká formace v letošní sezoně NHL. Celkem má přes 200 let

Nejstarší česká formace v letošní sezoně NHL. Celkem má přes 200 let

Nejstarší česká formace v letošní sezoně NHL. Celkem má přes 200 let

Českých hokejistů, kteří působí v NHL, ubývá. Změní se tento trend? Situace není příliš růžová, v zámoří totiž hraje řada českých borců, kterým je už přes 30 let.

David Pastrňák, Pavel Zacha či Jakub Vrána jsou nadějí duo budoucna. Díky nim můžeme věřit, že to s českými hokejisty nebude v zámoří až zas tak kritické. Na druhé straně jsou ale zkušení třicátníci, kteří už pomalu dosluhují. Čtyřicetiletý Patrik Eliáš se letos na ledě sice neobjevil, přesto má nejstarší česká formace složená z hráčů, kteří letos okusili NHL, už 210 let. Její složení najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Ondřej Pavelec (29 let, Winnipeg)

Ondřej Pavelec 2.jpg

V NHL se letos protočili čtyři čeští brankáři. Ten nejzkušenější z nich, Ondřej Pavelec, byl před sezonou nečekaně poslán na farmu. Využil ale krize Winnipegu a před měsícem se vrátil do prvního týmu. Zkušený gólman, kterému bude v srpnu 30 let, si z trojice brankářů Jets vede nejlépe, aktuálně je ale kvůli zranění mimo hru. Je však otázkou, co s ním bude dál, po sezoně mu totiž končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Michal Rozsíval (38 let, Chicago)

Rozsíval Chicago.jpg

V Chicagu působí dva čeští obránci, ani jeden z nich ale nemá nikterak silnou pozici. První z Michalů, Kempný, zasáhl do 38 zápasů, druhý Rozsíval jich odehrál jen 14. Naposledy byl přitom na ledě v polovině ledna. Vypadá to, že kariéra dvojnásobného vítěze Stanley Cupu spěje ke konci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Roman Polák (30 let, Toronto)

Roman Polák Toronto.jpg

Loňskou sezonu měl jako na houpačce. Začal v Torontu, kterému se vůbec nedařilo, před play-off ale odešel do San Jose a zahrál si ve finále Stanley Cupu. Letos je účastník Světového poháru opět v kanadském klubu, v němž krouží už třetí sezonu. Toronto se po letech trápení zvedá a docela se daří i Polákovi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Jaromír Jágr (44 let, Florida)

Jaromír Jágr Florida 5.jpg

Legenda mezi legendami. Jaromír Jágr, který je nejstarším hráčem celé NHL, zítra oslaví už 45. narozeniny, přesto se stále udržuje ve velmi dobré kondici. Bodově neprožívá tak dobrou sezonu jako loni, aktuálně má na kontě deset branek a 21 asistencí, přesto stále patří k tahounům Panthers. Bude letošní sezona jeho poslední, nebo bude hrát i v šestačtyřiceti letech?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Radim Vrbata (35 let, Arizona)

Radim Vrbata Arizona.jpg

Radim Vrbata strávil uplynulé dva roky ve Vancouveru. Ten první mu vyšel parádně, loni se ale trápil a vinou zranění i předčasně skončil. V létě byl dlouho bez angažmá a dokonce se spekulovalo i o konci kariéry.

Pětatřicetiletý forvard se ale dohodl na roční smlouvě s Arizonou a ve známém prostředí znovu válí. S 37 (11+26) kanadskými body je dokonce čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v zámoří. Dohraje sezonu mezi Kojoty, nebo půjde do nějakého týmu, se kterým může bojovat o Stanley Cup?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Tomáš Plekanec (34 let, Montreal)

Tomáš Plekanec 2.jpg

Čtyřiatřicetiletý centr neprožívá moc dobrou sezonu. Zatím dal jen sedm branek, ke kterým přidal 16 asistencí a „útočí“ na bodově nejslabší ročník po příchodu do NHL. Není divu, že v Montrealu, s nímž má podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu, se spekuluje o možné výměně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud