Návrat ztracených synů. Těmto třem posilám Vítkovic je dohromady více než sto let

Návrat ztracených synů. Těmto třem posilám Vítkovic je dohromady více než sto let

Návrat ztracených synů. Těmto třem posilám Vítkovic je dohromady více než sto let

Vítkovičtí fanoušci věří, že příští sezona už bude úspěšnější, než ta předešlá. Tým z Ostravy sice přišel o Robertse Bukartse, přivedl ale několik zkušených posil.

Bez názvu.jpg

Místo bojů o play-off vítkovičtí v posledním ročníku válčili o extraligové přežití. Tomu už chce vedení klubu předejít, a i proto přivedlo tři ostřílené borce, kterým je dohromady už 109 let. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Roman Polák (34 let)

Roman Polák Dallas.jpg

Odchovanec ostravské Poruby se do extraligy vrací natrvalo po dlouhých 14 letech, během nichž působil v zámoří. Roman Polák má stále platnou smlouvu s Dallasem, už teď si ale plácl s Vítkovicemi, se kterými podepsal tříletý kontrakt. V NHL odehrál za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas dohromady téměř 900 zápasů a teď své zkušenosti bude předávat ve Vítkovicích. Velký zájem měl o čtyřiatřicetiletého beka také Třinec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Krenželok (36 let)

Lukáš Krenželok 20 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V roce 2010 získal s Vítkovicemi extraligové stříbro a poté odešel do Slavie. V Praze působil čtyři roky a následně zamířil do Liberce, s nímž v sezoně 2015/16 vybojoval titul. V kádru Bílých Tygrů šestatřicetiletý útočník stále plnil důležitou roli, ještě v posledním ročníku posbíral 17 bodů, po sezoně se ale vrátil domů – tedy do Vítkovic.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Zbyněk Irgl (39 let)

Zbyněk Irgl 20 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Vítkovický dres po letech oblékne také Zbyněk Irgl. Devětatřicetiletý útočník působil v Ostravě naposledy v sezoně 2006/07, během níž odešel do Davosu. Poté si zahrál taky za Jaroslavl, Mytišči, Minsk, Třinec a Olomouc, kam zamířil v průběhu ročníku 2017/18. Během uplynulé sezony nastřílel 15 branek, ke kterým přidal 22 asistencí, teď už se na něj ale zase těší ve Vítkovicích.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud