Pavel Šulc - 1,1 mil. eur Je v něm velký potenciál a v Plzni ví, že toho může ještě hodně dokázat. Loni dvacetiletý Pavel Šulc zasáhl do dvaceti zápasů, ve kterých dal gól a přidal čtyři nahrávky. Letos se ale dostal do základní sestavy naposledy na konci srpna v souboji s Hradcem Králové, ve kterém odehrál jen poločas. 
 Lukáš Hejda – 1,2 mil. eur  Z Plzně na začátku sezony odešel Jakub Brabec, Viktorce ale zůstali jiní kvalitní stopeři. Jedním z nich je Lukáš Hejda, jenž nosí dres Viktorky už desátou sezonu. V tomto ročníku zasáhl do pěti duelů a dal dva góly. 
 Jan Kopic – 1,3 mil. eur Jednatřicetiletý krajní záložník část loňské sezony promarodil. Teď už je ale Jan Kopic zase fit a během posledního reprezentačního srazu se vrátil i do národního týmu. Za Viktorku si letos připsal pět ligových startů a v duelu se Spartou zaznamenal i jednu nahrávku. Viktorce jeho návrat hodně pomohl. 
 Jean-David Beauguel – 1,8 mil. eur Jedna z hvězd letošní sezony. Jean-David Beauguel už loni nasázel dvanáct branek a dlouho bojoval o korunu pro krále ligových střelců. A při chuti je i letos. Devětadvacetiletý útočník má na kontě šest gólů a společně s Ivanem Schranzem a Martinem Hálou je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Fortuna ligy. Po sezoně ale možná odejde jinam, v České republice prý není moc spokojený. 
8
Fotogalerie

Nejdražší borci nečekaného lídra. Toto je 8 hráčů Plzně, kteří stojí aspoň milion eur

Čekalo se, že Fortuna lize bude znovu vládnout Slavia, které bude zatápět Sparta. Jenže nečekaným vládcem je po deseti kolech Plzeň.

Viktorka kraluje tabulce Fortuna ligy, i když na soupisce nemá tak drahé hráče, jako Sparta nebo Slavia. V kabině Plzně aktuálně působí osm fotbalistů, jejichž tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de alespoň jeden milion eur. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Jindřich Staněk - 1 mil. eur 

Jindřich Staněk Plzeň 21 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Portál transfermarkt.de ho ocenil milionem eur, dá se však čekat, že jeho cena poroste. Jindřich Staněk je v úvodu sezony ve skvělé formě, což ho vyneslo až do reprezentace, za kterou odchytal duel v Belgii a proti Ukrajině. Pětadvacetiletý gólman je nyní jasnou brankářskou jedničkou Viktorky. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Pavel Šulc - 1,1 mil. eur 

Pavel Šulc Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Je v něm velký potenciál a v Plzni ví, že toho může ještě hodně dokázat. Loni dvacetiletý Pavel Šulc zasáhl do dvaceti zápasů, ve kterých dal gól a přidal čtyři nahrávky. Letos se ale dostal do základní sestavy naposledy na konci srpna v souboji s Hradcem Králové, ve kterém odehrál jen poločas. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Lukáš Hejda – 1,2 mil. eur 

Lukáš Hejda Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Z Plzně na začátku sezony odešel Jakub Brabec, Viktorce ale zůstali jiní kvalitní stopeři. Jedním z nich je Lukáš Hejda, jenž nosí dres Viktorky už desátou sezonu. V tomto ročníku zasáhl do pěti duelů a dal dva góly. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Jan Kopic – 1,3 mil. eur 

JAn Kopic Plzeň 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý krajní záložník část loňské sezony promarodil. Teď už je ale Jan Kopic zase fit a během posledního reprezentačního srazu se vrátil i do národního týmu. Za Viktorku si letos připsal pět ligových startů a v duelu se Spartou zaznamenal i jednu nahrávku. Viktorce jeho návrat hodně pomohl. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Jean-David Beauguel – 1,8 mil. eur 

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedna z hvězd letošní sezony. Jean-David Beauguel už loni nasázel dvanáct branek a dlouho bojoval o korunu pro krále ligových střelců. A při chuti je i letos. Devětadvacetiletý útočník má na kontě šest gólů a společně s Ivanem Schranzem a Martinem Hálou je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Fortuna ligy. Po sezoně ale možná odejde jinam, v České republice prý není moc spokojený. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Aleš Čermák - 1,8 mil. eur 

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Když má svůj den, klidně zvládne nasázet i hattrick. Během loňské sezony se trefil sedmkrát, rok předtím dal dokonce osm branek a přidal osm asistencí. Letos ale sedmadvacetiletý záložník chodí do hry převážně jen z lavičky náhradníků. Aleš Čermák ve čtyřech startech odehrál jen 31 minut. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Pavel Bucha – 2,5 mil. eur 

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova CNC Profimedia.jpg

Letos zatím není tak produktivní jako v minulých letech. V uplynulé sezoně dal sedm branek a přidal šest asistencí, v předešlém roce vstřelil čtyři branky a připsal si stejný počet nahrávek, zato letos má na kontě jen dvě gólové asistence. Třiadvacetiletý záložník si ale drží pevné místo v základní sestavě západočeského týmu a patří ke klíčovým hráčům Viktorky. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Lukáš Kalvach – 2,5 mil. eur 

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Stejnou tržní cenu jako Bucha má také Lukáš Kalvach. Šestadvacetiletý záložník, okolo něhož dříve kroužily kluby z Ruska nebo Německa, se sice v červenci nepříjemně zranil, teď už je ale fit a vrátil se zpátky do základní sestavy Viktorky. V tomto ročníku si zatím připsal tři starty. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud