Nejlepší střelec v historii... Čeho všeho? Podívejte se, kde vládne kanonýr Ronaldo

Cristiano Ronaldo před pár dny obdržel pátý Zlatý míč, ještě ale nemá dost. Chce jich získat sedm! Přestože mu je už 32 let, stále se udržuje v parádní kondici a potvrzuje, že je jedním z nejlepších fotbalistů všech dob. A taky výjimečným kanonýrem!

Kde byl, tam vládl. Září na klubové i reprezentační úrovni. S výjimkou mistrovství světa už vyhrál vše, co se dalo. Góly stále střílí jako na běžícím páse a láme střelecké rekordy. Cristiano Ronaldo je aktuálně nejlepším střelcem v historii... Čeho všeho? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

EURO

Cristiano Ronaldo Zlatý míč 2.jpg

Ronaldo debutoval na domácím EURU v roce 2004. V premiérovém zápase proti Řecku vstřelil dokonce první gól, prosadil se i v semifinále proti Nizozemsku, na zlato si ale musel ještě nějakou dobu počkat…

V roce 2008 dal jediný gól České republice, kterou popravil i ve čtvrtfinále o čtyři roky později. Na loňském EURU se trefil třikrát, jednu z branek dal i v semifinále proti Walesu, a i když se ve finále zranil, zvedl po něm pohár určený pro evropské šampiony. Do historie turnajů se zapsal už devíti góly a vyrovnal dosud vedoucího Michela Platiniho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Portugalský národní tým

Cristiano Ronaldo Portugalsko.jpg

147 zápasů, 79 gólů a 35 asistencí. Taková je aktuální reprezentační bilance Cristiana Ronalda, která nějaký čas ještě poroste. Už teď je suverénně nejlepším střelcem v historii národního týmu, kterým se stal v roce 2014. Tehdy dal reprezentační gól číslo 48 a osamostatnil se před Pauletou. Jen pro srovnání, nejlepším střelcem české reprezentace je s 55 brankami Jan Koller…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Real Madrid

Cristiano Ronaldo Real.jpg

Real Madrid = Raúl Gonzáles. Tato rovnice platila a platit bude navždy. Bývalý španělský útočník byl dlouhá léta nejlepším střelcem v historii klubu, v roce 2015 se to ale změnilo. Ronaldo se dostal na 323 branek a začal psát svůj vlastní příběh. Za Real dosud odehrál 414 zápasů, ve kterých dal 421 gólů. Neuvěřitelné!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Liga mistrů

Cristiano Ronaldo MU.jpg

Cristiano se letos stal první hráčem v historii Ligy mistrů, který se trefil ve všech šesti zápasech základních skupin. V dresech Manchesteru United a Realu Madrid nasázel v soutěži celkově už 114 branek a je nejlepším střelcem v histori soutěže. Druhý Lionel Messi má na kontě 97 gólů, třetí Raúl 71.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

FIFA Mistrovství světa klubů

Cristiano Ronaldo Real 2.jpg

Další rekord, který padl. Ronaldo vyhrál s Realem už třetí mistrovství světa klubů (jednou triumfoval s Manchesterem United) a znovu přepisoval dějiny. Když v semifinále proti Al Džazíře vyrovnal na 1:1, vstřelil svůj šestý gól v soutěži a stal se nejlepším kanonýrem v její historii. Ve finále se prosadil znovu a rozhodl o celkovém titulu Bílého baletu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud