Libor Kašík (Berani Zlín) – 350 tisíc korun. Ve Zlíně moc dobře ví, jak je pro ně Libor Kašík důležitý. Na sedmadvacetiletém gólmanovi stojí a padají výsledky týmu, který si pravděpodobně zahraje předkolo play-off. Svými výkony si vysoký plat rozhodně zaslouží. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Justin Peters (BK Mladá Boleslav) – 350 tisíc korun.  Loni kanadský gólman, který působil i v NHL, odváděl velmi dobré služby v Chomutově. V létě zamířil do Liberce, kde si od něj slibovali, že se stane plnohodnotnou náhradou za Romana Willa. Jenže Justin Peters mezi Bílými Tygry nezářil a nyní je na hostování v Mladé Boleslavi. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Marek Mazanec (Mountfield HK) – 400 tisíc korun. Brankář se zkušenostmi z NHL před sezonou opustil zámoří a vrátil se domů. Ne však do Plzně, odkud za Atlantik odešel, ale do Hradce Králové. V Mountfieldu mu věří a Marek Mazanec letos odchytal už 39 zápasů. Více jich má na kontě jen plzeňský Dominik Frodl. Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
 Matěj Machovský (Sparta Praha) – 400 tisíc korun. Sparta se domluvila s Michalem Neuvirthem, už teď má ale naprosto vyrovnanou brankářskou dvojici – Matěje Machovského a Jakuba Sedláčka, kteří se dělí o prostor mezi třemi tyčemi. Vyšší plat má Machovský, který dříve působil i v Plzni. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nejlépe placení brankáři v Tipsport extralize. Podívejte se, kteří gólmani berou nejvíc

V extralize působí řada velmi kvalitních brankářů. Víte ale, kteří jsou ti nejlépe placení?

Libor Kašík 19.jpg

Deník Sport zveřejnil výdělky nejlépe placených extraligových hokejistů. Víte, kteří brankáři se v něm umístili na nejvyšších místech? Jména pěti mužů v maskách, kterým měsíčně přistane na účtu nejvyšší částka (bez bonusů), najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Libor Kašík (Berani Zlín) – 350 tisíc korun

Libor Kašík Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ve Zlíně moc dobře ví, jak je pro ně Libor Kašík důležitý. Na sedmadvacetiletém gólmanovi stojí a padají výsledky týmu, který si pravděpodobně zahraje předkolo play-off. Svými výkony si vysoký plat rozhodně zaslouží.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Justin Peters (BK Mladá Boleslav) – 350 tisíc korun

Justin Peters MB Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Loni kanadský gólman, který působil i v NHL, odváděl velmi dobré služby v Chomutově. V létě zamířil do Liberce, kde si od něj slibovali, že se stane plnohodnotnou náhradou za Romana Willa. Jenže Justin Peters mezi Bílými Tygry nezářil a nyní je na hostování v Mladé Boleslavi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marek Mazanec (Mountfield HK) – 400 tisíc korun

Marek Mazanec HK Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

Brankář se zkušenostmi z NHL před sezonou opustil zámoří a vrátil se domů. Ne však do Plzně, odkud za Atlantik odešel, ale do Hradce Králové. V Mountfieldu mu věří a Marek Mazanec letos odchytal už 39 zápasů. Více jich má na kontě jen plzeňský Dominik Frodl.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Machovský (Sparta Praha) – 400 tisíc korun

Matěj Machovský Sparta 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Sparta se domluvila s Michalem Neuvirthem, už teď má ale naprosto vyrovnanou brankářskou dvojici – Matěje Machovského a Jakuba Sedláčka, kteří se dělí o prostor mezi třemi tyčemi. Vyšší plat má Machovský, který dříve působil i v Plzni.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Marek Čiliak (Kometa Brno) – 500 tisíc korun

Marek Čiliak Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Nejlépe placeným extraligovým gólmanem je Marek Čiliak. Slovenský reprezentant sice letos krátce působil i ve Zlíně, teď už ale ladí formu na play-off. V tom je totiž vždy dokonale připraven – vychytá letos Kometě třetí titul?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud