Radim Řezník Zdálo se, že jeho plzeňské dny jsou sečteny. Radim Řezník už na jaře hostoval v Mladé Boleslavi a v létě vše směřovalo k tomu, že na západě Čech skončí. Jenže Viktorce se zranil Milan Havel, a tak dvaatřicetiletý Radim Řezník dostal další šanci. Jak s ní naložil? Patří k nejlepším hráčům týmu, dal gól v úvodním kole proti Mladé Boleslavi a naposledy rozhodl o triumfu nad Libercem.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Luděk Pernica Loni v zimě byl nadbytečný, a tak odešel na hostování do Brna. Ve Zbrojovce znovu nabral herní praxi, dostal se do dobré formy, na záchranu klubu mezi elitou to ale nestačilo. Jednatřicetiletý Luděk Pernica se tak vrátil zpátky do Plzně a dokonce se dostal i do základní sestavy. V posledním utkání proti Liberci nastoupil společně s Filipem Kašou, zatímco Jakub Brabec zůstal jen mezi náhradníky.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Modou Ndiaye Plzni se v létě zranil Lukáš Kalvach, a tak vedení klubu muselo sehnat náhradu. Tou se nakonec stal Modou Ndiaye, jenž uspěl na testech a do Viktorky přišel z Táborska. Pravda, neměl tak raketový start jako jeho senegalský krajan Abdallah Sima ve Slavii, ve středu zálohy už ale odvedl kus práce. Proti Liberci nehrál, v úvodních třech ligových zápasech se ale pokaždé objevil v základní sestavě.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Janošek Dlouho to vypadalo, že se v Plzni nedokáže prosadit. Třiadvacetiletý záložník Dominik Janošek odehrál za Viktorku deset zápasů v sezoně 2019/20, pak ale hostoval v Mladé Boleslavi a naposledy byl ve Zlíně. Žádná sláva to z jeho strany nebyla, přesto se v létě udržel v plzeňském kádru a v posledním duelu proti Liberci už vydržel na hřišti celých devadesát minut. Trenér Bílek je s jeho progresem očividně spokojen.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Nečekané trumfy trenéra Bílka. 5 hráčů Plzně, kteří drží Viktorku na čele tabulky

Slavia? Nebo snad Sparta? Kdeže! Aktuálním lídrem fotbalové Fortuna ligy je Plzeň. Trenér Michal Bílek vládne i s podceňovaným kádrem.

Plzeň přišla kvůli zranění o několik důležitých hráčů, stále se však může spoléhat na kvalita Jeana-Davida Beauguela nebo Pavla Buchy. Kouč Michal Bílek však v tomto ligovém ročníku vytasil i pět nečekaných trumfů. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Aleš Hruška 

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou Plzně měl být Jindřich Staněk. Jenže ten se v červenci zranil, a tak do akce naskočil Aleš Hruška. Pětatřicetiletý veterán nabídnuté šance využil a v každém utkání vytáhl několik důležitých zákroků. Viktorku v lize dovedl ke čtyřem výhrám a v posledním utkání proti Liberci vychytal i první čisté konto v sezoně. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Radim Řezník 

Radim Řezník Plzeň 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Zdálo se, že jeho plzeňské dny jsou sečteny. Radim Řezník už na jaře hostoval v Mladé Boleslavi a v létě vše směřovalo k tomu, že na západě Čech skončí. Jenže Viktorce se zranil Milan Havel, a tak dvaatřicetiletý Radim Řezník dostal další šanci. Jak s ní naložil? Patří k nejlepším hráčům týmu, dal gól v úvodním kole proti Mladé Boleslavi a naposledy rozhodl o triumfu nad Libercem. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Luděk Pernica 

Luděk Pernica Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Loni v zimě byl nadbytečný, a tak odešel na hostování do Brna. Ve Zbrojovce znovu nabral herní praxi, dostal se do dobré formy, na záchranu klubu mezi elitou to ale nestačilo. Jednatřicetiletý Luděk Pernica se tak vrátil zpátky do Plzně a dokonce se dostal i do základní sestavy. V posledním utkání proti Liberci nastoupil společně s Filipem Kašou, zatímco Jakub Brabec zůstal jen mezi náhradníky. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Modou Ndiaye 

Modou Ndiaye Plzeň.jpg

Plzni se v létě zranil Lukáš Kalvach, a tak vedení klubu muselo sehnat náhradu. Tou se nakonec stal Modou Ndiaye, jenž uspěl na testech a do Viktorky přišel z Táborska. Pravda, neměl tak raketový start jako jeho senegalský krajan Abdallah Sima ve Slavii, ve středu zálohy už ale odvedl kus práce. Proti Liberci nehrál, v úvodních třech ligových zápasech se ale pokaždé objevil v základní sestavě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominik Janošek 

Dominik Janošek Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dlouho to vypadalo, že se v Plzni nedokáže prosadit. Třiadvacetiletý záložník Dominik Janošek odehrál za Viktorku deset zápasů v sezoně 2019/20, pak ale hostoval v Mladé Boleslavi a naposledy byl ve Zlíně. Žádná sláva to z jeho strany nebyla, přesto se v létě udržel v plzeňském kádru a v posledním duelu proti Liberci už vydržel na hřišti celých devadesát minut. Trenér Bílek je s jeho progresem očividně spokojen. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud