Nejdražší ligová sestava současnosti. Marný Kadlec, Mazuch i pět cizinců

Nejdražší ligová sestava současnosti. Marný Kadlec, Mazuch i pět cizinců

Nejdražší ligová sestava současnosti. Marný Kadlec, Mazuch i pět cizinců

Letošní sezona nejvyšší domácí fotbalové soutěže spěje ke konci. Blíží se léto a s ním i atraktivní přestupové období. Nejzajímavější manévry se dají znovu čekat od tria Slavia, Sparta a Plzeň, které bude znovu na lovu. Zájem je však také o jejich opory.

Untitled 2.jpg

Když v zimě přestupoval Bořek Dočkal do Číny, Sparta za něj získala astronomických 230 milionů korun. Podobný transfer se v létě zřejmě konat nebude, i tak ale může dojít k zajímavým pohybům. Podívali jsme se proto na portál transfermarkt.cz a sestavili podle něj nejdražší ligovou sestavu současnosti. Její složení najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Tomáš Koubek (Sparta, cca 41,2 mil. Kč)

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Když ho Sparta koupila po „malém“ Euru z Hradce Králové, zaplatila za něj deset milionů korun. Nyní je cena reprezentační dvojky zhruba čtyřnásobně vyšší. Nedávno se o něj zajímaly kluby z Belgie, v létě ho možná budou lákat znovu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Vjačeslav Karavajev (Sparta, cca 55 mil. Kč)

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Nahradit Pavla Kadeřábka? Na Letné to byl na první pohled nemožný úkol. Ale povedlo se. V létě totiž přišel z moskevského CSKA Vjačeslav Karavajev, jenž předvádí výborné výkony. Jeho cena jde neustále nahoru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – Ondřej Mazuch (Sparta, cca 55 mil. Kč)

Ondřej Mazuch Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Když ho Sparta přivedla, měla s ním nesmělé plány. Bývalý reprezentant se zkušenostmi z Anderlechtu či Dněpru se zotavoval po vleklém zranění, vybojoval si místo v sestavě, na Letné ale s jeho výkony nepanuje moc velká spokojenost. Od domácí remízy se Zlínem nenastoupil, jeho cena je přesto stále vysoká.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Simon Deli (Slavia, cca 41,2 mil. Kč)

Simon Deli Ngadjui.jpg

Podle mnohých nejlepší stoper v lize. V Edenu moc dobře vědí, proč stojí o Jakuba Jugase ze Zlína, udržet Simona Deliho totiž bude velmi těžký úkol. Konstruktivní bek z Pobřeží slonoviny mohl odejít už před rokem, kdy za něj Marseille nabízelo okolo milionu eur. Jak vysoko vyšplhá jeho cena letos?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Bogdan Vatajelu (Sparta, cca 35,8 mil. Kč)

Bogdan Vatajelu.jpg

Promrhaná investice? Dlouho to tak vypadalo. Zimní posila Sparty za téměř 36 milionů korun sbírala starty jen za juniorku a v áčku si dlouho ani neškrtla. To se však změnilo ve šlágru s Plzní, v němž Bogdan Vatajelu nečekaně vyběhl na post levého záložníka. Zápas mu vyšel a patřil v něm mezi nejlepší hráče. Odrazí se teď vzhůru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Josef Šural (Sparta, cca 52,3 mil. Kč)

Josef Šural ČR.jpg

Jeho místo je spíše na hrotu sestavy, umí však zahrát i z křídla nebo z kraje zálohy. Josef Šural je na jaře ve formě a patří k nejlepším hráčům Sparty. To potvrdil ve víkendovém šlágru s Plzní, během něhož byl nezastavitelný a vstřelil i jeden gól. Jeho cena přesahuje padesát milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Patrik Hrošovský (Plzeň, cca 61,9 mil. Kč)

Patrik Hrošovský 2.jpg

Před pár dny mu bylo teprve pětadvacet let, přesto už zvládl odehrát stovku ligových zápasů. Patrik Hrošovský získal místo ve středu zálohy po Pavlu Horváthovi, které si stále drží. Plzeň by na něm měla pořádně vydělat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Tomáš Hořava (Plzeň, cca 55 mil. Kč)

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Jeden z nejlepších ligových záložníků. Tomáš Hořava si drží dlouhodobě stabilní výkonnost a patří k tahounům Plzně. Ale jak dlouho? Okolo českého reprezentanta začíná kroužit Slavia, která Viktorce může zaplatit slušný balík peněz.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Andreas Ivanschitz (Plzeň, cca 41,2 mil. Kč)

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý kapitán rakouské reprezentace přišel do Plzně v zimě ze zámořského Seattlu a měl se stát trumfem na cestě za titulem. Realita je ale opačná. Tvořivý záložník vypadl po dvou kolech ze základní sestavy a už se do ní nevrátil. Jeho cena bude postupně klesat.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Martin Frýdek (Sparta, cca 61,9 mil. Kč)

Martin Frýdek.jpg

Pětadvacetiletý univerzální záložník byl na hřišti naposledy v utkání sedmého kola proti Slavii. Od té doby nehraje kvůli zranění, jeho cena je však stále vysoká a řadí se mezi nejdražší hráče ligy. V příštím ročníku by měl být zase v plné síle, což je plusem i pro reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Václav Kadlec (Sparta, cca 68,8 mil. Kč)

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

73 milionů korun. Tolik Sparta v létě zaplatila za návrat Václava Kadlece, který se rázem stal nejdražším ligovým hráčem všech dob. Očekávaný výsledek se ale zatím nekoná. Bývalý bundesligový útočník část sezony promarodil a ve 12 startech dal jen dvě branky. Čekalo se od něj daleko víc.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud