Návrat Stancia do Slavie? Podívejte se, kolik stojí rumunský záložník

Návrat Stancia do Slavie? Podívejte se, kolik stojí rumunský záložník

Slavia vypadla z Konferenční ligy, v domácí soutěži navíc zaostává za Plzní, a tak se už teď řeší, s jakým kádrem půjde do jara. Ve hře je i návrat Nicolea Stancia.

Devětadvacetiletý rumunský záložník byl ve Slavii dva a půl roku. Sešívaným pomohl ke dvěma titulům, letos v zimě však z Edenu odešel a zhruba za čtyři miliony eur přestoupil do čínského celku Wu-chan Three Towns. 

Stanciovi se v Číně daří, jeho tým je po 23 kolech v čele tabulky, Rumun má navíc na kontě sedm branek a stejný počet asistencí. Údajně chce ale zpátky do Evropy - lépe řečeno, do Prahy. 

„Stanciu chce zpátky do Slavie a její šéf Jaroslav Tvrdík ví, že se chce Nico vrátit,“ cituje portál seznamzpravy.cz Pavla Zíku z agentury SPOCS Global Sport, která Stancia zastupuje. 

Slavia chtěla rumunského fotbalistu získat zpátky údajně už v létě, tehdy na něj ale neměla peníze. Je však otázkou, zda na něj bude mít teď. 

Sešívaní totiž odmítli prodat Yiru Sora, za něhož Genk v létě nabízel 250 milionů korun. Za účast v Konferenční lize získali okolo 145 milionů korun, což ale není částka, která by Slavii měla vytrhnout trn z paty. 

Hodnota Stancia, který má v Číně smlouvu do konce kalendářního roku 2024, je podle portálu transfermarkt.de více než 135 milionů korun. Pokud jej tedy sešívaní chtějí, tak musí vyjednat částku nižší, případně se dohodnout na formě hostování. Nebo taky prodat některé ze svých opor.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud