Nejasná situace. Kdo je vlastně sparťanskou brankářskou jedničkou?

Sparta má na soupisce tři kvalitní gólmany. Všichni si brousí zuby na post jedničky, ovšem chytat může jen jeden z nich.

O tom, kdo je aktuálně sparťanskou brankářskou jedničkou, možná nemá úplně jasno ani trenér Pavel Vrba, jenž má na výběr ze tří kvalitních gólmanů. Kterému z nich letos věří nejvíc? A kdo je u něj nyní na prvním místě? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Florin Nita – 15 ligových startů 

profimedia-0652415294.jpg

Do sezony vstoupil v roli jedničky, kterou byl i převážnou část loňského ročníku. Čtyřiatřicetiletý Florin Nita, jenž byl nedávno vyhlášen nejlepším rumunským fotbalistou roku, si držel pevný flek v sestavě a Pražany v mnoha zápasech podržel.

Jenže pak přišel osudný listopadový duel proti Slovácku, ve kterém dostal čtyři góly, a od té doby už nechytal. O pár týdnů později se navíc v rozhovoru pro Gazeta Sporturilor opřel do trenéra Pavla Vrby.

„Možná se mu nelíbí můj obličej. Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby tam byl jiný brankář české národnosti, absolutně nikdo by mu o tom zápase nic neřekl,“ prohlásil Nita, jenž letos vychytal šest čistých kont. Ostrá slova mu na pozici nepřidala. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Dominik Holec – 9 ligových zápasů 

profimedia-0652421670.jpg

Poté, co Nita vypadl z brány, se mezi tři tyče postavil Dominik Holec. Sedmadvacetiletý slovenský gólman, jenž loni hostoval v Polsku, chytil šanci za pačesy a nastupoval i v evropských pohárech.

Působil jistě, v lize si připsal devět startů a tři čistá konta, naposledy ale chytal devátého března proti Jablonci. Teď je zraněný a po návratu do brány bude muset o svou šanci bojovat. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Milan Heča - 2 ligové starty 

profimedia-0671029143.jpg

Čekalo se, že se po zranění Holce do akce vrátí Florin Nita, kouč Vrba ale nečekaně ukázal na Milana Heču. Jednatřicetiletý gólman každopádně nabídnutou šanci využil a vychytal výhru 3:1 proti Pardubicím i vítězství 3:0 nad Mladou Boleslaví.

„Myslím si, že to rozhodnutí bylo správné,” řekl Vrba na adresu Heči, který byl předtím naposledy v akci loni na jaře, kdy si připsal jediný start. Teď je ale zase zpátky a dokonce se připojil i k reprezentaci. Aktuálně je, zdá se, sparťanskou jedničkou. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud