Nejlepší nováček v historii NHL. 5 hráčů, kteří táhnou Rytíře z Las Vegas

Nováček z Vegas září. Golden Knights vyhráli sedmý zápas z osmi a patří k nejlepším týmům celé NHL. Žádný jiný nový klub nevstoupil do nejslavnější ligy světa lépe.

Tomáš Nosek Vegas1.jpg
Dva góly a asistence. Taková je letošní bilance Tomáše Noska. (Foto: Profimedia.cz)

Las Vegas v noci přejelo Chicago a po výhře 4:2 si připsalo další cenný skalp. Gólem a asistencí se do statistik zapsal český útočník Tomáš Nosek, který je zároveň prvním domácím střelcem Vegas v historii NHL. „Do soutěže jsme vstoupili skvěle,“ radoval se český útočník pro iSport.cz. Jména pěti hráčů, kteří na tom mají nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

James Neal

James Neal.jpg

Největší hvězda týmu. Třicetiletý kanadský útočník přišel do Vegas z Nashvillu, v jehož barvách loni posbíral 50 kanadských bodů. Bývalý hráč Dallasu a Pittsburghu je v ráži i letos. Vicemistr světa z roku 2009, který si v aktuálním ročníku vydělá pět milionů dolarů, má na kontě už šest branek a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Reilly Smith

Reilly Smith.jpg

V minulých dvou letech hrál s Jaromírem Jágrem na Floridě. Zatímco český veterán teď působí v Calgary, šestadvacetiletý Reilly Smith zamířil do Vegas. Maximem bývalého forvarda Dallasu a Bostonu je 51 kanadských bodů z ročníku 2013/14 a produktivní je i letos. V osmi zápasech dal dva góly a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

William Karlsson

William Karlsson.jpg

Švédský útočník vstoupil do své čtvrté sezony v NHL. Čtyřiadvacetiletý mistr světa z uplynulého šampionátu krátce působil v Anaheimu, uplynulé dva roky patřil Columbusu a letos patří k oporám Vegas. Dosavadní bilance? Dva góly a tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Perron

David Perron.jpg

Stejný bodový zisk jako Karlsson má na kontě i David Perron. Devětadvacetiletý kanadský forvard debutoval v NHL už v sezoně 2007/08 a až do roku 2013 patřil St. Louis. Loni se do kádru Blues, přes Edmonton, Pittsburgh a Anaheim, vrátil a posbíral velmi slušných 46 kanadských bodů. Na jakou metu se dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Luca Sbisa

Luca Sbisa.jpg

Narodil se v Itálii, řadu let už žije za Atlantikem, reprezentuje ale Švýcarsko. Účastník loňského Světového poháru poprvé okusil NHL už v sezoně 2008/09 v dresu Philadelphie a přes Anaheim a Vancouver se dostal až do Vegas.

V týmu nováčka se mu daří na jedničku a s pěti kanadskými body za pět nahrávek je zatím nejproduktivnějším bekem týmu. Maximem šestadvacetiletého obránce je 24 bodů z ročníku 2012/13, od té doby ale na podobně úspěšnou sezonu čeká. Že by se dočkal letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud