Brankář: Ondřej Kolář (Slavia Praha) – cca 152, milionu korun  Liberecký odchovanec Ondřej Kolář se během několika posledních let stal brankářskou hvězdou české nejvyšší soutěže. V lednu roku 2018 přestoupil ze severu Čech do Slavie za 25 milionů korun, dnes je jeho cena šestkrát vyšší. O pětadvacetiletého borce se zajímá řada bohatých zahraničních klubů. Profimedia.cz
 Obránce: Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – cca 55,3 milionu korun  Ondřej Kúdela je ve 33 letech na výkonnostním vrcholu. Opora slávistické defenzívy, která se ve skvělém světle předvedla i v zápasech Ligy mistrů, patří k nejkreativnějším zadákům v české soutěži. Jeho přesné a chytré pasy stojí často za ofenzivními akcemi týmu, po kterých padají góly. Profimedia.cz
 Obránce: David Hovorka (Slavia Praha) – cca 83 milionů korun  Přestože toho v aktuální sezoně moc neodehrál, figuruje David Hovorka v tomto výběru podle portálu TransferMarkt. Šestadvacetiletý zadák se zranil na konci října loňského roku během ligového šlágru s Plzní a následně musel na operaci kolena. Od té doby se na hřišti neobjevil. Než ale došlo k nešťastné události, patřil k hvězdám sešívaného týmu a výrazně na sebe upozornil také v zápasech Ligy mistrů. Profimedia.cz
 Obránce: Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – cca 83 milionů korun  Jakub Brabec byl kapitánem české stříbrné devatenáctky v roce 2011. Ve Spartě vyzrál pod vedením kouče Zdeňka Ščasného do pozice lídra zadních řad a na podzim roku 2017 přestoupil do Genku, odkud se ale vrátil do tuzemské soutěže, v níž se upsal Plzni. Dostal se i do seniorské reprezentace, ve které dosud odehrál 16 zápasů.   Momentálně patří k nejdražším zadákům v lize. Profimedia.cz
12
Fotogalerie

Nejdražší sestava české Fortuna ligy. Takhle ji poskládal renomovaný portál TransferMarkt

Po dosud odehraných 24 kolech nejvyšší české fotbalové soutěže, kterou přerušila koronavirová pandemie, bychom mohli poskládat nejlepší jedenáctku napříč všemi kluby. Ta by se ale dozajista nekryla s nejdražší sestavou, jak ji vytvořil renomovaný web TransferMarkt.

slide-jedenáctka podle TM.jpg

Pozici nejdražšího hráče v nejvyšší české soutěži si momentálně drží sedmnáctiletý talent Adam Hložek ze Sparty. Měl by tedy patřit do jedenáctky nejhodnotnějších fotbalistů nejvyšší tuzemské soutěže. A kdo by v ní byl s ním? Na to odpovídá portál TransferMarkt, který vytvořil nejcennější sestavu Fortuna ligy. Hrála by v rozestavení 3-1-4-2 a najdete ji rozpitvanou v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Ondřej Kolář (Slavia Praha) – cca 152, milionu korun

Ondřej Kolář.jpg

Liberecký odchovanec Ondřej Kolář se během několika posledních let stal brankářskou hvězdou české nejvyšší soutěže. V lednu roku 2018 přestoupil ze severu Čech do Slavie za 25 milionů korun, dnes je jeho cena šestkrát vyšší. O pětadvacetiletého borce se zajímá řada bohatých zahraničních klubů.

Pokračování 3 / 12

Obránce: Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – cca 55,3 milionu korun

Ondřej Kúdela2.jpg

Ondřej Kúdela je ve 33 letech na výkonnostním vrcholu. Opora slávistické defenzívy, která se ve skvělém světle předvedla i v zápasech Ligy mistrů, patří k nejkreativnějším zadákům v české soutěži. Jeho přesné a chytré pasy stojí často za ofenzivními akcemi týmu, po kterých padají góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce: David Hovorka (Slavia Praha) – cca 83 milionů korun

David Hovorka.jpg

Přestože toho v aktuální sezoně moc neodehrál, figuruje David Hovorka v tomto výběru podle portálu TransferMarkt. Šestadvacetiletý zadák se zranil na konci října loňského roku během ligového šlágru s Plzní a následně musel na operaci kolena. Od té doby se na hřišti neobjevil. Než ale došlo k nešťastné události, patřil k hvězdám sešívaného týmu a výrazně na sebe upozornil také v zápasech Ligy mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce: Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – cca 83 milionů korun

Jakub Brabec-Plzeň.jpg

Jakub Brabec byl kapitánem české stříbrné devatenáctky v roce 2011. Ve Spartě vyzrál pod vedením kouče Zdeňka Ščasného do pozice lídra zadních řad a na podzim roku 2017 přestoupil do Genku, odkud se ale vrátil do tuzemské soutěže, v níž se upsal Plzni. Dostal se i do seniorské reprezentace, ve které dosud odehrál 16 zápasů. Momentálně patří k nejdražším zadákům v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Defenzivní záložník: Michal Trávník (Sparta Praha) – cca 69,1 milionu korun

Michal Trávník-Sparta.jpg

V ideální jedenáctce sezony by Sparťan Michal Trávník nejspíš nefiguroval, ale podle portálu TransferMarkt patří do sestavy nejhodnotnějších hráčů z tuzemské ligy. Pětadvacetiletý borec, který v létě přestoupil na Letnou z Jablonce, kde patřil čtyři roky mezi klíčové hráče, se v pražském týmu zatím hledá a na svůj první gól v rudém dresu stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník: Lukáš Masopust (Slavia Praha) – cca 69,1 milionu korun

Lukáš Masopust-Slavia.jpg

Jihlavský odchovanec Lukáš Masopust na sebe významně upozornil po přestupu do Jablonce, kde působil čtyři sezony a stal se z něho klíčový hráč týmu. V lednu roku 2019 zamířil do Slavie a od té doby jeho cena pořádně vzrostla. Podle portálu TransferMarkt nyní činí téměř 70 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník: Guélor Kanga (Sparta Praha) – cca 124,5 milionu korun

Guélor Kanga2.jpg

Už dva roky působí ve Spartě záložník Guélor Kanga, který přišel na Letnou z Červené Hvězdy Bělehrad. Devětadvacetiletý borec z Gabonu se stal nepostradatelným členem mužstva a už nějakou dobu se spekuluje o jeho odchodu do zahraničí, kde je o jeho služby poměrně velký zájem. Podle portálu TransferMarkt by za něho případný zájemce musel zaplatit přes 120 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník: Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – cca 110,6 milionu korun

Nicolae Stanciu-Slavia.jpg

Když se v české lize objevil v sezoně 2017/18 rumunský reprezentant Nicolae Stanciu, bylo z toho velké pozdvižení. Šikovný a kreativní středopolař však vydržel na Letné pouze rok a pak zamířil za penězi do Saúdské Arábie. Už po půl roce byl ale zpět v Praze, nikoli však v dresu Sparty, nýbrž v Edenu. Ve Slavii se stal oporou týmu a patří k nejlepším hráčům v tuzemské lize co se týče předfinálních přihrávek a přihrávek do gólových šancí. Současná smlouva mu vyprší v roce 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník: Peter Olayinka (Slavia Praha) – cca 124,5 milionu korun

Peter Olayinka.jpg

Nigerijský záložník Peter Olayinka zářil v sezoně 2016/17 v české lize v dresu Dukly Praha a svými výkony si řekl o lukrativnější angažmá. Přetahovanou o jeho podpis vyhrála Slavia, kde podepsal smlouvu do konce sezony 2021/22. Už druhým rokem patří v Edenu mezi opory týmu. Jeho cena podle portálu TransferMarkt překročila 120 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník: Benjamin Tetteh (Sparta Praha) – cca 41,5 milionu korun

Benjamin Tetteh.jpg

Dvaadvacetiletý ghanský forvard Benjamin Tetteh byl v zimě v hledáčku francouzského Nimes, ale (zatím) nadále zůstává ve Spartě. V české lize debutoval už v sezoně 2016/17, kdy nastupoval v dresu Slovácka, další ročník strávil v Bohemians a nyní už druhým rokem hájí barvy letenského klubu. Především minulá sezona se mu z individuálního pohledu hodně povedla, v té současné už je to horší a jeho cena poněkud klesla. Přesto stále stačí na to, aby se objevil v tomto výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník: Adam Hložek (Sparta Praha) – cca 207,4 milionu korun

Adam Hložek1.jpg

Sedmnáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Už nyní patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Píše se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu. Pokud bude i nadále pokračovat ve formě, kterou ukázal v první polovině sezony, pak jeho cena může vyskočit ještě nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt těsně nad hranicí dvou set milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud