Nejdražší hráč Plzně je v kurzu. 3 zahraniční kluby, které lákaly Lukáše Kalvacha

Plzni podzim vůbec nevyšel. Viktorka na jaře potřebuje zabrat a ještě chce nahlas promluvit do bojů ve vrchních patrech tabulky. Možná ale přijde o svou největší oporu.

Lukáš Kalvach Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý Lukáš Kalvach je se třemi miliony eur nejdražším hráčem současného plzeňského kádru. Pro Viktorku je reprezentační záložník klíčovou postavou, Kalvach si ale svými výkony nahlas říká o přestup do zahraničí. Tři kluby, s nimiž už byl spojován, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Werder Brémy

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Brémy v posledním ročníku Bundesligy válčily o přežití. Nakonec se zachránily, v létě ale chtěly posilovat střed zálohy. Mezi vytipované hráče se dostal i Kalvach, jenž se tak mohl v jednom týmu sejít s Theodorem Gebre Selassiem a Jiřím Pavlenkou, aktuálně čtrnáctý tým bundesligové tabulky ale na českého středopolaře nakonec neukázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Dynamo Moskva

Lukáš Kalvach Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dalším známým klubem, který v létě kroužil okolo Kalvacha, bylo Dynamo Moskva. Přední ruský tým měl o českého záložníka vážný zájem, nakonec ale přivedl dvojici Nikola Moro z Dinama Záhřeb a Daniil Fomin z Ufy, za něž zaplatil dohromady přes 300 milionů korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

CSKA Moskva

Lukáš Kalvach Plzeň Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

V létě sice Kalvach do Ruska neodešel, zájem z východu o něj ale neopadl. Aktuálně jej podle portálu metaratings.ru vábí slavné CSKA Moskva, které kromě Kalvacha uvažuje také o maďarském fotbalistovi Ádámu Nagym z Bristolu City. CSKA je v aktuálním ročníku ruské ligy druhé, čtyři body za vedoucím Zenitem.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud