Nečekaní kanonýři. Pět ligových útočníků, kterým to letos překvapivě pálí

David Lafata hraje dost možná svou poslední sezonu v kariéře. Přestože stále častěji vysedává jen mezi náhradníky, pořád má výjimečnou mušku a patří k elitním ligovým kanonýrům. Získá další korunu pro krále střelců?

Bez názvu1.jpg

Zatímco Lafatovi to znovu pálí a v 11 zápasech dal už pět branek, jeho loňský střelecký konkurent Michal Ďuriš se trefil jen dvakrát. Podle očekávání se neprosazuje ani Milan Škoda, jenž má na kontě čtyři trefy do černého. Zato se daří jiným hráčům, od kterých se to tolik nečekalo. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michael Krmenčík - 4 góly

Michael Krmenčík Plzeň.jpg

Plzeňskou útočnou jedničkou měl být Michal Ďuriš, který loni prožil střelecky nejúspěšnější ročník a zahrál si i na Euru. Na západ Čech se vrátil Marek Bakoš a Michael Krmenčík se stal útočníkem číslo tři.

Jenže mladý forvard se nevzdává bez boje, v posledních třech zápasech byl v základní sestavě a o víkendu popravil jediným gólem Spartu. Byl to jeho čtvrtý zásah v sezoně a aktuálně je nejlepším střelcem Viktorky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Vaněček – 5 gólů

David Vaněček Teplice 2.jpg

Pětadvacetiletý útočník okusil ligu poprvé už v sezoně 2009/10. Prošel Plzní, Jihlavou, první góly dal ale až po příchodu do Hradce Králové. Loni posílil Teplice, zahrál si však jen ve třech zápasech. Letos je to ale jiné. David Vaněček je v životní formě, vstřelil už pět gólů, teď se trefil dvakrát v řadě a rázem patří mezi nejlepší střelce soutěže. Udrží nastolenou laťku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Muris Mešanovič – 5 gólů

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Muris Mešanovič přišel do Slavie před rokem z Jihlavy, v jejímž dresu nastřílel v sezoně osm branek. V Edenu se ale prosadil jen čtyřikrát. V týmu navíc v létě výrazně vzrostla konkurence a bosenský útočník naskakuje do hry z lavičky náhradníků. V základní sestavě byl jen jednou, přesto má na kontě už pět vstřelených gólů. Pro trenéra Šilhavého je zatím spolehlivým žolíkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Škoda – 6 gólů

Michal Škoda 2.jpg

Škoda mezi nejlepšími. Ale nenechte se mást, nejedná se o slávistického Milana, ale jeho bratra Michala, který kope za Brno. Osmadvacetiletý útočník, který měl dosud na kontě 13 ligových branek, se letos trefil už šestkrát.

Poprvé se radoval v zápase sedmého kola proti Hradci Králové a od té doby nevyšel ani jednou naprázdno. Dvakrát skóroval na Dukle, trefil se v remízovém duelu proti Spartě, pomohl k výhře v Jablonci a naposledy k bodu s Mladou Boleslaví. Střeleckou fazonu jako on momentálně nikdo nemá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Chramosta – 7 gólů

Jan Chramosta MB.jpg

V sezoně 2010/11 nastřílel deset branek a zdálo se, že má našlápnuto ke skvělé kariéře. Jenže ta se zadrhla. Pokoušel se o restart v Plzni, loni už zase skóroval v dresu Mladé Boleslavi, ale bilance pěti gólů v 26 zápasech nebyla nic moc.

Letos však nastal obrat, Jan Chramosta dal v prvním kole hattrick, pak se prosadil ještě čtyřikrát, je nejlepším střelcem ligy a spekuluje se o jeho reprezentační nominaci. Dočká se jí? A získá první korunu pro krále střelců?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud