Dimitrije Kamenovič  Sparta v tomto přestupovém období přivedla už čtyři cizince. Jedním z nich je dvaadvacetiletý srbský bek Dimitrije Kamenovič, jenž dorazil na dlouhodobé hostování s opcí z římského Lazia. To za něj zaplatilo okolo 75 milionů korun, Kamenovič se ale v Itálii neprosadil. Ve Spartě je konkurencí pro Caspera Höjera. 
 Jakub Jankto   Slávistický odchovanec si udělal dobré jméno v Itálii, odkud v létě roku 2021 zamířil do Španělska. Reprezentační křídelník si plácl s Getafe, v La Lize ale díru do světa neudělal. Na startu letošní sezony proto přišel hostovat do Sparty a čekalo se od něj, že se stane jednou z ligových hvězd. Šestadvacetiletý Jankto ale téměř nic neukázal, v deseti zápasech dal jediný gól a zůstal daleko za očekáváním. 
 Awer Mabil   Stejně jako Kamenovič přišel do Sparty v průběhu tohoto zimního přestupového období. Sedmadvacetiletý australský reprezentant, který si zahrál i na mistrovství světa z Kataru, dorazil na hostování ze španělského Cádizu. Dříve hrával taky v Turecku, Portugalsku nebo Dánsku. Sparta šikovného křídelníka přivedla na hostování s opcí. 
 Jan Kuchta   Ještě v první polovině minulé sezony dával góly za Slavii. Ta jej v zimě prodala do Lokomotivu Moskva, Jan Kuchta se však po půl roce hlásil zpátky v Praze. Jenže už ne v Edenu, ale ve Spartě, která jej přivedla na hostování. Pětadvacetiletý forvard odehrál některé povedené zápasy, dal čtyři góly, čekalo se od něj ale víc. 
5
Fotogalerie

Nejistá budoucnost. 5 důležitých hráčů Sparty, kteří jsou na Letné jen na hostování

Fotbalová Sparta zbrojí na jarní boje ve Fortuna lize, zároveň už se ale musí dívat i dál. Budoucnost řady hráčů je totiž nejistá.

Sparta je na přestupovém trhu aktivní. Získala už čtyři cizince a další změny na Letné ještě nejspíš nastanou. Vedení klubu zároveň musí řešit budoucnost hráčů, kterým po sezoně ve Spartě končí smlouvy. A taky budoucnost těch, kteří jsou v pražském celku jen na hostování. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Matěj Kovář 

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Sparta vstoupila do sezony se čtyřmi kvalitními gólmany, přesto ještě přivedla dalšího. Na Letnou dorazil Matěj Kovář, jenž se stal ihned jedničkou a nikoho už do brány nepustil. Dvaadvacetiletý talent je v Praze však jen na hostování z Manchesteru United. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dimitrije Kamenovič

Dimitrije Kamenovič Lazio.jpg

Sparta v tomto přestupovém období přivedla už čtyři cizince. Jedním z nich je dvaadvacetiletý srbský bek Dimitrije Kamenovič, jenž dorazil na dlouhodobé hostování s opcí z římského Lazia. To za něj zaplatilo okolo 75 milionů korun, Kamenovič se ale v Itálii neprosadil. Ve Spartě je konkurencí pro Caspera Höjera. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Jankto 

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slávistický odchovanec si udělal dobré jméno v Itálii, odkud v létě roku 2021 zamířil do Španělska. Reprezentační křídelník si plácl s Getafe, v La Lize ale díru do světa neudělal. Na startu letošní sezony proto přišel hostovat do Sparty a čekalo se od něj, že se stane jednou z ligových hvězd. Šestadvacetiletý Jankto ale téměř nic neukázal, v deseti zápasech dal jediný gól a zůstal daleko za očekáváním. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Awer Mabil 

Awir Mabil MS.jpg

Stejně jako Kamenovič přišel do Sparty v průběhu tohoto zimního přestupového období. Sedmadvacetiletý australský reprezentant, který si zahrál i na mistrovství světa z Kataru, dorazil na hostování ze španělského Cádizu. Dříve hrával taky v Turecku, Portugalsku nebo Dánsku. Sparta šikovného křídelníka přivedla na hostování s opcí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Kuchta 

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ještě v první polovině minulé sezony dával góly za Slavii. Ta jej v zimě prodala do Lokomotivu Moskva, Jan Kuchta se však po půl roce hlásil zpátky v Praze. Jenže už ne v Edenu, ale ve Spartě, která jej přivedla na hostování. Pětadvacetiletý forvard odehrál některé povedené zápasy, dal čtyři góly, čekalo se od něj ale víc. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud