Brankář: Ondřej Kolář (Slavia Praha) – cca 204 milionů korun  Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je nejhodnotnějším brankářem v české lize Ondřej Kolář ze Slavie. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku aktuální sezony udělal několik velkých chyb. Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance Sešívaných chopil Aleš Mandous. Ze sedmadvacetiletého Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Cena okolo dvou set milionů korun je tedy pořádně přemrštěná. Profimedia.cz

Brankář: Ondřej Kolář (Slavia Praha) – cca 204 milionů korun
Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je nejhodnotnějším brankářem v české lize Ondřej Kolář ze Slavie. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku aktuální sezony udělal několik velkých chyb. Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance Sešívaných chopil Aleš Mandous. Ze sedmadvacetiletého Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Cena okolo dvou set milionů korun je tedy pořádně přemrštěná. | Profimedia.cz

 Pravý obránce: Alexander Bah (Slavia Praha) – cca 109 milionů korun  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt přes sto milionů korun. Profimedia.cz
 Stoper: Martin Vitík (Sparta Praha) – cca 41 milionů korun  Martin Vitík debutoval ve Spartě už loni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předvádí velmi dobré výkony a ukazuje, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Pokud bude jeho výkonnostní růst pokračovat dosavadním tempem, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu kolem 40 milionů korun. Profimedia.cz
 Stoper: Dávid Hancko (Sparta Praha) – cca 82 milionů korun  Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem letos v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na jeho výkonech hodně stojí i v současné sezoně. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná cena nad hranicí 80 milionů korun. Profimedia.cz
 Levý obránce: Oscar Dorley (Slavia Praha) – cca 95 milionů korun  Slavii se zranil kapitán Jan Bořil, který možná přijde o zbytek sezony. Dokonale ho ale zastoupil Oscar Dorley. Liberijský univerzál podává možná ještě lepší výkony než český reprezentant a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Momentálně si drží pevný flek na levém kraji slávistické obranné řady. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro sto milionů korun. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Nejdražší sestava české Fortuna ligy. Takhle ji poskládal renomovaný portál TransferMarkt

Po dosud odehraných 15 kolech nejvyšší české fotbalové soutěže bychom už mohli poskládat nejlepší jedenáctku napříč všemi kluby. Ta by se ale dozajista nekryla s nejdražší sestavou, jak ji vytvořil renomovaný web TransferMarkt.

Pozici nejdražšího hráče v nejvyšší české soutěži si momentálně drží devatenáctiletý talent Adam Hložek ze Sparty. Měl by tedy patřit do jedenáctky nejhodnotnějších fotbalistů nejvyšší tuzemské soutěže. A kdo by v ní byl s ním? Na to odpovídá portál TransferMarkt, který vytvořil nejcennější sestavu Fortuna ligy. Hrála by v rozestavení 4-5-1 a najdete ji rozpitvanou v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Ondřej Kolář (Slavia Praha) – cca 204 milionů korun

Ondřej Kolář2.jpg

Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je nejhodnotnějším brankářem v české lize Ondřej Kolář ze Slavie. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku aktuální sezony udělal několik velkých chyb.

Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance Sešívaných chopil Aleš Mandous. Ze sedmadvacetiletého Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Cena okolo dvou set milionů korun je tedy pořádně přemrštěná.

Foto: Profimedia,cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce: Alexander Bah (Slavia Praha) – cca 109 milionů korun

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt přes sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper: Martin Vitík (Sparta Praha) – cca 41 milionů korun

Martin Vitík1.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě už loni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předvádí velmi dobré výkony a ukazuje, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Pokud bude jeho výkonnostní růst pokračovat dosavadním tempem, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu kolem 40 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper: Dávid Hancko (Sparta Praha) – cca 82 milionů korun

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem letos v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na jeho výkonech hodně stojí i v současné sezoně. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná cena nad hranicí 80 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce: Oscar Dorley (Slavia Praha) – cca 95 milionů korun

Oscar Dorley-Slavia.jpg

Slavii se zranil kapitán Jan Bořil, který možná přijde o zbytek sezony. Dokonale ho ale zastoupil Oscar Dorley. Liberijský univerzál podává možná ještě lepší výkony než český reprezentant a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Momentálně si drží pevný flek na levém kraji slávistické obranné řady. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník: Lukáš Masopust (Slavia Praha) – cca 95 milionů korun

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Část aktuálního ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší formou sešívaného mančaftu. V posledních třech zápasech byl sice v základní sestavě, žádné galapředstavení to z jeho strany ale rozhodně nebylo. Přesto je podle portálu TransferMarkt jeho cena (přehnaně) vysoká a blíží se k hranici sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník: Tomáš Holeš (Slavia Praha) – cca 190 milionů korun

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledního roku hodně nahoru. Přispěla k tomu parádní minulá sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, k tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní se blíží hodnotě 200 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník: Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – cca 190 milionů korun

Nicolae Stanciu-Slavia1.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník: Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – cca 122 milionů korun

Ladislav Krejčí II-1.jpg

Dvaadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné kroutí třetí sezonu, v té minulé nastřílel osm branek, naneštěstí pro Spartu se však zranil. Lékaři mu diagnostikovali zlomeninu zánártní kůstky. Momentálně už opět nastupuje v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Záložník: Peter Olayinka (Slavia Praha) – cca 190 milionů korun

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník: Adam Hložek (Sparta Praha) – cca 462 milionů korun

Adam Hložek3.jpg

Devatenáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Už nyní patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Psalo se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu. Pokud bude i nadále vykazovat formu, kterou předváděl dosud, pak jeho cena může vyskočit ještě víc nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt nad hranicí čtyř set milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud