Nečas ani Zadina. 3 hvězdy z juniorského šampionátu, které jedou na olympiádu

Josef Jandač bere na olympijské hry ostřílené třicátníky, kteří do týmu vnesou velkou zkušenost. Na mladá česká esa Martina Nečase či Filipa Zadinu z nedávného světového šampionátu juniorů se nedostalo. V jiných nominacích se ale mladé hvězdičky objevily.

getfile.jpeg

Pojede Martin Nečas na olympiádu nebo ne? Okolo dvanáctky posledního draftu, která si letos připsala jeden start v dresu Caroliny, se rozjely vášnivé diskuze. Jandač nakonec bere jiné a zkušenější útočníky, zato trenéři Švédska i Finska se rozhodli, že mladé hvězdy z juniorského šampionátu vezmou. Jména tří teenagerů, které se v Koreji rozhodně vyplatí sledovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Rasmus Dahlin (17 let, obránce, Švédsko)

Rasmus Dahlin.jpg

Erik Karlsson, Victor Hedman, Rasmus Dahlin. Teprve sedmnáctiletý švédský mladík je dalším z produktů skvělých obránců ze země Tre Kronor, kterému se věští úžasná kariéra. Rodák z Trollhättanu se stane jedničkou letošního draftu a už brzy by měl hrát v NHL.

Letos debutoval v seniorské reprezentaci, přidal druhou účast na mistrovství světa dvacítek a do statistik se zapsal šesti asistencemi v sedmi zápasech. Jak se obránci Frölundy povede v Jižní Koreji?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Miro Heiskanen (18 let, obránce, Finsko)

Miro Heiskanen.jpg

Trojka letošního draftu, ve kterém ho ulovil Dallas, patří k nejtalentovanějším finským hokejistům současnosti. Přestože mu je teprve 18 let, tak už druhým rokem nastupuje v prvním týmu IFK Helsinky (letos dal devět branek a přidal pět asistencí) a v aktuální sezoně si rovněž odbyl premiéru v seniorské reprezentaci. Ve třech zápasech dal dva góly, přidal druhou účast na juniorském šampionátu a vysloužil si pozvánku na olympijské hry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Eeli Tolvanen (18 let, útočník, Finsko)

Eeli Tolvanen.jpg

Do finské nominace se dostal také osmnáctiletý forvard Eeli Tolvanen, který se stal třicítkou uplynulého draftu. V tom jej ulovil Nashville, Heiskanen se však po dvou letech strávených v zámoří vrátil do Evropy a posílil Jokerit.

V KHL s neztratil, naopak na kontě má už 33 (17+16) kanadských bodů a taky premiéru v seniorské reprezentaci, za kterou odehrál tři zápasy, dal dva góly a přidal jednu nahrávku. Na přelomu roku startoval podruhé v kariéře na juniorském šampionátu a výběru Suomi pomohl gólem a pěti nahrávkami. Teď ho čeká premiéra pod pěti kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud