Nečekaná šance. Tři Češi, kteří se díky odkladu EURA mohou dostat na šampionát

Nečekaná šance. Tři Češi, kteří se díky odkladu EURA mohou dostat na šampionát

Nečekaná šance. Tři Češi, kteří se díky odkladu EURA mohou dostat na šampionát

Fotbalové EURO se letos kvůli šířícímu se koronaviru hrát nebude. Evropský šampionát se proto posunul na rok 2021. A to je šance pro další fotbalisty.

Bez názvu.jpg

Základní osa české reprezentace se během roku zřejmě nezmění. Klíčovými postavami budou i nadále Tomáš Vaclík, Ondřej Čelůstka, Tomáš Souček či Patrik Schick. Během příštího roku ale mohou dostat šanci i další hráči, kteří se v reprezentaci dosud neobjevili. A kdo ví, třeba si svými výkony řeknou i o start na EURU. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Koronavirus online

Pokračování 2 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek Tetteh Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je zřejmě jen otázkou času, kdy se sedmnáctiletý Adam Hložek objeví v reprezentaci. Před letošním šampionátem nebyl čas na experimenty, teď ale bude dost prostoru na to, aby dostal šanci a ukázal, jak si s mezinárodní úrovní dokáže poradit. Má slušnou šanci, že se na mistrovství Evropy nakonec podívá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Po letním přestupu do Slavie se dostal do parádní formy. Zařadil se mezi nejlepší české stopery, vynikal v domácí soutěži a skvělé výkony podával i v Lize mistrů. Jenže na konci října si přetrhl vazy v koleni, musel na operaci a sezona pro něj skončila. Už v té době byl na reprezentačním seznamu, na který by se měl po uzdravení zase vrátit. Klidně by mohl vytvořit stoperské duo s Ondřejem Čelůstkou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Pavel Bucha

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova  CNC  Profimedia.jpg

Mohl by to být nečekaný trumf. Pavel Bucha zářil během podzimního hostování v Mladé Boleslavi a parádní formu potvrzuje taky po návratu do Plzně, které patří. Za Viktorku odehrál čtyři zápasy, Příbrami nastřílel hattrick, připsal si i tři nahrávky a nahlas si říká o reprezentační pozornost. Pokud si dvaadvacetiletý záložník formu udrží i po nucené pauze, tak by šanci dostat měl.

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud