Peter Olayinka - Dříve okolo něj údajně kroužilo AS Řím, potom ho zase sledoval Stuttgart. Peter Olayinka pravidelně předvádí velmi dobré výkony a patří k nejlepším hráčům sešívané družiny. Navíc dává důležité góly v evropských pohárech a jeho cena jde stále nahoru. Slavia by za nigerijského reprezentanta mohla chtít okolo deseti milionů eur. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley - Loni ve Slavii po příchodu z Liberce ještě nedostával moc prostoru, letos už ale naplno ukazuje, co v něm je. V sestavě hodně tlačí na pozici kapitána Jana Bořila a stává se z něj důležitý článek sešívané sestavy. Není to tak dávno, co okolo něj kroužil Manchester City, Slavia na něm jednou nejspíš pořádně vydělá. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu - Slavia za něj loni na jaře zaplatila přes sto milionů korun a Nicolae Stanciu je dodnes nejdražším hráčem v ligové historii. Z Edenu se nikam nechystá, není však vyloučeno, že se v budoucnu zase vydá zkusit štěstí jinam. A až k tomu dojde, tak jej Slavia rozhodně nebude chtít pustit zadarmo. Vydělá na něm více, než jakou částku do jeho příchodu investovala? Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Abdallah Sima - Klenot z Edenu. Teprve devatenáctiletý Abdallah Sima ze Senegalu je v současné době nejlepším hráčem Slavie, který září jak na domácí scéně, tak i v Evropské lize. Naposledy dvěma góly smetl v derby Spartu a všechny zase okouzlil svým výkonem. Pokud udrží nastolenou laťku, tak by se podle slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka mohl stát nejdražším ligovým hráčem všech dob. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nechat, nebo prodat? Pět cizinců, na kterých Slavia může už brzy pořádně vydělat

Slavia jede. Vládne ligové scéně a v předstihu si zajistila postup do jarních bojů Evropské ligy. V Edenu už se ale zase pomalu začínají obávat přestupového období.

Nicolae Stanciu Olayinka 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia během posledního roku přišla o řadu opor, které odešly do zahraničí. Přesto trenér Jindřich Trpišovský zase poskládal nesmírně silný tým. I v tom je ale několik hráčů, kteří by se už brzy mohli vydat vstříc dalšímu angažmá. Jména pěti cizinců, na kterých Slavia jednou může pořádně vydělat, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dříve okolo něj údajně kroužilo AS Řím, potom ho zase sledoval Stuttgart. Peter Olayinka pravidelně předvádí velmi dobré výkony a patří k nejlepším hráčům sešívané družiny. Navíc dává důležité góly v evropských pohárech a jeho cena jde stále nahoru. Slavia by za nigerijského reprezentanta mohla chtít okolo deseti milionů eur.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni ve Slavii po příchodu z Liberce ještě nedostával moc prostoru, letos už ale naplno ukazuje, co v něm je. V sestavě hodně tlačí na pozici kapitána Jana Bořila a stává se z něj důležitý článek sešívané sestavy. Není to tak dávno, co okolo něj kroužil Manchester City, Slavia na něm jednou nejspíš pořádně vydělá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Slavia za něj loni na jaře zaplatila přes sto milionů korun a Nicolae Stanciu je dodnes nejdražším hráčem v ligové historii. Z Edenu se nikam nechystá, není však vyloučeno, že se v budoucnu zase vydá zkusit štěstí jinam. A až k tomu dojde, tak jej Slavia rozhodně nebude chtít pustit zadarmo. Vydělá na něm více, než jakou částku do jeho příchodu investovala?

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Abdallah Sima

Abdallah Sima derby Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klenot z Edenu. Teprve devatenáctiletý Abdallah Sima ze Senegalu je v současné době nejlepším hráčem Slavie, který září jak na domácí scéně, tak i v Evropské lize. Naposledy dvěma góly smetl v derby Spartu a všechny zase okouzlil svým výkonem. Pokud udrží nastolenou laťku, tak by se podle slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka mohl stát nejdražším ligovým hráčem všech dob.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Petar Musa

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni se stal společně s Liborem Kozákem nejlepším ligovým střelcem a čekalo se, že nyní bude slávistickou útočnou jedničkou. Petar Musa se letos trefil už třikrát, zdaleka ale nedostává tolik prostoru, kolik by si představoval. Chorvatskému útočníkovi je však teprve dvaadvacet let a v Edenu toho může ještě hodně dokázat. Zahraniční kluby už o něm ví, a pokud začne zase pravidelně nastupovat, tak na něm Slavia jednou hodně vydělá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud