Nebude to jen o Hertlovi. 4 Češi, kteří si na podzim mohou zahrát NHL v Praze

Skvělá zpráva, NHL se vrátí do Prahy! V O2 areně se rozehraje příští ročník, který zahájí San Jose s Nashvillem.

Když se NHL hrála v Praze naposledy, byly v akci týmy Philadelphie a Chicaga. Hlavní tváří utkání byl Jakub Voráček, čeští fanoušci si však přijdou na své i tentokrát. Kteří čeští hokejisté by se mohli divákům ukázat? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hertl 

profimedia-0664791829.jpg

Měl by se stát hlavní hvězdou a tváří utkání v O2 areně. San Jose se sice letos do play-off nepodívá, Tomáš Hertl, jenž podepsal se Sharks smlouvu až do roku 2030, ale prožívá vydařenou sezonu. Na kontě má už 28 branek, 34 asistencí a po Davidu Pastrňákovi je druhým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.

V Praze se narodil, do zámoří odešel ze Slavie a utkání před domácími fanoušky pro něj bude hodně prestižní. Ještě předtím by měl ale patřit k lídrům českého týmu na mistrovství světa. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Radim Šimek 

GetFile - 2022-04-22T095711.619.jpg

V Praze by se měl představit i Radim Šimek, jenž letos válčí v San Jose už čtvrtou sezonu. Devětadvacetiletý zadák, který před odchodem do zámoří působil v Liberci, si v tomto ročníku připsal zatím 36 startů a na kontě má dva body za gól a nahrávku. Na O2 arenu má navíc velmi dobré vzpomínky - právě tady totiž v roce 2016 vybojoval s libereckými Bílými Tygry extraligové zlato proti Spartě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Adam Raška 

GetFile - 2022-04-22T095825.383.jpg

Zatímco Hertla se Šimkem by o start v Praze nemělo nic připravit, Adam Raška bude muset hodně bojovat. Není však bez šance. Kopřivnický rodák, který si zahrál za Frýdek-Místek i Třinec, debutoval v NHL letos a v dresu San Jose si připsal pět startů. Dvacetiletý útočník pravidelně nastupuje ve farmářském celku San Jose Barracuda a před novou sezonou se pokusí vybojovat stálý flek v NHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

David Rittich 

GetFile - 2022-04-22T095752.829.jpg

Jednoho českého hokejistu má na soupisce i Nashville, který před sezonou posílil David Rittich. Devětadvacetiletý gólman, jenž dříve působil v Torontu a Calgary, má však podepsanou smlouvu jen pro tento ročník a co s ním bude dál, to je zatím neznámou. Brankářskou jedničkou Predators je navíc Fin Juuse Saros, jenž Ritticha pustil do akce zatím jen třináctkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud