Nečekaní kanonýři. 3 hráči, kteří na jaře mohou zaútočit na korunu pro krále střelců

Nečekaní kanonýři. 3 hráči, kteří na jaře mohou zaútočit na korunu pro krále střelců

Nečekaní kanonýři. 3 hráči, kteří na jaře mohou zaútočit na korunu pro krále střelců

Na čele tabulky ligových střelců se stále drží Michael Krmenčík či Nikolaj Komličenko, tedy dva hráči, kteří v zimě odešli do zahraničí. Už se na ně ale dotírají další.

Bez názvu.jpg

Čtyři ligoví fotbalisté aktuálně mají na kontě deset branek, ovšem už jen Guélor Kanga a Martin Doležal mohou během jara přidat další. Devět gólů dal Roman Potočný, osmkrát se trefil Lukáš Budínský, o slovo se však hlásí i další hráči, kteří o sobě na jaře mohou dát ještě hodně vědět. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Pavel Bucha (Viktoria Plzeň) – 9 gólů

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý záložník na podzim hostoval v Mladé Boleslavi, kde se blýskl šesti góly. Plzeň si jej v zimě stáhla zpět a Pavel Bucha, jenž v lize debutoval ve Slavii, si rychle získal místo v kádru Viktorky. V zápase s Příbramí dal dokonce hattrick a rázem se stal jedním z aspirantů na zisk koruny pro krále střelců.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Petar Musa (Slavia Praha) – 8 gólů

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Chorvatský forvard se na podzim rozehrával v Liberci, kam jej poslala na hostování Slavia. Petar Musa se uvedl skvěle, dal sedm branek a v zimě se vrátil do Edenu. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský z něj udělal novou útočnou jedničku a jednadvacetiletý útočník se mu začíná vyplácet. Proti Opavě dal první gól ve slávistickém dresu a další ještě určitě přidá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 4 / 4

Ivan Schranz (Dynamo České Budějovice) - 7 gólů

Ivan Schranz ČB 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dynamo je zatím černým koněm soutěže. České Budějovice jsou dokonce aktuálně čtvrté a ztrácí jen tři body na třetí Jablonec. K pilířům jihočeského týmu patří zkušení Jaroslav Drobný a Tomáš Sivok, v parádní formě však hraje také Ivan Schranz. Šestadvacetiletý slovenský útočník se letos trefil už sedmkrát a atakuje čelo tabulky kanonýrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud