Pravý obránce: Igoh Ogbu (Slavia Praha) – cca 66 milionů korun  Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve letos a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval za dva a půl milionu eur. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.
 Stoper: Martin Vitík (Sparta Praha) – cca 84,5 milionu korun  Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní dvacetiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku 2021/22 si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má z devíti odehraných zápasů na kontě dva góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu tři a půl milionu eur.
 Levý obránce: Tomáš Holeš (Slavia Praha) – cca 84,5 milionu korun  Hvězda univerzála Tomáše Holeše vystoupala během minulých let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a v roce 2022 podle portálu TransferMarkt činila sedm milionů eur. Od té doby klesla na polovinu, přesto nyní v lize nenajdete dražšího borce, který by mohl nastoupit na levé straně obrany (byť to není jeho hlavní post). Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.
 Pravý záložník: Lukáš Masopust (Slavia Praha) – cca 49 milionů korun  Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část následujícího ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru. Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonce, a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského do 111 ligových utkání. Nastřílel v nich 14 branek a k nim přidal 22 asistencí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva miliony eur.
11
Fotogalerie

Nejdražší sestava české Fortuna ligy. Takhle ji poskládal renomovaný portál TransferMarkt

Po dosud odehraných jedenácti kolech nejvyšší české fotbalové soutěže bychom už mohli poskládat nejlepší jedenáctku napříč všemi kluby. Ta by se ale dozajista nekryla s nejdražší sestavou, jak ji vytvořil renomovaný web TransferMarkt.

Pozici nejdražšího hráče v nejvyšší české soutěži si momentálně drží čtyřiadvacetiletý Ladislav Krejčí ze Sparty. Měl by tedy patřit do jedenáctky nejhodnotnějších fotbalistů nejvyšší tuzemské soutěže. A kdo by v ní byl s ním? Na to odpovídá portál TransferMarkt, který vytvořil nejcennější sestavu Fortuna ligy. Hrála by v rozestavení 3-4-3 a najdete ji rozpitvanou v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň) – cca 84,5 milionu korun

Jindřich Staněk1 (2).jpg

Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat.

V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v ročníku 2021/22 chytal ve famózní formě a výrazně pomohl Plzni k mistrovskému titulu. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %.

V aktuální sezoně je na tom v tomto ohledu ještě lépe (88 %). Loni v červnu ho portál TransferMarkt oceňoval na tři miliony eur, letos jeho tržní hodnotu zvýšil o půl milionu eur. Na západě Čech má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce: Igoh Ogbu (Slavia Praha) – cca 66 milionů korun

Igoh Ogbu.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve letos a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval za dva a půl milionu eur. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper: Martin Vitík (Sparta Praha) – cca 84,5 milionu korun

Martin Vitík3.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní dvacetiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku 2021/22 si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má z devíti odehraných zápasů na kontě dva góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu tři a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Levý obránce: Tomáš Holeš (Slavia Praha) – cca 84,5 milionu korun

Tomáš Holeš-Slavia2.jpg

Hvězda univerzála Tomáše Holeše vystoupala během minulých let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a v roce 2022 podle portálu TransferMarkt činila sedm milionů eur. Od té doby klesla na polovinu, přesto nyní v lize nenajdete dražšího borce, který by mohl nastoupit na levé straně obrany (byť to není jeho hlavní post). Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Pravý záložník: Lukáš Masopust (Slavia Praha) – cca 49 milionů korun

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část následujícího ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru.

Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonce, a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského do 111 ligových utkání. Nastřílel v nich 14 branek a k nim přidal 22 asistencí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Střední záložník: Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – cca 122 milionů korun

Ladislav Krejčí II-3.jpg

Čtyřiadvacetiletý Ladislav Krejčí vyměnil v roce 2019 moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za velký talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

Ve Spartě od šikovného záložníka mnoho očekávali a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné zahájil už pátou sezonu. Ta minulá se mu nesmírně povedla – byl tahounem mužstva za mistrovským titulem a v 19 utkáních nastřílel 13 branek. Naneštěstí pro Spartu je však poměrně náchylný ke zraněním. Smlouvu má podepsanou do roku 2025 a jeho aktuální cena přesahuje 120 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník: Christos Zafeiris (Slavia Praha) – cca 110 milionů korun

Christos Zafeiris.jpg

O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, dvacetiletý mladík však na konci letošního ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 40 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě přes dvacet zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Pětkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Levý záložník: Lukáš Provod (Slavia Praha) – cca 49 milionů korun

Lukáš Provod2.jpg

Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál, a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu.

Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem dvou milionů eur. V létě 2021 si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Skoro rok byl na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště se vrátil po dlouhé pauze na konci března loňského roku. V minulém ročníku odehrál 22 utkání a dal dva góly, v tom současném má po devíti zápasech na kontě branku a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Pravé křídlo: Matěj Jurásek (Slavia Praha) – cca 84,5 milionu korun

Matěj Jurásek-Slavia.jpg

Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Loni na jaře pak hostoval ve Vlašimi.

V minulé ligové sezoně se objevil v 21 střetnutích a blýskl se šesti góly a pěti nahrávkami. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Střední útočník: Jan Kuchta (Sparta Praha) – cca 97,5 milionu korun

Jan Kuchta-Sparta.jpg

Jan Kuchta loni v létě přerušil angažmá v Lokomotivu Moskva, kde měl podepsaný kontrakt do roku 2026, a vrátil se do české nejvyšší soutěže. Nikoli však do Slavie, odkud do Ruska odcházel za téměř 120 milionů korun, a s níž vybojoval v sezoně 2020/21 mistrovský titul a stal se nejlepším ligovým střelcem, ale do Sparty, kde byl nejprve na dvouleté hostování, které se v létě změnilo v přestup. Smlouvu na Letné podepsal do roku 2026 a zdá se, že to byl pro klub dobrý obchod. Šestadvacetiletý borec je jedním z pilířů týmu kouče Briana Priskeho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Levé křídlo: Veljko Birmančevič (Sparta Praha) – cca 73 milionů korun

Veljko Birmančevič.jpg

Pětadvacetiletý srbský forvard Veljko Birmančevič přišel v létě na Letnou na hostování do konce sezony z francouzského Toulouse. Je to dynamický fotbalista, který může hrát na křídle, ale i na hrotu útoku nebo jako ofenzivní záložník. Má kvalitní dribling, umí obejít protihráče, využívá náběhy za obranu. Na kontě má cenné zkušenosti z předkol i skupin evropských pohárů včetně Ligy mistrů.

Vypadá to, že nová tvář se ve Spartě rychle aklimatizovala. Birmančevič patří k pilířům sestavy a nastupuje pravidelně v základní jedenáctce. V osmi ligových zápasech nastřílel tři góly a na dva další nahrál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud