Kelly Klima  - V průběhu uplynulého ročníku přišel do Hradce Kevin Klima, jenž dorazil ze Sparty. V Mountfieldu už ale není sám, Hradec totiž přivedl i jeho dvojče Kellyho, který v uplynulém ročníku odehrál 31 zápasů za Tucson Roadrunners v AHL. Třiadvacetiletého útočníka čeká v extralize premiéra. Foto: Profimedia.cz
 Nick Malik  - Vítkovický odchovanec si loni odbyl extraligovou premiéru – v barvách Třince. Osmnáctiletý Nick Malik, který mezi elitou debutoval už v sedmnácti, si zachytal také na juniorském domácím šampionátu a další důležité zkušenosti sbíral v prvoligovém Frýdku-Místku. V lednu odešel do kanadské OHL a odchytal 16 zápasů za Soo Greyhounds, v příštím ročníku by měl ale působit zase v Třinci, coby dvojka zkušeného Jakuba Štěpánka. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Vála  - Dvaadvacetiletý bek v roce 2015 opustil Pardubice a zamířil do kanadské WHL, kde oblékl dres Kamloops Blazers. Zahrál si na dvou juniorských šampionátech a několik zápasů odehrál i za Texas Stars v AHL. Po sezoně to však v zámoří zabalil a vrátil se do Dynama, kde ho čeká premiéra v extralize. Foto: Profimedia.cz
 Libor Zábranský  - Stejně jako Malik se objevil na domácím juniorském šampionátu, kde český tým vedl dokonce coby kapitán a blýskl se čtyřmi góly. Poslední dva roky působil v zámoří, v minulém ročníku prošel třemi týmy ve WHL, teď se ale dvacetiletý bek vrací domů. Tedy do Komety, ve které se setká se svým otcem Liborem Zábranským, a kde v sezoně 2016/17 debutoval v extralize. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Navrátilci zpoza Atlantiku. Toto jsou 4 mladí hráči, kteří přišli ze zámoří do extraligy

Tipsport extraligu už opustilo několik velkých jmen, fanoušci se na stadionech ale nudit nebudou. Po tuzemských ledech se totiž budou prohánět i někteří navrátilci ze zámoří.

Bez názvu.jpg

Radim Zohorna opustil Mladou Boleslav a bude se snažit prosadit v Pittsburghu. Matěj Chalupa zase míří z Hradce Králové do Chicaga. Několik hráčů ale putovalo i opačným směrem. Jména čtyř mladých hokejistů, kteří zamířili ze zámoří do extraligy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Kelly Klima

Kelly Klima.jpg

V průběhu uplynulého ročníku přišel do Hradce Kevin Klima, jenž dorazil ze Sparty. V Mountfieldu už ale není sám, Hradec totiž přivedl i jeho dvojče Kellyho, který v uplynulém ročníku odehrál 31 zápasů za Tucson Roadrunners v AHL. Třiadvacetiletého útočníka čeká v extralize premiéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Nick Malik

Nick Malik.jpg

Vítkovický odchovanec si loni odbyl extraligovou premiéru – v barvách Třince. Osmnáctiletý Nick Malik, který mezi elitou debutoval už v sedmnácti, si zachytal také na juniorském domácím šampionátu a další důležité zkušenosti sbíral v prvoligovém Frýdku-Místku. V lednu odešel do kanadské OHL a odchytal 16 zápasů za Soo Greyhounds, v příštím ročníku by měl ale působit zase v Třinci, coby dvojka zkušeného Jakuba Štěpánka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ondřej Vála

Ondřej Vála AHL.jpg

Dvaadvacetiletý bek v roce 2015 opustil Pardubice a zamířil do kanadské WHL, kde oblékl dres Kamloops Blazers. Zahrál si na dvou juniorských šampionátech a několik zápasů odehrál i za Texas Stars v AHL. Po sezoně to však v zámoří zabalil a vrátil se do Dynama, kde ho čeká premiéra v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Zábranský

Libor Zábranský 20.jpg

Stejně jako Malik se objevil na domácím juniorském šampionátu, kde český tým vedl dokonce coby kapitán a blýskl se čtyřmi góly. Poslední dva roky působil v zámoří, v minulém ročníku prošel třemi týmy ve WHL, teď se ale dvacetiletý bek vrací domů. Tedy do Komety, ve které se setká se svým otcem Liborem Zábranským, a kde v sezoně 2016/17 debutoval v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud