Mihailo Ristič  - Srbský univerzál přišel do Sparty před rokem na hostování z ruského Krasnodaru, brousil si zuby na základní sestavu, realita je ale zcela opačná. Třiadvacetiletý Mihailo Ristič letos nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu, v zimě mu navíc končí hostování a zdá se, že na Letné nezůstane. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Bogdan Vatajelu  - Bogdan Vatajelu byl prvním z rumunských fotbalistů působících na Letné, který přišel do Sparty. V základní sestavě se ale nikdy natrvalo neusadil. Letos zasáhl do devíti zápasů, na kontě však nemá žádný gól ani asistenci. Už v létě okolo něj kroužil PAOK Soluň, odejde nyní? Foto: Profimedia.cz
 Vukadin Vukadinovč  - Sparta ho koupila před rokem, Vukadin Vukadinovič ale strávil celou sezonu na hostování ve Zlíně. Letos se prosadil do sparťanského kádru, na hřiště se ale dostává pouze jako střídající hráč. V aktuálním ročníku zasáhl do devíti zápasů a dal jeden gól, ani jednou však nebyl v základu a zdá se, že s ním na Letné příliš nepočítají. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Josef Šural  - Loni byl nejlepším střelcem týmu, stal se i kapitánem, vypadá to však, že dny Josefa Šurala ve Spartě spějí ke konci. Na hrotu sestavy dostávají přednost jiní, Šuralovi je navíc 28 let a cítí jednu z posledních šancí na přestup do zahraničí. Dokonce okolo něj krouží New York City ze zámořské MLS. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

(Nejen) cizinci na odchodu z Letné. 5 hráčů, kteří v létě mohou opustit Spartu

Kádr Sparty se během zimy zase změní. Letenský tým určitě přivede několik nových posil, pár hráčů je ale také na odchodu.

Sparta má spadeno na posily z domácí i zahraničních soutěží. Jenže několik cizinců z Letné také odejde. Jména pěti hráčů, kteří by v zimě mohli Spartu opustit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na Letné patří k nejlépe placeným hráčům, jeho výkony tomu ale neodpovídají. Semih Kaya letos nastoupil do deseti zápasů, měl místo v základní sestavě, ovšem poté, co Sparta na začátku října prohrála v Olomouci, se už na hřišti neobjevil. Už v létě se spekulovalo o jeho návratu do Galatasaraye, dojde k němu nyní?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Mihailo Ristič

Mihailo Ristič Sparta 2 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Srbský univerzál přišel do Sparty před rokem na hostování z ruského Krasnodaru, brousil si zuby na základní sestavu, realita je ale zcela opačná. Třiadvacetiletý Mihailo Ristič letos nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu, v zimě mu navíc končí hostování a zdá se, že na Letné nezůstane.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Bogdan Vatajelu byl prvním z rumunských fotbalistů působících na Letné, který přišel do Sparty. V základní sestavě se ale nikdy natrvalo neusadil. Letos zasáhl do devíti zápasů, na kontě však nemá žádný gól ani asistenci. Už v létě okolo něj kroužil PAOK Soluň, odejde nyní?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Vukadin Vukadinovč

Vukadin Vukadinovič Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta ho koupila před rokem, Vukadin Vukadinovič ale strávil celou sezonu na hostování ve Zlíně. Letos se prosadil do sparťanského kádru, na hřiště se ale dostává pouze jako střídající hráč. V aktuálním ročníku zasáhl do devíti zápasů a dal jeden gól, ani jednou však nebyl v základu a zdá se, že s ním na Letné příliš nepočítají.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Josef Šural

Josef Šural Sparta 2018 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Loni byl nejlepším střelcem týmu, stal se i kapitánem, vypadá to však, že dny Josefa Šurala ve Spartě spějí ke konci. Na hrotu sestavy dostávají přednost jiní, Šuralovi je navíc 28 let a cítí jednu z posledních šancí na přestup do zahraničí. Dokonce okolo něj krouží New York City ze zámořské MLS.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud