Pavel Kadeřábek  - Reprezentační sestava bez Pavla Kadeřábka? Dlouho nepředstavitelné. Jenže zaběhnuté pořádky se mění a opora Hoffenheimu nemá své místo vůbec jisté. Pro trenéra Šilhavého je nyní až druhou volbou, teď je navíc zraněný. Pokud však bude fit, o flek v konečné nominaci by se neměl bát. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Vladimír Coufal  - Na pravém kraji je aktuální volbou číslo jedna. Vladimír Coufal podával velmi dobré výkony už ve Slavii a po přestupu do West Hamu se herně posunul na další úroveň. Je dokonalým příkladem moderního krajního beka. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Bořil  - Stejně jako Coufal napravo, tak i on vládl na levé straně obrany. Jenže aktuálně je Jan Bořil mimo hru a zdá se, že není ani v takové formě, jako v minulém ročníku. O své místo na EURU by se bát neměl, jisté místo v základu teď ale nemá. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Filip Novák  - Jedním z vážných adeptů na „Bořilův“ post je Filip Novák, jenž na levém kraji obrany pravidelně nastupoval předtím. Třicetiletý bek, který v létě zamířil do Fenerbahce, si pokaždé odvede svůj standard. Rozhodně se s ním musí počítat. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

(Ne)jistý Kadeřábek i objev Matějů. Šest krajních obránců, kteří bojují o místo na EURU

Česká fotbalová reprezentace už má v kapse místenku do elitní skupiny Ligy národů i jistý flek na EURU. Teď jen zbývá vyladit optimální sestavu.

Bez názvu.jpg

Uplynulé reprezentační zápasy ukázaly, že kouč Jaroslav Šilhavý má z čeho vybírat. Zajímavé varianty má i na kraje obrany. Kteří hráči se na tomto postu budou ucházet o letenku na EURO? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek ČR 1 9 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační sestava bez Pavla Kadeřábka? Dlouho nepředstavitelné. Jenže zaběhnuté pořádky se mění a opora Hoffenheimu nemá své místo vůbec jisté. Pro trenéra Šilhavého je nyní až druhou volbou, teď je navíc zraněný. Pokud však bude fit, o flek v konečné nominaci by se neměl bát.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na pravém kraji je aktuální volbou číslo jedna. Vladimír Coufal podával velmi dobré výkony už ve Slavii a po přestupu do West Hamu se herně posunul na další úroveň. Je dokonalým příkladem moderního krajního beka.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Coufal napravo, tak i on vládl na levé straně obrany. Jenže aktuálně je Jan Bořil mimo hru a zdá se, že není ani v takové formě, jako v minulém ročníku. O své místo na EURU by se bát neměl, jisté místo v základu teď ale nemá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Filip Novák

Filip Novák ČR 2.jpg

Jedním z vážných adeptů na „Bořilův“ post je Filip Novák, jenž na levém kraji obrany pravidelně nastupoval předtím. Třicetiletý bek, který v létě zamířil do Fenerbahce, si pokaždé odvede svůj standard. Rozhodně se s ním musí počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Aleš Matějů

Aleš Matějů ČR.jpg

Během posledního srazu se o své místo přihlásil taky Aleš Matějů, jenž odehrál celé zápasy proti Německu, Izraeli i Slovensku. Pravda, nezačal nijak přesvědčivě, jeho výkony šly ale postupem času nahoru. Proti Slovákům už předvedl svůj nejlepší výkon a přihlásil se do fronty o místo na EURU. Jeho výhodou navíc je, že může nastoupit jak vlevo, tak i na druhém kraji obrany.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš ČR.jpg

Ve hře je taky Tomáš Holeš, jenž se letos zařadil mezi klíčové hráče Slavie. Sedmadvacetiletý univerzál může hrát jak na pravém kraji obrany, tak i ve středu zálohy. V národním týmu dosud odehrál jen čtyři zápasy, rozhodně si ale řekl ještě o další šanci. V duelu na Kypru dal i první reprezentační gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud