Nejsilnější česká hokejová pětka současnosti. Jágra v ní už nenajdete

Nejsilnější česká hokejová pětka současnosti. Jágra v ní už nenajdete

Nejsilnější česká hokejová pětka současnosti. Jágra v ní už nenajdete

Česká hokejová reprezentace čeká na pořádný úspěch už pár (ne)pěkných let. Poslední cenný kov cinkl v roce 2012 v Helsinkách, od té doby nic. Hráče, kteří jsou schopni to zlomit, však máme.

Jaromír Jágr vyklidil reprezentační scénu, v zámoří se však chystá na další sezonu. Věk ale nejde zastavit, a i když se stále udržuje v neuvěřitelné kondici, český hokej má už jiné lídry. „Vypůjčili“ jsme si konečné výsledky z ankety Zlatá hokejka a poskládali podle nich nejsilnější českou hokejovou formaci současnosti. Její podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Pavel Francouz

Pavel Francouz Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jako jediný z brankářů se dostal mezi elitní desítku Zlaté hokejky. Pavel Francouz skončil pátý a potvrdil, že odchytal výbornou sezonu. V Čeljabinsku se stal nepostradatelným a ruský klub ho podmítl pustit do NHL.

Na mistrovství světa si vybojoval lepší pozici než Petr Mrázek a dostal přednost i ve čtvrtfinálovém duelu s Rusy. Zároveň je očekávanou jedničkou pro olympijské hry.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Obránce - Radko Gudas

Radko Gudas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Francouz mezi gólmany, tak i Radko Gudas je jediným obráncem v první desítce pořadí. V celkovém hodnocení se dokonce umístil ještě o jedno místo před ním a skončil čtvrtý. Důrazný bek vyzrál, stále sice hraje tvrdě, ale také hodně chytře. Soupeři z něj mají strach, ve Philadelphii je nepostradatelnou oporou. Na mistrovství světa patřil ke klíčovým hráčům českého týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Obránce - Radim Šimek

Radim Šimek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Radim Šimek se během uplynulých dvou sezon stal elitním extraligovým obráncem, Liberec dovedl ke zlatu a stříbru, připsal si dva úspěšné starty na světových šampionátech a míří vstříc nové výzvě. Jeden z nejlepších českých obránců současnosti míří do NHL a zahraje si za San Jose. Podle prognóz má poměrně velkou šanci, že se prosadí do prvního týmu a stane se pevnou součástí organizace Sharks.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Útočník - David Pastrňák

David Pastrňák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Král letošní ankety a nejmladší vítěz Zlaté hokejky v historii. Jednadvacetiletý útočník odehrál třetí sezonu v Bostonu, během níž dal 34 branek, přidal 36 asistencí a stal se nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.

Ačkoliv je stále bez smlouvy, neváhal a přijel i na mistrovství světa, na kterém ovládl produktivitu Jandačovy družiny. Nyní čeká na podpis životního kontraktu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Útočník - David Krejčí

David Krejčí 2.jpg

Velký podíl na tom, kde se nyní nachází David Pastrňák, má jeho parťák z Bostonu David Krejčí. Jednatřicetiletý centr sice přišel vinou zranění o Světový pohár i mistrovství světa, v Bostonu však zvládl odehrát všechny duely základní části, posbíral 54 kanadských bodů a znovu dokázal, jak moc je pro Bruins důležitý.

V organizaci hraje nepřetržitě od roku 2007, v týmu se vypracoval v asistenta kapitána a v roce 2011 zvedl nad hlavu Stanley Cup. Moc útočníků, jako je on, český hokej v současné době nemá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Jakub Voráček

Jakub Voráček Francouz Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Král Zlaté hokejky z roku 2015, bourák a parní válec, který přejede vše, co se mu postaví do cesty. Jakub Voráček je lídrem jak na ledě, tak v kabině. Philadelphia z něj udělala jednoho z nejlépe placených útočníků NHL, v reprezentaci definitivně převzal funkci kapitána a je tím, kdo by měl český tým dovést zase k nějakému výraznějšímu úspěchu. Času na to má dost, v srpnu mu bude teprve 28 let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud