4. – 5. Casper Höjer – 2,5 milionu eur (cca 63,5 milionu korun)  Sparta nutně potřebovala posílit levý kraj obrany, a tak v létě přivedla na Letnou Caspera Höjera z Aarhusu. Šestadvacetiletý bek v minulosti prošel i mládežnickými reprezentacemi Dánska. Na Letné si od něho hodně slibují, ale nyní se musejí smířit s jeho absencí. V odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň se totiž zranil a mužstvu by měl několik měsíců chybět. To se zcela jistě projeví i na jeho tržní ceně, kterou teď portál TransferMarkt vyčísluje na dva a půl milionu eur. Profimedia.cz
 4. – 5. Lukáš Juliš - 2,5 milionu eur (cca 63,5 milionu korun)  Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty už v sezoně 2013/14. O své místo ale musel vždy tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Loni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl i do Prahy. V minulém ročníku dal dvanáct gólů a mohlo jich být i víc, kdyby nebyl od poloviny února zraněný. Jeho aktuální hodnota se vyšplhala už nad 60 milionů korun. Profimedia.cz
 3. Dávid Hancko – 2,7 milionu eur (cca 68,5 milionu korun)  Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem letos v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na něm bude zcela jistě stavět i v současné sezoně. Profimedia.cz
 2. Ladislav Krejčí – 4,5 milionu eur (cca 114,5 milionu korun)  Dvaadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic. V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné odehrál zatím dvě sezony, v té minulé nastřílel osm branek, naneštěstí pro Spartu se však zranil. Lékaři mu diagnostikovali zlomeninu zánártní kůstky. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nejdražší fotbalisté z Letné. 6 hráčů Sparty, kteří mají nyní podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní cenu

Po úvodních dvou kolech nové sezony je na čele tabulky pražská Sparta, která má impozantní skóre 8:2. Vypadá to, že Letenští letos myslí útok na mistrovský titul vážně. Tomu také odpovídá složení kádru a ceny mnohých hráčů.

V současném kádru Sparty najdeme šest fotbalistů, jejichž aktuální tržní cena podle renomovaného portálu TransferMarkt přesahuje dva miliony eur. Všechny tyto klenoty letenského celku najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. David Moberg Karlsson – 2,2 milionu eur (cca 56 milionů korun)

David Moberg Karlsson.jpg

V prosinci roku 2018 přivedla Sparta na Letnou Švéda Davida Moberga Karlssona. Útočník, který před příchodem do Prahy prošel šesti kluby, podepsal smlouvu na tři a půl roku. V české lize dosud stihl odehrát 60 utkání, ve kterých nastřílel 18 branek a k nim přidal 14 asistencí. V minulém ročníku si vedl skvěle a nastřílel deset gólů. Poté, co loni jeho tržní cena značně poklesla, je nyní podle portálu TransferMatkt vyšší než v době, kdy do Sparty přišel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

4. – 5. Casper Højer – 2,5 milionu eur (cca 63,5 milionu korun)

Casper Höjer.jpg

Sparta nutně potřebovala posílit levý kraj obrany, a tak v létě přivedla na Letnou Caspera Højera z Aarhusu. Šestadvacetiletý bek v minulosti prošel i mládežnickými reprezentacemi Dánska. Na Letné si od něho hodně slibují, ale nyní se musejí smířit s jeho absencí. V odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň se totiž zranil a mužstvu by měl několik měsíců chybět. To se zcela jistě projeví i na jeho tržní ceně, kterou teď portál TransferMarkt vyčísluje na dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. – 5. Lukáš Juliš - 2,5 milionu eur (cca 63,5 milionu korun)

Lukáš Juliš2.jpg

Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty už v sezoně 2013/14. O své místo ale musel vždy tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Loni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl i do Prahy. V minulém ročníku dal dvanáct gólů a mohlo jich být i víc, kdyby nebyl od poloviny února zraněný. Jeho aktuální hodnota se vyšplhala už nad 60 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Dávid Hancko – 2,7 milionu eur (cca 68,5 milionu korun)

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem letos v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na něm bude zcela jistě stavět i v současné sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Ladislav Krejčí – 4,5 milionu eur (cca 114,5 milionu korun)

Ladislav Krejčí II-1.jpg

Dvaadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné odehrál zatím dvě sezony, v té minulé nastřílel osm branek, naneštěstí pro Spartu se však zranil. Lékaři mu diagnostikovali zlomeninu zánártní kůstky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Adam Hložek – 17 milionů eur (cca 432 milionů korun)

Adam Hložek2.jpg

V sedmnácti letech se sparťanský talent Adam Hložek stal poprvé nejlepším starším dorostencem roku. O rok dříve kraloval kategorii mladších dorostenců. Za sebou nechal Jana Žambůrka z Brentfordu a Filipa Firbachera z Hradce Králové. Prvenství dokázal o rok později obhájit. To už měl za sebou dokonce debut v reprezentaci dospělých, v níž se stal historicky nejmladším hráčem.

Ač mu bylo před pár dny teprve 19 let, je už nejdražším českým hráčem ve Fortuna lize a prožil si debut na mistrovství Evropy. Experti mu předpovídají skvělou fotbalovou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud