Nejen Rumuni. 6 cizinců Sparty, kteří se dostali do svých reprezentací

V české reprezentaci v současné době není ani jeden hráč Sparty. Na Letné však lovili trenéři zahraničních reprezentací.

V sestavě Sparty v současné době nastupují jen dva Češi. Martin Frýdek s Josefem Šuralem ale v Jarolímově výběru nejsou. Letná je však plná cizinců, kteří zásobují zahraniční národní týmy. Jména šesti hráčů Sparty, kteří se dostali do reprezentačních výběrů svých zemí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Florin Nita, Alexandru Chipciu a Nicolae Stanciu (Rumunsko)

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Na Letné působí čtyři Rumuni. A pouze Bogdan Vatajelu se nevešel do rumunského týmu. V tom figuruje sparťanská brankřská opora Florin Nita, letní posila z Anderlechtu Alexandru Chipciu i Nicolae Stanciu (na snímku), který patří ke klíčovým postavám rudé družiny. Rumuny čekají dva zápasy v Lize národů, nejprve hrají v Litvě a poté se Srbskem.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Guélor Kanga (Gabon)

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Příští ligový zápas Sparty na půdě Baníku kvůli hloupé žluté kartě vynechá, své zemi ale pomůže. Osmadvacetiletý záložník Gabonu má na kontě jeden reprezentační jeden gól, přidá další v sobotní kvalifikaci na Africký pohár proti Burundi.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Eldar Čivič (Bosna a Hercegovina) a Costa Nhamoinesu (Zimbabwe)

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Situace dvou levých sparťanských obránců je složitější. Eldar Čivič (na snímku) po letním návratu z Trnavy neodehrál za Spartu na jeden ligový zápas, přesto byl povolán do reprezentace Bosny a Hercegoviny. Na sraz ale přijel zraněný a až následné vyšetření rozhodne o tom, zda bude moct nastoupit v zápasech proti Severnímu Irsku a Rakousku. To Costa se kvůli zranění omluvil se srazu zimbabwské reprezentace úplně.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud