Obránce: Filip Hronek (Detroit Red Wings) – 3,2 milionu dolarů  Když se mluví o největších současných českých defenzivních talentech, většinou se skloňuje jméno Filipa Hronka. Odchovanec královéhradeckého hokeje byl v roce 2016 draftován ve druhém kole Detroitem, následně odešel do zámoří, kde nejdříve působil v juniorské lize OHL v celku Saginaw Spirit, kde předváděl vynikající výkony a následně zamířil do farmářského mužstva Grand Rapids Griffins v soutěži AHL. Premiéru v NHL si odbyl v sezoně 2018/19, v níž naskočil do 46 zápasů a nasbíral 23 bodů (5+18). Pak zazářil na mistrovství světa, kde se stal nejproduktivnějším zadákem, byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a dostal se do All-Star týmu. Pak už byl pevnou součástí Red Wings a v klubu si od něho hodně slibují. V létě prodloužil smlouvu o tři roky a v příští sezoně mu z ní přistane na bankovním kontě 3,2 milionu dolarů. Profimedia.cz
 Obránce: Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 2,95 milionu dolarů  Jednu z nadějí slovenského hokeje, Erika Černáka, získalo v draftu roku 2015 Los Angeles. Talentovaný bek však poprvé okusil NHL v barvách Tampy Bay, kam byl o dva roky později vytrejdován. Za Lightning zatím odehrál 171 zápasů, ve kterých ukázal svůj potenciál, důraz i přehled. Na kontě má 15 branek a 31 gólových nahrávek. Dvakrát už zvedl nad hlavu Stanleyův pohár. Na konci loňského roku podškrtl ve floridském klubu tříletou smlouvu a v nadcházející sezoně mu tento podpis přinese téměř tři miliony dolarů. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 milionu dolarů  David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší pětadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně i platově půjde v blízké budoucnosti ještě víc nahoru. V nadcházejícím ročníku si vydělá 6,8 milionu dolarů. Profimedia.cz
 Centr: Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 5,5 milionu dolarů  Před sezonou 2018/19 podepsal Tomáš Hertl čtyřletou smlouvu se San Jose a nyní ho čeká možná poslední ročník v dresu se žralokem na hrudi. V kalifornském klubu už odkroutil osm roků a zařadil se k oporám mužstva. Hned v premiérové sezoně mohl dokonce sahat pro Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL, ale o cennou trofej jej připravilo zranění. Nyní je v ideálním hokejovém věku a pokud se mu ročník 2021/22 povede, mohl by od toho dalšího vydělávat o poznání víc než nyní. Jeho plat v nadcházející sezoně bude činit pět a půl milionu dolarů. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nejlépe placená česko-slovenská pětka s brankářem v příští sezoně NHL. Vydělá si téměř 30 milionů dolarů

Jen 14 borců v NHL si v příští sezoně vydělá více než deset milionů dolarů. Žádného Čecha ani Slováka v této privilegované společnosti ale nenajdeme. To však neznamená, že berou v elitní zámořské lize almužny.

Jak by vypadala pětka s brankářem, poskládaná z nejlépe placených českých a slovenských hokejistů na jednotlivých postech v nadcházející sezoně NHL? Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly. Prozradíme, že si tito borci v součtu vydělají během sezony 2021/22 skoro 30 milionů dolarů, a že v ní mají převahu čeští hráči.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Petr Mrázek (Totonto Maple Leafs) – 2,8 milionu dolarů

Petr Mrázek12.jpg

Petr Mrázek se stal v roce 2010 prvním českým gólmanem v historii, kterého si Detroit vybral v draftu NHL. Red Wings ostravského rodáka získali až ze 141. pozice, o několik let později z něho však udělali jedničku mezi tyčemi. Petr Mrázek ale svou pozici neuhájil a v průběhu ročníku 2017/18 byl vytrejdován do Philadelphie.

V minulých třech sezonách byl gólmanem Caroliny Hurricanes, od té příští bude hájit barvy Toronta. Kanadskému klubu se nedávno upsal na tři roky za 11,4 milionu dolarů. V nadcházejícím ročníku z nich vyinkasuje 2,8 milionu dolarů, což z něho dělá nejlépe placeného tuzemského brankáře v prestižní lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Filip Hronek (Detroit Red Wings) – 3,2 milionu dolarů

Filip Hronek1.jpg

Když se mluví o největších současných českých defenzivních talentech, většinou se skloňuje jméno Filipa Hronka. Odchovanec královéhradeckého hokeje byl v roce 2016 draftován ve druhém kole Detroitem, následně odešel do zámoří, kde nejdříve působil v juniorské lize OHL v celku Saginaw Spirit, kde předváděl vynikající výkony a následně zamířil do farmářského mužstva Grand Rapids Griffins v soutěži AHL.

Premiéru v NHL si odbyl v sezoně 2018/19, v níž naskočil do 46 zápasů a nasbíral 23 bodů (5+18). Pak zazářil na mistrovství světa, kde se stal nejproduktivnějším zadákem, byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a dostal se do All-Star týmu. Pak už byl pevnou součástí Red Wings a v klubu si od něho hodně slibují. V létě prodloužil smlouvu o tři roky a v příští sezoně mu z ní přistane na bankovním kontě 3,2 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 2,95 milionu dolarů

Erik Černák.jpg

Jednu z nadějí slovenského hokeje, Erika Černáka, získalo v draftu roku 2015 Los Angeles. Talentovaný bek však poprvé okusil NHL v barvách Tampy Bay, kam byl o dva roky později vytrejdován. Za Lightning zatím odehrál 171 zápasů, ve kterých ukázal svůj potenciál, důraz i přehled. Na kontě má 15 branek a 31 gólových nahrávek. Dvakrát už zvedl nad hlavu Stanleyův pohár. Na konci loňského roku podškrtl ve floridském klubu tříletou smlouvu a v nadcházející sezoně mu tento podpis přinese téměř tři miliony dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 milionu dolarů

David Pastrňák1.jpg

David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší pětadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení.

Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně i platově půjde v blízké budoucnosti ještě víc nahoru. V nadcházejícím ročníku si vydělá 6,8 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 5,5 milionu dolarů

Tomáš Hertl1.jpg

Před sezonou 2018/19 podepsal Tomáš Hertl čtyřletou smlouvu se San Jose a nyní ho čeká možná poslední ročník v dresu se žralokem na hrudi. V kalifornském klubu už odkroutil osm roků a zařadil se k oporám mužstva. Hned v premiérové sezoně mohl dokonce sahat pro Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL, ale o cennou trofej jej připravilo zranění. Nyní je v ideálním hokejovém věku a pokud se mu ročník 2021/22 povede, mohl by od toho dalšího vydělávat o poznání víc než nyní. Jeho plat v nadcházející sezoně bude činit pět a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 7,5 milionu dolarů

Jakub Voráček31.jpg

Jakub Voráček je hokejovým univerzálem, který může alternovat na pravé i levém křídle. V roce 2016 podepsal osmiletý kontrakt s Philadelphií na celkovou částku 66 milionů dolarů. V příštím ročníku mu z ní připutuje na bankovní konto sedm a půl milionu dolarů. Už je ale nebude pobírat od pensylvánského „leteckého“ klubu, nýbrž od Columbusu, kam byl letos v létě vytrejdován. Vrací se tak do organizace, která ho v roce 2007 ze sedmé pozice draftovala a kde strávil tři úvodní sezony v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud