Nedvěd, Šmicer i Koller. Kteří hráči byli u Rosického premiéry v reprezentaci?

Tomáš Rosický už brzy uspořádá velkolepou rozlučku s kariérou, kam dojedou jeho bývalí spoluhráči z Dortmundu i Arsenalu. V akci se objeví také jeho někdejší parťáci z národního týmu.

Rosický hrál na čtyřech evropských a jednom světovém šampionátu. Reprezentační kariéru odstartoval v roce 2000 v přátelském utkání na půdě Irska, které vyhrálo 3:2. Kteří hráči byli tehdy u toho? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Ladislav Maier

Ladislav Maier.jpg

Ladislav Maier v reprezentaci moc zápasů neodchytal. V Irsku se ale bývalý gólman Liberce či Rapidu Vídeň představil a třikrát lovil míč ze své sítě. Jednou ho překonal vlastním gólem Karel Rada, trefili se také Ian Harte a Robbie Keane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Petr Gabriel

Petr Gabriel.jpg

Bývalý obránce strávil nejúspěšnější část kariéry ve Spartě, se kterou získal čtyři ligové tituly. Působil také v Kaiserslauternu či Bielefeldu a několik let byl členem národního týmu, se kterým si zahrál na EURU 2000.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Karel Rada

Karel Rada.jpg

Karel Rada odehrál s reprezentací dva evropské šampionáty. Vstřelil gól v semifinálovém penaltovém rozstřelu proti Francii na EURU 1996 a mimo jiné byl také u premiéry Tomáše Rosického.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka.jpg

Do zápasu zasáhl také Tomáš Řepka. Tehdejší bek Fiorentiny patřil k pevným článkům národního týmu, proti Irsku však odehrál jen poločas. Na druhou půli ho nahradil Jan Suchopárek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Radek Bejbl

Radek Bejbl.jpg

Po stříbrném EURU odešel do Atlética Madrid a v roce 2000 zamířil do Lens. Ve stejném roce zasáhl i do duelu s Irskem a byl u reprezentačního debutu Tomáše Rosického. Na hřišti vydržel celý zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd Šmicer Euro 1996.jpg

Pavel Nedvěd patří společně s Tomášem Rosickým k nejlepším českým záložníkům všech dob. A právě Nedvěda Rosický v 83. minutě nahradil na hřišti a odbyl si reprezentační premiéru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Jiří Němec

Jiří Němec.jpg

U Rosického debutu byl rovněž zkušený Jiří Němec. Další z vicemistrů Evropy strávil na hřišti hodinu hry, poté ho nahradil Radoslav Látal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Karel Poborský

Karel Poborský 96.jpg

Celých devadesát minut vydržel na hřišti Karel Poborský. Tehdejší záložník Benfiky Lisabon, do které zamířil z Manchesteru United, se ale gólově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer 96.jpg

Také Vladimír Šmicer zasáhl do přípravného zápasu na irské půdě. Ani on ale neodvrátil porážku českého týmu a ve druhém poločase ho vystřídal René Wagner.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Patrik Berger

Patrik Berger.jpg

Autor finálového gólu z EURA 1996 je dalším z hráčů, který byl u Rosického premiéry v seniorské reprezentaci. Bývalý záložník se skvělou levačkou vydržel na hřišti něco málo přes 70 minut, pak ho vystřídal Pavel Horváth.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Jan Koller

Jan Koller Anderlecht.jpg

Češi v utkání dvakrát vedli. Obě branky týmu Jozefa Chovance vstřelil Jan Koller, který se prosadil ve čtvrté a 35. minutě.  Na závěrečných pětadvacet minut pustil na hřiště Pavla Kuku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud