Nejmladší český reprezentant. 4 milníky v dosavadní kariéře objevu Davida Jiříčka

O českém hokeji se stále říká, že nemá dostatek kvalitních obránců. Tak úplně pravda to ale není. Obrovský potenciál v sobě skrývá například David Jiříček.

David Jiříček je hráčem, okolo něhož je nyní pořádně rušno. Teprve šestnáctiletý bek z Plzně si odbyl reprezentační premiéru a stal se nejmladším hráčem, který se kdy v národním týmu objevil. Co všechny má už ve svém nízkém věku za sebou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Debut v extralize

David Jiříček Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jiříček se dočkal extraligové premiéry ve svých 16 letech a 59 dnech. Bylo to na začátku letošního roku, kdy odehrál 76 sekund v duelu se Spartou. Plzeň tehdy vyhrála 6:3 a Jiříček si v dalším průběhu sezony připsal ještě tři starty.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

První gól v extralize

David Jiříček 3 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Na první gól v extralize Jiříček moc dlouho nečekal. Dočkal se ho už ve druhém kole letošního ročníku proti Pardubicím. Na výhru to ale nestačilo, z triumfu 3:2 po prodloužení se totiž radovalo Dynamo.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Premiéra mezi juniory

David Jiříček 1 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jiříček už prošel reprezentačními výběry do 16, 17 i 18 let. letos si však, teprve coby šestnáctiletý, odbyl taky premiéru za českou juniorku, s níž si zahrál dva zápasy proti Slovákům. V jednom z nich dokonce skóroval.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Start v áčku

David Jiříček 2Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Netrvalo to dlouho a Jiříček se objevil také v dospělé reprezentaci. Kouč národního týmu Filip Pešán ho vzal coby jednoho z mladíků na Karjala Cup a dal mu šanci v duelu s Ruskem. Mladá sborná sice vyhrála 3:0, Jiříček však ve své reprezentační premiéře obstál a nahlas si řekl taky o další šanci. Díky svému startu se zároveň stal nejmladším českým reprezentantem v historii.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud