David Cienciala  - Byl fantomem loňského play-off. Ve vyřazovacích bojích dal sedm branek, přidal devět asistencí a jeho jméno se začalo spojovat i s reprezentací. Jenže letos třiadvacetiletý útočník posbíral v základní části jen osm bodů a dalších šest jich přidal v play-off. Věděl, že mu sezona úplně nevyšla, Oceláři o něj sice i nadále stáli, talentovaný forvard ale zamířil do Mladé Boleslavi. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Peter Hamerlík  - V roce 2011 byl jedním ze strůjců zlatého třineckého úspěchu. Jenže v průběhu letošní sezony odchytal za Třinec jen dva zápasy, osm startů přidal v Pardubicích a jedenáct ve Frýdku-Místku. Oceláři získali na post dvojky Pavla Kantora a s Peterem Hamrlíkem se rozloučili. Kam povedou jeho další kroky? Vrátí se v 37 letech na Slovensko? Foto: Profimedia.cz
 Šimon Hrubec  - Jeden z hlavních strůjců zlatého třineckého úspěchu. Šimon Hrubec potvrdil parádní formu a vizitku elitního extraligového gólmana a měl lví podíl na titulu Ocelářů. Už delší dobu však bylo jasné, že po sezoně slezský klub opustí a odejde do zahraničí. Kam povedou jeho kroky? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Vít Christov  - Dvaadvacetiletý forvard debutoval v extralize už v sezoně 2014/15, kdy za Oceláře odehrál dva zápasy. Ale v dalších letech jich moc nepřidal, letos si připsal jen tři starty, přesto dal gól a přidal jednu nahrávku. Téměř celou sezonu strávil na farmě ve Frýdku-Místku a nyní míří vyzkoušet štěstí do Českých Budějovic. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nejdřív titul, pak změny. 5 hráčů, kteří opustili kádr mistrovského Třince

Zatímco hráči z třinecké kabiny si ještě vychutnávali mistrovské oslavy, vedení klubu už usilovně pracuje na složení kádru pro příští sezonu. Sestavu Ocelářů totiž opouští několik hráčů.

Oceláři už ohlásili příchod jedné výrazné posily – novou brankářskou jedničkou týmu se stane Patrik Bartošák, který přichází z konkurenčních Vítkovic. Třinečtí fanoušci však počítají i ztráty. Jména pěti hráčů, kteří slezský klub opouští, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts Třinec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Lotyšský reprezentant prožil úspěšné časy ve Zlíně, jenže po loňském příchodu do Třince na parádní výkony nenavázal. V 33 zápasech dal jen pět branek, přidal 14 asistencí a zamířil do Sparty, která k Ocelářům poslala Petra Vránu. Oba hráči teď zůstávají na svých nových adresách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

David Cienciala

David Cienciala Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Byl fantomem loňského play-off. Ve vyřazovacích bojích dal sedm branek, přidal devět asistencí a jeho jméno se začalo spojovat i s reprezentací. Jenže letos třiadvacetiletý útočník posbíral v základní části jen osm bodů a dalších šest jich přidal v play-off. Věděl, že mu sezona úplně nevyšla, Oceláři o něj sice i nadále stáli, talentovaný forvard ale zamířil do Mladé Boleslavi.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Peter Hamerlík

Peter Hamerlík 2.jpg

V roce 2011 byl jedním ze strůjců zlatého třineckého úspěchu. Jenže v průběhu letošní sezony odchytal za Třinec jen dva zápasy, osm startů přidal v Pardubicích a jedenáct ve Frýdku-Místku. Oceláři získali na post dvojky Pavla Kantora a s Peterem Hamrlíkem se rozloučili. Kam povedou jeho další kroky? Vrátí se v 37 letech na Slovensko?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec titul Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z hlavních strůjců zlatého třineckého úspěchu. Šimon Hrubec potvrdil parádní formu a vizitku elitního extraligového gólmana a měl lví podíl na titulu Ocelářů. Už delší dobu však bylo jasné, že po sezoně slezský klub opustí a odejde do zahraničí. Kam povedou jeho kroky?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Vít Christov

Vít Christov.jpg

Dvaadvacetiletý forvard debutoval v extralize už v sezoně 2014/15, kdy za Oceláře odehrál dva zápasy. Ale v dalších letech jich moc nepřidal, letos si připsal jen tři starty, přesto dal gól a přidal jednu nahrávku. Téměř celou sezonu strávil na farmě ve Frýdku-Místku a nyní míří vyzkoušet štěstí do Českých Budějovic.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud