David Lafata ukončil po sezoně 2017/18 profesionální kariéru. Skvělý útočník během ní nastřílel 198 ligových gólů a několika důležitými brankami pomohl i reprezentaci. Zářil hlavně v prvním duelu se lvíčkem na prsou.

David Lafata, který byl na dvou evropských šampionátech, debutoval v reprezentaci v roce 2006. Za národní tým odehrál 41 zápasů a dal v nich devět branek.

První dvě vstřelil během své premiéry proti Walesu. Češi tehdy nastoupili v Teplicích v kvalifikačním duelu o postup na Euro do Rakouska a Švýcarska a zápas byl dlouho bezbrankový.

Jablonecký útočník přišel do hry v 75. minutě místo Marka Kuliče a ihned otevřel skóre. Hosté sice zásluhou vlastence Martina Jiránka srovnali na 1:1, minutu před koncem ale znovu udeřil Lafata a bylo rozhodnuto.