Nejen Buffon. 3 další legendy, které se rozloučily s italskou reprezentací

Mělo to být pohádkové loučení. Ještě jeden světový šampionát a potom definitivní konec. Jenže Itálie nezvládla barážové bitvy se Švédskem, přišla o účast na mistrovství světa a Gianluigi Buffon končil v slzách.

Gianluigi Buffon.jpg
Sbohem, Itálie. Gianluigi Buffon končí v reprezentaci. (Foto: Profimedia.cz)

„Lituji toho, že se můj poslední oficiální zápas neshodoval s mými představami, protože jsme na mistrovství světa nepostoupili,“ říkal nešťastný Buffon poté, co Italové remizovali se Švédy a přišli o šanci zahrát si na mistrovství světa. Devětatřicetiletý gólman v reprezentaci definitivně skončil, stejně jako tři další legendy italského fotbalu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Andrea Barzagli (36 let)

Andrea Barzagli Juventus.jpg

Buffonův spoluhráč z Juventusu má ve sbírce světové zlato z roku 2006 i evropské stříbro, které Itálie vybojovala o šest let později. Bývalý obránce Wolfsburgu, se kterým vyhrál německou Bundesligu, je od roku 2011 v Turíně, s nímž vybojoval už šest titulů v řadě. V italské reprezentaci odehrál 73 zápasů, na hřišti byl také během odvety se Švédskem, premiérového gólu v národním týmu se ale nedočkal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Giorgio Chiellini (33 let)

Giorgio Chiellini Itálie.jpg

Další veterán z Juventusu, který se rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Třiatřicetiletý obránce, jenž je už několik let považován za jednoho z nejlepších beků světa, odehrál v národním týmu Itálie 96 zápasů, ve kterých vstřelil osm branek. Stovku ale nepřidá…

Bývalý obránce Livorna či Fiorentiny, který je od roku 2005 v Juventusu, má ve sbírce olympijský bronz z Atén a bronz z EURA 2012, na zlatém světovém šampionátu v Německu ale ještě nestartoval. Italové teď místo něj musí najít nového lídra zadních řad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniele De Rossi (34 let)

Daniele de Rossi.jpg

Mistr světa z roku 2006 si zahrál i na dalších dvou světových šampionátech. Startoval taky na třech mistrovstvích Evropy a podílel se na stříbrné jízdě italského souboru v Polsku a na Ukrajině. Rozloučit se chtěl v Rusku, tam se ale čtyřiatřicetiletý záložník AS Řím už nepodívá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud